jerzjerzyW marcu w kinach brak głośnych premier. Ciekawie zapowiada się Fighter z Markiem Wahlbergiem i Christianem Bale oraz Poznasz przystojnego bruneta Woodyego Allena. Sporo s-f, thrillerów i horrorów – Władcy umysłu według prozy Philipa K. Dicka, gigantyczna Inwazja: bitwa o Los Angeles, Nie opuszczaj mnie, Oczy Julii i Sucker Punch Zacka Snydera. Dla najmłodszych Rango, a także Matki w mackach Marsa. Po raz pierwszy odradzam – w kinach pojawi się pierwszy polski emo-film pt. Sala samobójców oraz dokument Justin Bieber: Never Say Never. Na szczęście jednak jest i Jeż Jerzy, który emo i „Biberka” połyka w całości na śniadanie. Plus Młyn i krzyż Lecha Majewskiego.


Premiery – 4 marca


Fighter
Dramat, USA, 115 min.
reżyseria: David O. Russell
obsada: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams

Dwóch braci, na przekór własnemu losowi, postanowiło odbić się od dna i zawalczyć o jeden z najważniejszych tytułów bokserskich. Prawdziwa historia Micky Warda (Whalberg) oraz niełatwej drogi, którą musiał pokonać, by stać się mistrzem tej walki. Christian Bale wciela się w postać jego przyrodniego brata, który po zawodowej porażce stoczył się na samo dno i wylądował w więzieniu. Teraz, by odkupić grzechy przeszłości, odzyskać utraconą dumę i uratować rodzinę zostaje trenerem młodszego brata i pomaga mu walce o zdobycie najważniejszego tytułu.  (opis dystrybutora)
 
Rango
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: Gore Verbinski
obsada: Johnny Depp, Isla Fisher, Abigail Breslin

Przygody udomowionego kameleona na bardzo dzikim zachodzie.

Sala samobójców
Thriller/romans, Polska, 120 min.
reżyseria: Jan Komasa
obsada: Jakub Gierszał, Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza

Sala samobójców to historia Dominika – chłopaka, który ma wszystko – wielu znajomych, bogatych rodziców, interesuje się nim najładniejsza dziewczyna w szkole, ma pieniądze na ciuchy, gadżety i imprezy. Pewnego dnia zaczepia go w sieci tajemnicza dziewczyna. Jest intrygująca, niebezpieczna, przebiegła. Wprowadza go do „Sali samobójców”, miejsca, z którego nie ma ucieczki. Dominik, w pułapce własnych uczuć, wplątany w śmiertelną intrygę, straci to, co w życiu najcenniejsze. (opis dystrybutora)

Władcy umysłów

S-f, USA, ? min.
reżyseria: George Nolfi
obsada: Matt Damon, Emily Blunt, Anthony Mackie

Film na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka. Bohater odkrywa, że otaczająca go rzeczywistość kontrolują tajemniczy strażnicy.


Premiery – 11 marca


– Italiani
Dramat/eksperymentalny, Polska, 61 min.
reżyseria: Łukasz Barczyk
obsada: Krzysztof Warlikowski, Renate Jett, Thomas Schweiberer

Italiani to podroż w głąb intymnego świata mężczyzny (Krzysztof Warlikowski), jego relacji z rodziną i najbliższymi (Renate Jett, Jacek Poniedziałek), wyprawa w głąb obrazów i przeżyć tak osobistych, że aż paradoksalnie uniwersalnych. Italiani jest śmiałym poszukiwaniem języka filmowego dla wyrażenia podstawowych przeżyć i emocji, języka wychodzącego poza konwencjonalne filmy psychologiczne. To próba ukazania kluczowych wspomnień każdego człowieka, jakby były częścią baśni, którą każdy z nas sam sobie opowiada, która rośnie i ewoluuje z biegiem naszego życia. (opis dystrybutora)

Jan Paweł II. Szukałem Was…
Dokumentalny, Polska, 90 min.
reżyseria: Jarosław Szmidt

Pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu Jana Pawła II.

Jeż Jerzy
Animacja dla dorosłych, Polska, 80 min.
reżyseria: Tomasz Leśniak, Wojtek Wawszczyk
głosy: Borys Szyc, Maciej Maleńczuk, Maria Peszek

Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie. W przekręconej czapeczce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku. Uwielbia dobre bibki i niezłe maniurki (czyt. piękne kobiety). Dla niego nie ma dylematu – kupić kwiaty dla ukochanej czy butelkę piwa – słuszne rozwiązanie jest tylko jedno. Ale życie Jeża Jerzego to nie tylko przelewki – ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami, którzy chętnie zrobili by z niego kurczaka w pięciu smakach. Pewnego dnia w skomplikowany żywot Jerzego wkracza tajemniczy Profesor. Dzięki z trudem i bólem zdobytemu DNA tworzy on klona Jeża. Nowy bohater ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza, aby odzyskać swoje dobre imię. Jakby to powiedział Misiek Koterski – „Na tego jeża nie ma bata!” (opis dystrybutora)

– Matki w mackach Marsa
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: Simon Wells
obsada: Seth Green, Joan Cusack

Wynieś śmieci! Zjedz brokuły! – po cóż innego potrzebna jest mama, niż po to żeby stale kazała nam robić coś na co nie mamy ochoty? Dziewięcioletni Milo zmienia zdanie na ten temat z chwilą gdy jego mamę uprowadzają Marsjanie. Chcą wykraść jej matczyne instynkty i przekazać je nieporadnym marsjańskim niańkom. Milo najpierw ukrywa się na statku kosmicznym zmierzającym w kierunku Marsa. Jego misja wymaga przejęcia kontroli nad cała planetą. W tym brawurowym przedsięwzięciu pomoże mu ekscentryczny ziemianin i zaledwie jedna marsjańska rebeliantka.  (opis dystrybutora)
   
Poznasz przystojnego bruneta
Komedia, USA, 98 min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Freida Pinto, Josh Brolin, Naomi Watts

Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków. Sally (Naomi Watts, nominowana do Oscara za „21 gramów”) podkochuje się w przystojnym szefie Gregu (ulubiony aktor Pedro Almodovara – Antonio Banderas), jednak ten, nieczuły na jej awanse, próbuje usidlić inną kobietę. Mąż Sally (Josh Brolin, gwiazdor „Prawdziwego męstwa”, nominowany do Oscara za „Obywatela Milka”), który ima się wszelkich sposobów, żeby spełnić swoje ambicje pisarskie, traci nagle głowę dla tajemniczej piękności z sąsiedztwa (Freida Pinto – rewelacja nagrodzonego Oscarem „Slumdoga. Milionera z ulicy”). Tymczasem spragniony mocnych wrażeń ojciec Sally (Anthony Hopkins) odnajdzie drugą młodość u boku nieprzyzwoicie uroczej call girl (Lucy Punch). W tej błyskotliwej grze z przekornym losem, każde z namiętnych kochanków przekona się, że to właśnie miłość pozwala oszukać przeznaczenie. (opis dystrybutora)

Skąd wiesz?
Dramat/komedia, USA, 121 min.
reżyseria: James L. Brooks
obsada: Reese Witherspoon, Paul Rudd, Jack Nicholson

Zawodniczka po odsunięciu z drużyny musi wyjść na prostą.


Premiery – 18 marca


Dom chłopców
dramat/musical/romans, Luksemburg/Niemcy, 110min.
reżyseria: Jean-Claude Schlim
obsada: Layke Anderson, Benjamin Northover, Eleanor David

Jest rok 1984. Frank ma 18 lat. Ucieka z domu i wyjeżdża do legendarnego Amsterdamu. Zatrudnia się w klubie ze striptizem. Trafia na niekończącą się imprezę z doskonałą muzyką, dużą ilością alkoholu, namiętnego tańca i seksu. W Domu chłopców poznaje przyjaciół, jak z filmów Almodovara: Angelo, który odkłada kasę na operację zmiany płci, przystojnego graficiarza i punka Deana, czy wreszcie właściciela klubu Madame. Wśród nich jest też Jake, dla którego Frank kompletnie traci głowę.  Tymczasem do Europy dociera nieznana wcześniej, przerażająca choroba – AIDS… (prom.)

Inwazja: bitwa o Los Angeles
S-f, USA, ? min.
reżyseria: Jonathan Liebesman
obsada: Aaron Eckhart

Kolejny raz żołnierze kontra obcy, Tym razem w bitwie o Los Angeles.
 
– Młyn i Krzyż
Dramat/eksperymentalny, Polska/Szwecja, 96 min.
reżyseria: Lech Majewski
obsada: Rutger Hauer, Michael York, Charlotte Rampling

Kolejna opowieść Lecha Majewskiego. Tym razem dziejąca się w roku, w którym Bruegel namalował swoje arcydzieło – splata wątek cierpienia Chrystusa z cierpieniem Flandrii uciskanej politycznie i religijnie przez Hiszpanów.

Sex Story
Komedia, USA, 94 min.
reżyseria: Ivan Reitman
obsada: Natalie Portman, Ashton Kutcher, Cary Elwes

Opowieść o tym jak od pociągu fizycznego można pójść krok dalej…

Wygrany
Dramat, Polska, ? min.
reżyseria: Wiesław Saniewski
obsada: Paweł Szajda, Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak

Oliver (Paweł Szajda) – wybitny, młody pianista – z nieznanych przyczyn przerywa tournée po Europie, przez co zadłuża się u organizatorów. Bez grosza przy duszy spotyka Franka (Janusz Gajos) – barwnego emerytowanego profesora matematyki, który od lat próbuje wygrać duże pieniądze na wyścigach konnych. Chętnie uczy młodego artystę zasad, jakimi rządzą się zakłady. Wspólne dążenie do wygranej dla każdego z nich oznacza co innego. Dla Oliviera stanowi drogę do lepszego poznania siebie i swoich pragnień. Dla Franka pieniądze są szansą na odzyskanie utraconej rodziny. Dla obu zwycięstwo oznacza wolność… Czy uda im się wygrać? (opis dystrybutora)


Premiery – 25 marca


Dzień dobry TV
Komedia, USA, 102 min.
reżyseria: Roger Michell
obsada: Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton

Opowieść o producentce telewizyjnej, która aby podnieść oglądalność programu zatrudnia do niego kapryśnego prezentera.

Justin Bieber: Never Say Never
Muzyczny/dokumentalny, USA, ? min.
reżyseria: Jon Chu
obsada: Justin Bieber, Miley Cyrus, Jaden Smith

Dokument o fenomenie nastoletniego gwiazdora – kochanego przez nieletnią, amerykańską publiczność.

Kolorowe wzgórza
Dramat, Kolumbia/Paragwaj, 88 min.
reżyseria: Carlos Cesar Arbelaez
obsada: Hernan Ocampo, Nolberto Sanchez

Widziana oczami dziecka wzruszająca opowieść o tym jak konflikt zbrojny powoli niszczy życie mieszkańców górskich wiosek w kolumbijskiej dżungli. 9-letni Manuel codziennie gra z kolegami w futbol starą, rozpadającą się piłką. W przyszłości chce zostać wielkim bramkarzem. Kiedy dostaje na urodziny nową piłkę zaczyna wierzyć, że jego marzenia się spełnią, pech jednak sprawia, że futbolówka wpada na pole minowe. Pomimo niebezpieczeństwa Manuel z dwójką przyjaciół wyruszają w misję ratunkową… (opis dystrybutora)

Los numeros
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Ryszard Zatorski
obsada: Lesław Żurek, Justyna Schneider, Tamara Arciuch

„Los numeros” to historia policjanta Kuby (w tej roli Lesław Żurek), który trafia kumulację na loterii ale zamiast otrzymać wygraną w wysokości 17 milionów, zostaje oskarżony o próbę jej wyłudzenia. Kłopoty to dla Kuby specjalność, więc przekręt, na trop którego wpada, burzy jego policyjną krew. Prawdziwej kumulacji przygód i kłopotów, w które wpadnie seksowny policjant towarzyszyć będzie kumulacja pięknych kobiet. Wokół Kuby krążyć będą przebojowa prezenterka loterii Iwonka (Weronika Książkiewicz), piękna prawniczka Marta (Tamara Arciuch) oraz sąsiadka Ania (w tej roli debiutująca na dużym ekranie Justyna Schneider). Czy Kubie uda się udaremnić przekręt stulecia? Czy odnajdzie prawdziwą miłość?  (opis dystrybutora)

Made in Poland
Komedia, Polska, 90 min.
reżyseria: Przemysław Wojcieszek
obsada: Piotr Wawer, Janusz Chabior, Eryk Lubos

Siedemnastoletni ministrant Boguś Kowalski obudził się pewnego dnia i uznał, że komunikat, jaki chciałby wysłać światu zawiera się w zwrocie „fuck off”, który tatuuje sobie na czole. Kiedy demolowanie budek telefonicznych i samochodów na blokowisku nie zmniejsza wściekłości, zwraca się o pomoc do „autorytetów”: księdza, nauczyciela polskiego i matki, wielbicielki Krzysztofa Krawczyka. Jednak nie są oni w stanie zmniejszyć jego frustracji. (opis dystrybutora)

Oczy Julii

Horror/thriller, Hiszpania, 112 min.
reżyseria: Guillem Morales
obsada: Belen Rueda, Lluis Homar

Belen Rueda (Sierociniec) w roli kobiety, która badając sprawę tajemniczej śmierci siostry bliźniaczki, wpada na trop ponurej tajemnicy. (opis dystrybutora)

Peryferie
Dramat, Rumunia, 85 min.
reżyseria: Bogdan George Apetri
obsada: Ana Ularu, Mimi Branescu, Andi Vasluianu

Niepokorna outsiderka i buntowniczka Matylda odsiaduje pięcioletni wyrok za przestępstwo, którego wcale nie popełniła. W związku z pogrzebem matki pewnego dnia wychodzi na 24-godzinną przepustkę. Traktuje ją jak wyzwanie. Nie chcąc wracać do więzienia planuje ucieczkę, która ma gruntowanie zmienić jej życie. Plan jest prosty, ale na jego realizację ma tylko dobę. W tym czasie Matylda musi zmierzyć się z przeszłością i zrozumieć, że życie bywa czasem bardziej okrutne i nieprzewidywalne, niż nam się zdaje.  (opis dystrybutora)

Spokój w duszy
Dramat, Słowacja, 97 min.
reżyseria: Vladimir Balko
obsada: Jaromir Hanzlik, Helena Krajciova, Eugen Libezniuk

Tono wychodzi z więzienia, gdzie spędził pięć lat za kradzież złomu. Wraca do rodzinnej miejscowości i okazuje się, że wszystko się tu zmieniło. Żona ledwie go poznaje, jego pięcioletni syn traktuje go jak obcego, ponadto nikt nie chce zatrudnić złodzieja. Tono nie chce dłużej kraść, ma dość takiego życia. Tymczasem jego przyjaciel, wpływowy lokalny biznesmen, nie chce go znać. Koledzy z dzieciństwa Mark, katolicki ksiądz i Peter, biznesmen odnoszący sukcesy starają sie pomóc Tono w powrocie do normalnego życia. Niestety, sami również zmagają się z problemami mężczyzn po czterdziestce, i muszą stawić czoło rzeczywistości, która odbiega od ich wyobrażeń. Tono czuje się samotny i zdesperowany. (opis dystrybutora)

Sucker Punch

Fantasy/thriller, USA, ? min.
reżyseria: Zack Snyder
obsada: Emily Browning, Vanessa Hudgens, Abbie Cornish

Młoda kobieta umieszczona w zakładzie psychiatrycznym tworzy alternatywną rzeczywistość. Musi zdobyć pięć przedmiotów, aby uciec z psychiatryka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2017-09_noc_kinga_825
ENEMEF: Noc Grozy
Premiery kinowe – lipiec 2022
Premiery kinowe – styczeń 2020
2 komentarze
  • Kupa Jasia
    24 marca 2011 at 15:33

    Nom. Bimber! Jezu Chryste Ale Jezy I Sala Samobójców mogą być dobre….. ^^

  • ajot
    2 marca 2011 at 00:12

    film o Justinie Bieberze. dobijcie mnie.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*