Podobnie jak w kwietniu tak naprawdę nie wiadomo, jak będą wyglądały premiery majowe. Pierwsze planowane są na 8 maja, jednak wszystko zależeć będzie od tego, jak długo będą zamknięte kina.

PREMIERY – 8 MAJA

– Siła ognia
Dramat, Hiszpania/Francja/Luksemburg, 90 min.
reżyseria: Oliver Laxe
obsada: Amador Arias, Benedicta Sánchez

Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 15 MAJA

– Zdrajca
Kryminał, Włochy/Francja/Niemcy/Brazylia, 155 min.
reżyseria: Marco Bellocchio
obsada: Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio, Fausto Russo Alesi, Fabrizio Ferracane

W centrum opowieści znajduje się Tommaso Buscetta, boss, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia. Dzięki jego zeznaniom doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maksiproces doprowadził do skazania 362 przywódców przestępczej organizacji. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego, niż chcieliby szefowie klanów. (opis dystrybutora)

Zawód: kobieciarz
Komedia, Francja, 94 min.
reżyseria: Olivier Baroux
obsada: Kad Merad, Anne Charrier, Léopold Moati

Alex wiedzie wygodne i leniwe życie u boku wyjątkowo zamożnej kobiety. Aż pewnego dnia, po wspólnych 25 latach, Denise porzuca go dla innego i Alex traci wszystko. Szukając dachu nad głową, musi odnowić kontakty z siostrą i… jak najszybciej uwieść jakąś inną bogatą panią, bo niestety nic innego robić nie potrafi, nie ma żadnego zawodu, a w dalszym ciągu jest, a przynajmniej tak mu się wydaje, niezłym ciachem. W międzyczasie, próbując zastąpić mu ojca, udziela porad swemu 10-letniemu siostrzeńcowi, jak radzić sobie z dziewczynami przy pierwszych szkolnych miłościach. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 22 MAJA

– Babyteeth
Dramat/Komedia, Australia, 116 min.
reżyseria: Shannon Murphy
obsada: Eliza Scanlen, Toby Wallace, Essie Davis, Ben Mendelsohn

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami, drobnym handlarzu narkotyków. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. (opis dystrybutora)

Gniazdo
Horror, Włochy, 107 min.
reżyseria: Roberto De Feo
obsada: Francesca Cavallin, Justin Korovkin, Ginevra Francesconi

PREMIERY – 29 MAJA

– Jinpa
Dramat, Chiny, 86 min.
reżyseria: Pema Tseden
obsada: Jinpa, Genden Phuntsok, Sonam Wangmo

Zbudowana z pięknych kadrów, nasycona kojącą melancholią, mistyczna medytacja na temat ludzkiego losu, życia i śmierci. (opis dystrybutora)

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka
Familijny, Niemcy, 81 min.
reżyseria: Ali Samadi Ahadi
obsada: Marianne Sagebrecht, Stefan Kurt, Max Herbrechter

Żywiołowy Findus nie może nacieszyć się swoim nowym materacem, skacze po nim i skacze, co irytuje starszego, zmęczonego Pettsona. Idealnym rozwiązaniem wydaje się przeprowadzka do wybudowanego specjalnie przez Pettsona domku zabaw, znajdującego się w pobliżu ich aktualnego miejsca zamieszkania. Ale chodzący swoimi ścieżkami Findus wyobraża sobie swoją przeprowadzkę inaczej niż jego przyjaciel. Czy uda im się znaleźć kompromisowe rozwiązanie? Jak potoczą się losy tej dwójki lubianych przez dzieci bohaterów? (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych online
Kolejne plenerowe pokazy z okazji 75-lecia Łodzi Filmowej
3._FF_KINO_DZIECI
3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*