logan

W marcu kino „lekkie i przyjemne”: Logan: Wolverine, T2: Trainspotting, Captain Fantastic, Kong: Wyspa Czaszki, Life, Power Rangers, American Honey, Ghost in the Shell.

Plus miesiąc z biografiami – Maria Skłodowska-Curie, Bodo, Śmierć Ludwika XIV, Azyl, Dalida. Skazana na miłość, a także m.in. Chata, Gold, Baba Jaga.

Dla najmłodszych – Ozzy, Pim i Pom, Munio: Strażnik Księżyca, Piękna i Bestia, Sonia, Zając Max ratuje Wielkanoc.


PREMIERY – 3 MARCA


– Bodo
Biograficzny, Polska, 110 min.
reżyseria: Michał Kwieciński
obsada: Tomasz Schuchardt, Antoni Królikowski, Agnieszka Wosińska, Mariusz Bonaszewski

Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny. (opis dystrybutora)

– Logan: Wolverine
Akcja/Sci-Fi, USA, 135 min.
reżyseria: James Mangold
obsada: Hugh Jackman, Patrick Stewart

W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły. (opis dystrybutora)

– Maria Skłodowska-Curie
Biograficzny/Dramat, Belgia/Francja/Niemcy/Polska, 100 min.
reżyseria: Marie Noelle
obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter

„Maria Skłodowska-Curie” to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. (opis dystrybutora)

– Ozzy
Animacja, Hiszpania/Kanada, 90 min.
reżyseria: Alberto Rodriguez
głosy: –

Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele Susan, Ted i Paula wyjeżdżają w daleką podróż do Japonii, jego życie wywraca się do góry łapami. Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę, prawdziwa szkoła przetrwania. Ozzy natychmiast wpadnie na plan wielkiej ucieczki i od tego momentu zaczynie się wielka, zwariowana przygoda. (opis dystrybutora)

– Pim i Pom
Animacja, Holandia, 70 min.
reżyseria: Gioia Smid
głosy: –

Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu. (opis dytrybutora)

– Śmierć Ludwika XIV
Biograficzny/Dramat, Francja/Portugalia, 105 min.
reżyseria: Albert Serra
obsada: Jean-Pierre Léaud, Patrick d’Assumçao, Irène Silvagni, Bernard Belin, Marc Susini

Scenariusz oparty na raportach medycznych i pamiętnikach Saint-Simona zdaje relację z ostatnich dni Króla Słońce, umierającego z powodu gangreny w obecności bezradnych medyków. (opis dystrybutora)

– T2: Trainspotting
Dramat, Wielka Brytania, 117 min.
reżyseria: Danny Boyle
obsada: Ewan McGregor, Kelly Macdonald, Jonny Lee Miller, Ewen Bremner, Robert Carlyle

Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona. Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 10 MARCA


– Captain Fantastic
Dramat/Komedia, USA, 118 min.
reżyseria: Matt Ross
obsada: Viggo Mortensenm George MacKay

Ben jest ojcem sześciorga dzieci, które wspólnie z żoną wychowuje z dala od zgiełku miasta. Żyją inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina: jedzą to, co uda im się upolować, nie chodzą do normalnej szkoły, uczą się sztuki przetrwania, żyjąc w miłości i wzajemnym szacunku. Kiedy sytuacja rodzinna zmienia się, muszą stawić czoła cywilizacji. Film pełen humoru, znakomitych dialogów. (opis dystrybutora)

– Chata
Dramat, USA, 132 min.
reżyseria: Stuart Hazeldine
obsada: Octavia Spencer, Radha Mitchell, Sam Worthington

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat. (opis dystrybutora)

– Dzika
Dramat, Niemcy, 97 min.
reżyseria: Nicolette Krebitz
obsada:Lilith Stangenberg, Georg Friedrich

Powrót do natury nie zawsze jest olejkiem dla duszy. Niekiedy może być on destrukcyjnym wydarzeniem. Taki był dla Ani – młodej, zagubionej dziewczyny próbującej normalnie funkcjonować. Ma jakąś bliżej nieokreśloną pracę, mieszkanie w nienazwanym mieście. Stara się być jak inni, ale jej nie wychodzi. Z nikim nie lubi spędzać czasu. W końcu Ania spotyka kogoś dla siebie – dzikiego wilka. Nie wiadomo czy jest to jednostronna fascynacja czy też początek międzygatunkowej miłości  od pierwszego wejrzenia. Ania podstępem przyciąga bestię do swojego mieszkania i – jak gdyby nic – rozpoczyna wspólne życie. (opis dystrybutora)

– Kong: Wyspa Czaszki
Fantasy/Przygodowy, USA/Wietnam, 118 min.
reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
obsada: Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, Brie Larson, John Goodman , John C. Reilly

Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga. (opis dystrybutora)

– Mr. Gaga
Dokumentalny, Holandia/Niemcy/Szwecja/Izrael, 100 min.
reżyseria: Tomer Heymann

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. (opis dystrybutora)

– Munio: Strażnik Księżyca
Animacja, Francja, 85 min.
reżyseria: Alexandre Heboyan
głosy: Mikołaj Roznerski, Olga Kalicka, Jędrzej Hycnar, Przemysław Bluszcz, Jacek Kawalec, Artur Dziurman, Rafał Zawierucha

Munio niespodziewanie zostaje wybrany Strażnikiem Księżyca. Dla równowagi mianowany zostaje również Strażnik Słońca – Stalon. Pierwszego dnia ich nowej pracy zły mag wykrada Słońce i Księżyc. Czas je odzyskać! (opis dystrybutora)

– Światło i cień
Dramat, Francja/Niemcy/Polska/Turcja, 106 min.
reżyseria: Yeşim Ustaoğlu
obsada: Funda Eryigit, Ecem Uzun

Charyzmatyczna, żyjąca w pozornie udanym małżeństwie Chehnaz pracuje jako psychiatra w odległym nadmorskim miasteczku. Pod jej opiekę trafia w stanie szoku młodziutka Elmas, siłą wydana przez ojca za mąż, za dalekiego krewnego. Chehnaz rozpoczyna trudną terapię, żeby dotrzeć do dziewczyny, która zostaje oskarżona o zabójstwo swojego męża i despotycznej teściowej, jednak nic nie pamięta z feralnej nocy. To spotkanie zmieni życie obu kobiet. (opis dystrybutora)

– Wyklęty
Dramat/Wojenny, Polska, 105 min.
reżyseria: Konrad Łęcki
obsada: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Janusz Chabior

Oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. (opis dystrybutora)

– Zło we mnie
Horror, Kanada/USA, 93 min.
reżyseria: Oz Perkins
obsada: Emma Roberts, Kiernan Shipka, James Remar, Lucy Boynton

W katolickiej szkole dla dziewcząt w Bramford zaczyna się przerwa świąteczna. Na miejscu, w opustoszałym z dnia na dzień internacie, pozostają wyłącznie Katherine i Rose, których rodzice – z niewiadomych powodów – nie stawili się po odbiór córek. Równolegle, swoją podróż w kierunku Bramford kontynuuje Joan – tajemnicza kobieta z mrocznym sekretem. Jej nadejście uwalnia demony, która zaczynają zagrażać Katherine i Rose. Czy zdane tylko na siebie uczennice zdołają powstrzymać moce, które przebudziły się w zapomnianych podziemiach szkoły? (opis dystrybutora)

– Zwariować ze szczęścia
Dramat/Komedia, Francja/Włochy, 118 min.
reżyseria: Paolo Virzì
obsada: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti

Beatrice jest gadatliwą manipulantką, która stylizuje się na milionerkę obracającą się w środowisku wyższych sfer. Donatella to wrażliwa introwertyczka o wytatuowanym i kruchym ciele, która skrywa mroczną tajemnicę swojej przeszłości. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 17 MARCA


– Gold
Dramat, USA, 121 min.
reżyseria: Stephen Gaghan
obsada: Matthew McConaughey, Edgar Ramírez

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni. (opis dystrybutora)

– Personal Shopper
Thriller, Francja/Niemcy, 105 min.
reżyseria: Olivier Assayas
obsada: Kristen Stewart, Lars Eidinger, Sigrid Bouaziz

Maureen mieszka w Paryżu i w tamtejszych ekskluzywnych
butikach wyszukuje dla swojej pracodawczyni najlepsze kreacje i biżuterię. Maureen skrywa jednak mroczną tajemnicę. Otóż dziewczyna jest medium i nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem-bliźniakiem, z którym dzieliła nie tylko zdolność komunikacji z duchami, ale także genetyczną dysfunkcję serca. (opis dystrybutora)

– Piękna i Bestia
Fantasy/Musical/Romans, USA, 129 min.
reżyseria: Bill Condon
obsada: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci

Zobacz słynną historię i postacie w niezwykłej aktorskiej adaptacji filmu animowanego “Piękna i Bestia”. (opis dystrybutora)

– Stado
Dramat, Szwecja, 110 min.
reżyseria: Beata Gårdeler
obsada: Fatime Azemi, John Risto

Czternastoletnia Jennifer oznajmia, że została zgwałcona przez kolegę z klasy. Jednak nikt w to nie wierzy, a cała wioska obraca się przeciwko niej i jej bliskim. (opis dystrybutora)

– Wrota Bohaterów
Fantasy/Przygodowy, Chiny/Francja, 108 min.
reżyseria: Matthias Hoene
obsada: Uriah Shelton, Dave Bautista, Sienna Guillory

Jack jest maniakiem gier video, który spędza każdą wolną chwilę przed komputerem. Wciela się tam w postać Czarnego Rycerza, który ratuje dawne Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do niesamowitego świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot. Jack musi stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę, w której zakochuje się bez reszty. Jego śladami rusza jednak potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią, w którą wcielał się w grze. Zbliża się decydujące starcie! (opis dystrybutora)

– Wszystko albo nic
Komedia, Czechy/Polska/Słowacja, 107 min.
reżyseria: Marta Ferencová
obsada: Tatiana Pauhofová, Klára Issová, Michał Żebrowski, Paweł Deląg

Kiedy oficjalnie przyznajesz, że liczysz swoje orgazmy, w nadziei na udany związek zawieszasz nad łóżkiem mandalę seksu, a wszyscy twoi przyjaciele są singlami, którzy bez powodzenia szukają prawdziwej miłości to znaczy, że trzeba coś w życiu zmienić. Lindę od bardzo wczesnego wieku zaczęły interesować książki z półki „tylko dla dorosłych”. (opis dystrybutora)

– Wściekłość
Dramat, Polska, 83 min.
reżyseria: Michał Węgrzyn
obsada: Jakub Świderski,Małgorzata Zajączkowska

Historia Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 24 MARCA


– Amok
Kryminał, Niemcy/Polska/Szwecja, ? min.
reżyseria: Kasia Adamik
obsada: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat, Zofia Wichłacz

Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego „archiwum X”. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści „Amok” autorstwa Krystiana Bali. (opis dystrybutora)

– Azyl
Biograficzny/Dramat. USA, 126 min.
reżyseria: Niki Caro
obsada: Jessica Chastain, Daniel Brühl

Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. (opis dystrybutora)

– Baba Jaga
Horror, Wielka Brytania, 95 min.
reżyseria: Caradog W. James
obsada: Katee Sackhoff, Lucy Boynton

Nastoletnia Chloe, opuszczona przed laty przez rodzinę, dorasta w sierocińcu. Po niespodziewanej wizycie swej matki, rzeźbiarki Jess, dziewczyna powraca w okolicę, w której się wychowała. Wraz z przyjacielem dociera do tajemniczej posiadłości, o której krążyły mroczne opowieści. „Zastukaj raz, by ją obudzić, dwa, by z martwych wstała”… Według legendy, dom zamieszkuje okrutny demon, znany ze słowiańskiej mitologii. Dziewczyna postanawia zmierzyć się z mitem, otwierając drzwi, które na zawsze miały pozostać zamknięte. Aby przeżyć, będzie musiała stoczyć walkę nie tylko w świecie rzeczywistym, ale również w przerażającym miejscu, z którego pochodzi demon. (opis dystrybutora)

– Cienie
Thriller/Akcja,  Belgia, 88 min.
reżyseria: Thomas Kruithof
obsada: François Cluzet, Denis Podalydès

Duval, alkoholik będący na odwyku, bezskutecznie poszukuje pracy po przeżyciu załamania nerwowego. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Duval przyjmuje ofertę. Odsłuchanie kasety numer 6 przerywa monotonię wykonywanego zajęcia. Bohater zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym. (opis dystrybutora)

– Life
Thriller/Sci-Fi, USA, 100 min.
reżyseria: Daniel Espinosa
obsada: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds

Film opowiada historię sześcioosobowej ekipy kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na chwilę przed ogłoszeniem światu przełomowego dla ludzkości odkrycia: pierwszego dowodu życia na Marsie. Badania, jakie prowadzą, będą miały jednak nieoczekiwane konsekwencje. Forma życia, którą odkrywają, jest bardziej inteligenta niż ktokolwiek przypuszczał. (opis dystrybutora)

– Ostatnie dni miasta
Dramat, Niemcy/Wielka Brytania/Egipt/Zjednoczone Emiraty Arabskie, 118 min.
reżyseria: Tamer El Said
obsada: Khalid Abdalla, Laila Samy, Hanan Youssef

Powiedziałeś: „Pojadę do innej ziemi, nad morze inne. Jakieś inne znajdzie się miasto, jakieś lepsze miejsce. Tu już wydany jest wyrok na wszystkie moje dążenia i pogrzebane leży, jak  w grobie, moje serce, pisał aleksandryjski poeta Konstandinos Kawafis. 35-letni Khalid pracuje nad filmem, który ma oddać ducha czasu, uchwycić puls rodzinnego Kairu, gdy stary świat sypie się i kruszy. Na myśl o więzi z miastem nie opuszcza go elegijny ton, przeczucie końca przenika wszystkie działania. Khalid musi opuścić swoje mieszkanie w śródmieściu, bliscy powoli odchodzą, a tęsknota za niespełnioną miłością wciąż spędza mu sen z powiek. (opis dystrybutora)

– Power Rangers
Akcja/Sci-Fi, Kanada/USA, 100 min.
reżyseria: Dean Israelite
obsada: Naomi Scott, RJ Cyler, Dacre Montgomery, Becky G., Ludi Lin, Bryan Cranston, Elizabeth Banks

Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers. (opis dystrybutora)

– Sonia
Familijny, Holandia/Szwecja, 79 min.
reżyseria: Catti Edfeldt
obsada: Astrid Lövgren, Lilly Brown

Jest początek grudnia w północnej Szwecji. Pada gęsty śnieg. Łapiąc na język jego płatki, siedmioletnia Sonia dostrzega coś nowego – różowy płaszcz pośród szarych, praktycznych okryć. Pojawienie się w klasie nowej koleżanki, Celestyny, fascynuje Sonię. Celestyna inaczej się ubiera i ma swoją opinię na każdy temat. W przeciwieństwie do reszty dziewczynek, nie chce nosić białej, zwiewnej szaty jako święta Łucja podczas tradycyjnej, świątecznej procesji. Woli wystąpić jako choinka. Sonia ma jednak zupełnie inne zmartwienie. Nie umie jeszcze dobrze czytać i nie zapamiętała swoich kwestii na procesję. Kiedy Celestyna zaprasza ją do siebie na noc, dziewczynka nie posiada się ze szczęścia. Czy wreszcie zdobędzie pierwszą przyjaciółkę? (opis dystrybutora)

– Zając Max ratuje Wielkanoc
Animacja, Niemcy, 79 min.
reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
głosy: Piotr Adamczyk

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 31 MARCA


– American Honey
Dramat/Komedia, USA/Wielka Brytania, 158 min.
reżyseria: Andrea Arnold
obsada: Sasha Lane, Shia LaBeouf

18-letnia Star o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. (opis dystrybutora)

– Dalida. Skazana na miłość
Biograficzny/Dramat/Muzyczny, Francja, 124 min.
reżyseria: Lisa Azuelos
obsada:  Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio

Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy. Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez
miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo. (opis dystrybutora)

– Ghost in the Shell
Thriller/Sci-Fi, USA, 100 min.
reżyseria: Rupert Sanders
obsada: Scarlett Johansson, Michael Wincott

Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota, stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s. (opis dystrybutora)

– Uczeń
Dramat, Rosja, 118 min.
reżyseria: Kirill Serebrennikov
obsada:  Viktoriya Isakova, Petr Skvortsov

Opis filmu wkrótce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wnieznane
Premiery kinowe – lipiec 2016
niebezpiecznametoda
Premiery kinowe – listopad 2011
plakat_przegld_Relanium
Relanium powraca do Cytryny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*