xhmenW maju, ze względu długi okres świąteczny, filmowi dystrybutorzy nie rozpieszczają nas. Superprodukcje – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów oraz X-Men: Apocalypse plus Alicja po drugiej stronie lustra oraz Już za Tobą tęsknię z Toni Collette i Drew Barrymore, Zakładnik z Wall Street z Georgem Clooney’em czy Z podniesionym czołem z Catherine Deneuve.

Ciekawie zapowiadają się m.in. Pycha, Nasza młodsza siostra, Dziewczyna, która została królem, Nienasyceni, Ślepowidzenie, Szermierz, a także polskie s-f Walser. Dla mniej wymagających: Dzień Matki, Sąsiedzi 2, Summer camp, Nice Guys. Równi goście czy Zanim się obudzę. Sporo filmów dla młodszego widza – Dzielny kogut Mietek, Karlsson z dachu, Były sobie człowieki, Mecz życia, Mój przyjaciel orzeł, Angry Birds Film.


PREMIERY – 6 MAJA


– #WSZYSTKOGRA
Musical, Polska, ? min.
reżyseria: Agnieszka Glińska
obsada: Kinga Preis, Eliza Rycembel, Stanisława Celińska. Sebastian Fabijański. Antoni Pawlicki, Bartosz Żuchowski

#WSZYSTKOGRA to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć? (opis dystrybutora)

– Dzielny kogut Maniek
Animacja, Meksyk, 99 min.
reżyseria: Gabriel Riva Palacio Alatriste, Rodolfo Riva-Palacio Alatriste
głosy: Jarosław Boberek

Sympatyczny nieletni kogut Maniek zawsze marzył, by zostać mistrzem. W dowolnej dziedzinie. Niestety los rzucił go ku agroturystyce. Krótko mówiąc Maniek jest małym wiejskim kogutem o wielkich marzeniach i nic nie wskazuje na to, by coś miało się w tej sprawie zmienić. Aż do dnia, gdy podstępny rolnik (dla przyjaciół farmer) doprowadza gospodarstwo na skraj ruiny. Maniek wraz z ekipą przyjaciół z kurnika oraz kopą dzielnych jaj musi stanąć w obronie rodzinnego domu. (opis dystrybutora)

– Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Akcja/S-f,  USA, 146 min.
reżyseria: Anthony Russo
obsada: Chris Evans, Robert Downey Jr.

Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem. (opis dystrybutora)

– Karlsson z dachu
Animacja/Familijny, Norwegia/Szwecja, 77 min.
reżyseria: Vibeke Idsøe
głosy: –

Na dachu jednego ze sztokholmskich domów mieszka Karlsson. Ma niezwykłą umiejętność – dzięki śmigłu umieszczonemu na plecach potrafi latać. Pewnego dnia odwiedza mieszkającego w tym samym budynku siedmioletniego chłopca. Svante, zwany przez wszystkich Braciszkiem, ma dużo starsze rodzeństwo i nie ma się z kim bawić. Od tej pory Karlsson staje się jego najlepszym przyjacielem. Spędza z nim czas, gdy ten czuje się samotny. Karlsson jest wyjątkowy nie tylko dzięki swojemu śmigłu. Jak sam twierdzi, jest też najlepszym specjalistą od wszystkiego, a więc również od przygód i psot, w których towarzyszyć mu będzie Braciszek. (opis dystrybutora)

– Młody Mesjasz
Historyczny, USA, 111 min.
reżyseria: Cyrus Nowrasteh
obsada: Adam Greaves-Neal, Sara Lazzaro, Vincent Walsh

Młody Mesjasz to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? (opis dystrybutora)

– Niebo na ziemi
Dramat/Komedia/Muzyczny, Szwecja, 144 min.
reżyseria: Kay Pollak
obsada: Frida Hallgren, Niklas Falk, Axelle Axell, Jakob Ofterbro

Przebojowa wokalistka country, Lena, jest gwiazdą lokalnej sceny. Mimo zaawansowanej ciąży nie rezygnuje z koncertów, a jej występy na żywo co wieczór przyciągają tłumy. Pewnego dnia z zaskakującą prośbą do Leny zwraca się miejscowy pastor Stig. Niestroniący od alkoholu duchowny boi się utraty posady. Prosi więc kobietę, by ta reaktywowała chór, który przed laty założył jej tragicznie zmarły partner – charyzmatyczny dyrygent i kompozytor Daniel. Wkrótce za sprawą piosenkarki podupadający kościół na nowo zacznie tętnić życiem. A w sercach i uszach miejscowych znów zabrzmi muzyka. (opis dystrybutora)

– Pycha
Dramat/Komedia, Francja/Szwajcaria, 75 min.
reżyseria: Lionel Baier
obsada: Patrick Lapp, Carmen Maura, Ivan Georgiev

Sędziwy architekt David Miller nie zamierza dać się zaskoczyć śmierci. Sam postanowił zdecydować, kiedy umrze. Jego decyzja jest ostateczna i nieodwołalna. Wszystko dokładnie zaplanował. Wybrał miejsce, określił czas, a także znalazł niezawodny – jak mu się przynajmniej wydawało – sposób. Niestety, zgodnie z teorią chaosu, jeśli coś może się popsuć, to się popsuje. Nie inaczej jest w tym przypadku. Doskonały plan pali na panewce. (opis dystrybutora)

– Z daleka
Dramat, Wenezuela, 93 min.
reżyseria: Lorenzo Vigas
obsada: Alfredo Castro, Luis Silva

Armando, zamożny pan w średnim wieku, wabi do swojego bogatego domu młodych chłopców. Nie chce ich dotykać, chce tylko obserwować z określonej odległości, z daleka. Rytuał przerywa pewnego dnia niewłaściwy wybór „przedmiotu pożądania”. Elder  jest niepokornym awanturnikiem, symbolem przemocy i homofobii, która kwitnie dziko na „ulicach nędzy” w Caracas. Między mężczyznami rodzi się dziwna relacja oparta początkowo na obrzydzeniu i niezdrowej fascynacji. Bohaterów łączy poza tym to, że obydwaj dorastali bez figury ojcowskiej. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 13 MAJA


– Błogosławiona wina
Fabularyzowany dokument, Polska/Watykan, ? min.
reżyseria: Przemysław Häuser
obsada: Jarosław Struczyński, Jakub Lasota

Trzysta osiemdziesiąt pięć lat temu, książę Mikołaj Sapieha, wojewoda litewski i właściciel Kodnia, kradnie z kaplicy w Watykanie obraz Matki Bożej Gregoriańskiej, przed którym został cudownie uzdrowiony. Po udanej ucieczce przed pościgiem papieskim dociera do podlaskiej ziemi, by tam dziękować Matce Bożej za odzyskane zdrowie. Już od pierwszego dnia obecności obrazu w Kodniu dochodzi do licznych uzdrowień. Początkowo Sapieha zostaje ukarany przez Papieża Urbana VIII ekskomuniką, jednak w wyniku licznych zasług Sapiehy, papież orientuje się, że niegodny czyn przynosi błogosławione owoce. (opis dystrybutora)

– Były sobie człowieki
Animacja, Francja, 95 min.
reżyseria: Jamel Debbouze
głosy: Maciek Musiał, Marta Winiarska, Wiktor Zborowski

Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i… potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew. (opis dystrybutora)

– Dzień Matki
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Garry Marshall
obsada: Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts

Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall – fachowiec od opowiadania o uczuciach z humorem – przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu. (opis dystrybutora)

– Już za Tobą tęsknię
Dramat/Komedia, Wielka Brytania, 112 min.
reżyseria: Catherine Hardwicke
obsada: Toni Collette, Drew Barrymore

Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią. Film o przyjaźni, kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. „Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle. (opis dystrybutora)

– Mecz życia
Familijny, Norwegia, 102 min.
reżyseria: Katarina Launing
obsada: Mia Helene Solberg Brekke, Victor Papadopoulos Jacobsen, Sigrid Welde

Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan. (opis dystrybutora)

– Modelka
Dramat, Dania/Polska, 105 min.
reżyseria: Mads Matthiesen
obsada: Maria Palm, Ed Skrein, Thierry Hancisse

Emma stawia pierwsze kroki w zawodzie modelki. Marząc o tym, by stać się gwiazdą międzynarodowego formatu, wyrusza do światowej stolicy mody – Paryża. Na sesji zdjęciowej poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Wkrótce okaże się, że Emma ma prawdziwą obsesję na punkcie Shane’a. Przyjdzie jej poznać także najmroczniejsze kulisy branży modelingu. (opis dystrybutora)

– Mój przyjaciel orzeł
Familijny, Austria, 98 min.
reżyseria: Gerardo Olivares
obsada: Jean Reno, Tobias Moretti, Manuel Camacho

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer, który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat. (opis dystrybutora)

– Nasza młodsza siostra
Dramat, Japonia, 128 min.
reżyseria: Hirokazu Koreeda
obsada: Haruka Ayase, Masami Nagasawa, Kaho, Suzu Hirose

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny. (opis dystrybutora)

– Sąsiedzi 2
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Nicholas Stoller
obsada: Seth Rogen, Zac Efron, Rose Byrne, Chloë Grace Moretz

A więc stało się! Mac i Kelly Radnerowie właśnie zdecydowali się na ostateczny krok w dorosłość – dom na przedmieściach. Spodziewają się drugiego dziecka i wiedzą, że mieszkanie w mieście nie będzie szczególnie korzystne dla dzieci. Dlatego zdecydowali się na sprzedaż domu, którego sąsiedztwo dało im swego czasu mocno popalić. I kiedy już podpisali dokumenty z nowymi właścicielami, sąsiedzki koszmar powraca… a nowi posiadacze domu mają miesiąc, by móc wycofać się z decyzji… Opuszczony dom w sąsiedztwie zostaje zamieszkany przez… żeńskie zgromadzenie studentek. Ale jeśli ktoś pomyślałby, że po tym, co zgotowali Radnerom studenci, z Teddym Sandersem na czele, nic już nie zaskoczy małżonków, jest w wielkim błędzie. Te dziewczęta nie mają żadnych granic! (opis dystrybutora)

– Summer Camp
Horror, Hiszpania/USA, 81 min.
reżyseria: Alberto Marini
obsada: Maiara Walsh, Diego Boneta, Jocelin Donahue

Troje wychowawców kolonijnych z USA przylatuje do Hiszpanii na obóz językowy. Zamiast wypoczynku i łatwych pieniędzy, czeka ich desperacka walka o przetrwanie. A wszystko przez wirus, który zamienia ludzi w krwiożercze monstra. Kiedy choroba infekuje kolejne ofiary, a dawni przyjaciele stają się bezwzględnymi wrogami, przeżyć zdołają tylko nieliczni. Ci, którzy siłą, przebiegłością i okrucieństwem przewyższą stworzone przez wirus potwory. (opis dystrybutora)

– Z podniesionym czołem
Dramat, Francja, 120 min.
reżyseria: Emmanuelle Bercot
obsada:  Catherine Deneuve, Rod Paradot, Benoit Magimel

Życie nastoletniego Malony’ego to nie bajka. Zaczęło się, kiedy skończył sześć lat i trafił pod opiekę zastępczej rodziny. Od tamtej pory regularnie pojawia się w sądach dla nieletnich, nie poddając się resocjalizacji. W wyprostowaniu krętej drogi chłopca bezskutecznie próbują pomóc mu Florence, sędzina zajmująca się sprawami dzieci oraz Yann, pracownik socjalny. Wydaje się, że dla Malony’ego nie ma już nadziei. Jednak gdy chłopak trafia do poprawczaka, spotyka tam dziewczynę, która daje mu szansę na lepsze jutro. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 20 MAJA


– Dziewczyna, która została królem
Dramat, Finlandia/Francja/Kanada/Niemcy/Szwecja, 106 min.
reżyseria: Mika Kaurismäki
obsada: Sarah Gadon, Michael Nyqvist

Szwecja, rok 1632. Jako sześciolatka, Krystyna Wazówna zostaje następczynią swego ojca Gustawa Adolfa po jego śmierci na polu bitwy. Krystyna dorasta na konserwatywnym dworze luteriańskim. Odrzucona przez matkę, zdominowana przez mężczyzn, od dziecka przedkłada naukę władania szpadą nad kobiece rozrywki. (opis dystrybutora)

– Nice Guys. Równi goście
Komedia, USA/Wielka Brytania, 116 min.
reżyseria: Shane Black
obsada: Russell Crowe, Ryan Gosling

Prywatny detektyw Holland March i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny. Zapewne każdy prowadziłby ją na własną rękę, gdyby obaj nie stali się celem wynajętych morderców. Niechętnie muszą połączyć siły, by rozwiązać sprawę i ocalić życie. Tym bardziej, że wkrótce odkryją, że wdepnęli w większe bagno niż sądzili. Zaginięcie dziewczyny jest jedynie szczytem góry lodowej w sprawie, której nie tknąłby nikt komu życie miłe. Historia staje się więc coraz bardziej dramatyczna, ale mimo zagrożenia Holland i Jackson skupiają się głównie na dogryzaniu sobie nawzajem. (opis dystrybutora)

– Nienasyceni
Dramat/Kryminał, Francja/Włochy, 120 min.
reżyseria: Luca Guadagnino
obsada: Ralph Fiennes, Dakota Johnson, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts

Legendarna gwiazda rocka Marianne Lane i jej chłopak – filmowiec Paul szukają chwili wyciszenia na włoskiej wyspie w pobliżu Sycylii. Słoneczną idyllę zakłóca nieoczekiwana wizyta starego przyjaciela Marianne – Harry’ego i jego pięknej córki Penelope. Połączenie czterech różnych osobowości i ich pragnień okazuje się niebezpieczną mieszanką nostalgii, zazdrości i namiętności, która prędzej czy później musi wybuchnąć… (opis dystrybutora)

– Ślepowidzenie
Dramat, Norwegia, 96 min.
reżyseria: Eskil Vogt
obsada: Jakob Oftebro, Allan Hyde, Olaf Johannessen

Dina ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa… (opis dystrybutora)

– Walser
S-f, Polska, 78 min.
reżyseria: Zbigniew Libera
obsada: Krzysztof Stroiński, Gustaw Klyszcz

Na obrzeżąch cywilizacji żyje zagubione plemię. Conteheli są ludźmi o błękitnych jak len oczach, płowych dreadach i młodych ciałach. Wyglądają jak spełnienie hippisowskich fantazji o powrocie do natury lub słowiańska wersja Avatara. Leśni ludzie żyją jak w raju, gdy do tego idealnego świata wdziera się cywilizacja w osobie urzędnika kolejowego: Walsera. Mimo, że za wszelką cenę próbuje on wniknąć w ich sielankowy świat i nauczyć się niezrozumiałego języka, niesie ze sobą tylko chaos i destrukcję. (opis dystrybutora)

– X-Men: Apocalypse
Akcja/S-f, USA, ? min.
reżyseria: Bryan Singer
obsada: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Olivia Munn

Tytułowy Apocalypse to pierwszy i najpotężniejszy mutant z uniwersum X-Men, którego od zarania cywilizacji czczono niczym boga. Apocalypse przejął moce wielu innych mutantów, co czyni go nieśmiertelnym i niepokonanym. Gdy budzi się do życia po wielu tysiącach lat, postanawia podbić świat i gromadzi wokół siebie grupę potężnych mutantów, wśród których jest rozczarowany i pozbawiony złudzeń Magneto. Wspólnie postanawiają oczyścić rodzaj ludzki i zaprowadzić nowy porządek na świecie, którym odtąd niepodzielnie władać będzie Apocalypse. Mimo iż los Ziemi wydaje się przesądzony, Raven i Profesor X postanawiają wkroczyć do akcji i z pomocą grupy młodych X-Menów powstrzymać wroga i ocalić nasz świat przed totalnym zniszczeniem. (opis dystrybutora)

– Zakładnik z Wall Street
Dramat/Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Jodie Foster
obsada: George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell

„Money Monster” to popularny program telewizyjny, którego gwiazda, Lee Gates, zwany „guru Wall Street”, doradza widzom, jak i w co inwestować pieniądze. Kiedy słuchający jego finansowych wskazówek Kyle Budwell traci wszystkie oszczędności, terroryzuje ekipę show i na planie, podczas programu na żywo, grozi Lee śmiercią, jeśli ten nie sprawi, że akcje, w które zainwestował, nie pójdą do góry w ciągu doby. Publiczność telewizyjna zamiera w przerażeniu, oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Ile warte jest życie człowieka? (opis dystrybutora)


PREMIERY 26-27 MAJA


– Alicja po drugiej stronie lustra
amilijny/Fantasy/Przygodowy, USA
reżyseria: James Bobin
obsada: Johnny Depp, Mia Wasikowska

Alice Kingsleigh ostatnie kilka lat spędziła, przemierzając morza i oceany świata, jak niegdyś robił to jej ojciec. Po powrocie do Londynu Alicja natrafia na magiczne lustro, dzięki któremu ponownie przenosi się do fantastycznej Krainy Czarów. Tam czekają na nią starzy znajomi: Biały Królik, Pan Gąsienica, Kot z Cheshire i Szalony Kapelusznik. Okazuje się jednak, że ten ostatni wpadł w poważne tarapaty i nie jest już sobą. By ratować przyjaciela, Alicja wyrusza w przeszłość, podejmując nierówną walkę z Czasem, w której stawką jest ocalenie Kapelusznika. (opis dystrybutora)

– Angry Birds Film
Animacja/Komedia,  Finlandia/USA
reżyseria: Clay Kaytis
głosy:Jacek Bończyk, Janusz Zadura, Piotr Bąk

Film zabierze nas na egzotyczną wyspę szczęśliwości zamieszkaną przez kolorowe, radosne ptaki-nieloty, którym każdą chwilę wypełnia celebrowanie szczęścia. Pośród ptaków jest jednak kilku ptasich outsiderów – czerwonopióry Red, który ma „malutkie” problemy z kontrolowaniem swego temperamentu, szybki jak wiatr Chuck, oraz nieco wybuchowy Bomba. Kiedy jednak wyspę odwiedzą tajemnicze przebiegłe zielone świnki, to właśnie ci pierzaści buntownicy odegrają najważniejszą rolę i szybko rozgryzą ich prawdziwe zamiary… (opis dystrybutora)

– Lato Sangaile
Melodramat, Francja/Holandia/Litwa, 88 min.
reżyseria: Alanté Kavaïté
obsada: Aistė Diržiūtė, Julija Steponaitytė

Sangaile spędza wakacje z rodzicami w domu nad jeziorem. Jej największym marzeniem jest pilotowanie samolotu, ale nigdy nawet nie wsiadła na pokład ze względu na paniczny lęk wysokości. Cały gniew wynikający ze strachu i niemocy kieruje przeciw sobie. Pewnego dnia na pokazie lotniczym poznaje barwną i przebojową Auste. To spotkanie i namiętność, która rozwinie się między dziewczynami, pozwoli Sangaile nabrać pewności siebie i przezwyciężyć własne ograniczenia. (opis dystrybutora)

– Szermierz
Dramat, Finlandia/Niemcy/Estonia, 93 min.
reżyseria: Klaus Härö
obsada: Märt Avandi, Ursula Ratasepp

Endel Neils, współpracownik stalinowskiej tajnej policji, ucieka z Leningradu do zapomnianej przez boga estońskiej wsi. Zatrudnia się jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski. Miejscowe dzieci szybko łapią bakcyl sportu. Neils okazuje się zdolnym i wyrozumiałym nauczycielem, który do wychowanków podchodzi z miłością. Wielu uczestników jego kursu to sieroty, które straciły rodziców w wyniku akcji przesiedleńczych organizowanych przez Sowietów. (opis dystrybutora)

– Zanim się obudzę
Horror, USA, 97 min.
reżyseria: Mike Flanagan
obsada: Kate Bosworth, Thomas Jane

Młode małżeństwo, po tragicznej stracie ukochanego syna, adoptuje ośmioletniego chłopca. Jessie i Mark robią wszystko, by stworzyć dziecku kochającą się i szczęśliwą rodzinę. Szybko okazuje się jednak, że Cody, który jest uroczym i grzecznym chłopcem, skrywa mroczny sekret. Kiedy Cody zasypia, jego sny stają się rzeczywistością. Koszmary również…. Rodzinę zaczynają nawiedzać wyśnione przez chłopca demony. Jessie i Mark zrobią wszystko, by dotrzeć do źródła lęków syna, zanim ich życie zmieni się nie do poznania. (opis dystrybutora)

(Uwaga – daty premier mogą ulec zmianie, a także zależne są od kina, w którym będą prezentowane)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BANER2
O!PLA w Łodzi – 4 odsłona
plasterkultury
Plastry Kultury – film roku
VM_Lodz
Visual Music | CPM w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*