Premiery kinowe – maj 2019

Kontynuacja legendarnego Iron Sky, trzecia cześć Johna Wicka, długo oczekiwana Ad Astra plus Aladyn i Pokémon: Detektyw Pikachu. To nas czeka w maju.

Poza tym biograficzne Cała prawda o Szekspirze, Tolkien oraz Podły, okrutny, zły, a także sporo horrorów – Smętarz dla zwierzaków, Hex, Topielisko. Klątwa La Llorony, Brightburn: Syn ciemności, Herezja

Dla młodszych widzów również – Kraina cudów, Łowcy czarownic, Panda i Banda, Dzień czekolady, Paskudy. UglyDolls oraz To boli.

PREMIERY – 3 MAJA

– Cała prawda o Szekspirze
Biograficzny/Dramat, Wielka Brytania, 101 min.
reżyseria: Kenneth Branagh
obsada: Kenneth Branagh, Judi Dench

Portret ostatnich trzech lat życia Williama Szekspira, kiedy artysta opuszcza Londyn, by wrócić na łono rodziny w Stratford nad rzeką Avon. Po stracie syna, próbuje tam odbudować swe relacje z żoną oraz córkami, a także uporządkować swą spuściznę. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=cDLvUlMo13Y

– Iron Sky. Inwazja
Komedia/Akcja/Sci-Fi, Belgia/Finlandia/Niemcy, 90 min.
reżyseria: Timo Vuorensola
obsada: Lara Rossi, Tom Grenn, Vladimir Burlakov

Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów. (opis dystrybutora)

– Tranzyt
Dramat, Francja/Niemcy, 101 min.
reżyseria: Christian Petzold
obsada: Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese

Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża – człowieka, pod którego podszywa się Georg… (opis dystrybutora)

– Smętarz dla zwierzaków
Horror, USA, 101 min.
reżyseria: Kevin Kolsch
obsada: Jason Clarke, Amy Seimetz, John Lithgow

Dr Louis Creed, po przeprowadzce z żoną i ich dwojgiem małych dzieci z Bostonu do wiejskiego Maine, odkrywa ukryte głęboko w lesie dziwne, tajemnicze cmentarzysko. Kiedy w rodzinie dochodzi do tragedii, Louis zwraca się z prośbą o pomoc do swego nieco dziwacznego sąsiada. Ich wspólne odkrycie będzie miało przerażające konsekwencje… (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=q3FQNMa3jVI

PREMIERY – 10 MAJA

– Dzika grusza
Dramat, Francja/Turcja, 188 min.
reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
obsada: Dogu Demirkol, Murat Cemcir

Bohater Dzikiej gruszy, absolwent pedagogiki Sinan, przed ostatnimi egzaminami wraca do rodzinnego Çan w północno-zachodniej Turcji. Jako przybysz z większego miasta patrzy z niechęcią, ale i pobłażaniem, na prowincjonalną społeczność, którą opuścił przed laty. Jednak stopniowo życie w Çan angażuje go coraz bardziej, a marzenia o sukcesie i wymarzonej karierze pisarza okazują się trudne do urzeczywistnienia. Nasycony kolorami zmieniających się pór roku film jest wnikliwym portretem wielopokoleniowej rodziny, w którym koszmary senne przeplatają się z filozoficznymi dysputami o Koranie. Gęsta, choć na pozór minimalistyczna Dzika grusza opowiada o niepokornej młodości, mierzącej się z dziedzictwem ojców. (opis dystrybutora)

– Hex
Horror, USA/Kanada, ? min.
reżyseria: Rudolf Buitendach
obsada: Jenny Boyd, Ross McCall, Adrian Hough

Wakacyjny romans dwójki młodych turystów zmienia się w koszmar gdy dziewczyna zaczyna cierpieć z powodu dziwnych i przerażających ataków. Desperackie poszukiwania lekarstwa nie przynoszą sukcesu. Ben i Amber stają się nieświadomymi zabawkami mściwej i przerażającej istoty. Horror oparty na ludowej mitologii Kambodży. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=ZjMGJ8uxwRk

– Kraina cudów
Animacja/Komedia/Przygodowy, Hiszpania/USA, 85 min.
reżyseria: Dylan Brown
głosy: –

Wyobraź sobie magiczny, jedyny w swoim rodzaju, pełen kolorów i magii lunapark, w którym niesamowite rollercoastery zaprzeczają grawitacji, atrakcje zdumiewają, a przy okazji spotkasz tam niezwykłe postaci. To właśnie zrobiła ośmioletnia June – przyszła inżynierka i projektantka rzeczy niemożliwych – wyobraziła sobie takie miejsce w zaciszu swej sypialni. Wspólnie z mamą skonstruowały w wyobraźni wielki park rozrywki, miejsce, w którym w powietrzu można narysować mówiącą złotą rybkę, a wieczorami pokazy fajerwerków przenoszą nas do innego świata. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=gEgemK6xgIM

– Niedobrani
Komedia, USA, 125 min.
reżyseria: Jonathan Levine
obsada: Charlize Theron, Seth Rogen, Alexander Skarsgard, Andy Serkis

Fred nie jest typem amanta. Potargana broda, kilka zbędnych kilogramów i ciuchy z liceum nie czynią go ikoną stylu. Niewyparzony język i specyficzne poczucie humoru utrudniają zawrotną karierę. Charlotte jest jego zupełnym przeciwieństwem. Piękna, ambitna i powściągliwa, przebojem zdobywa polityczne szczyty i mogłaby mieć każdego mężczyznę, gdyby tylko znalazła czas na życie prywatne. Gdy Fred Flarsky spotyka po latach swoją dawną nianię Charlotte Field, w której kochał się skrycie jako nastolatek, on jest bezrobotnym dziennikarzem, a ona amerykańską Sekretarz Stanu. Wydaje się, że nie ma na świecie bardziej niedobranej pary. A jednak coś iskrzy. (opis dystrybutora)

– Ogród rodzinny. Ukochany
Dramat/Komedia/Romans, Czechy/Polska/Słowacja, 113 min.
reżyseria: Jan Hřebejk
obsada: Filip Březina, Nikola Čechová

Komedia romantyczna „Ukochany” to ostatnia część trylogii „Ogród rodzinny”, która rozgrywa się pod koniec lat 50-tych XX wieku. Czechosłowacją rządzą komuniści, a przepaść między przedwojennym i powojennym pokoleniem jest przytłaczająca. Dana, nastoletnia córka Vilmy i Jindřicha, poznaje Mirka podczas wakacji spędzanych u wujostwa na wsi. Gdy zaczyna się rok szkolny, Dana wraca do miasta. Wakacyjna miłość trwa pomimo dystansu i upływu czasu. Zakochani spotykają się w weekendy. Związek Dany jest nieakceptowany przez Jindřicha, który zamierza zapewnić córce idealną przyszłość. (opis dystrybutora)

– Podły, okrutny, zły
Biograficzny/Kryminał/Thriller, USA, 108 min.
reżyseria: Joe Berlinger
obsada: Lily Collins, Zac Efron, James Hetfield, John Malkovich, Haley Joel Osment, Jim Parsons, Angela Sayafran

Niewinna twarz Teda Bundy’ego skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? (opis dystrybutora)

– Słodki koniec dnia
Dramat, Polska, 92 min.
reżyseria: Jacek Borcuch
obsada: Krystyna Janda, Kasia Smutniak

Historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje. (opis dystrybutora)

– Tolkien
Biograficzny/Dramat, USA, 112 min.
reżyseria: Dome Karukoski
obsada: Nicholas Hoult, Lily Collins

Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”. (opis dystrybutora)

– Topielisko. Klątwa La Llorony
Horror, USA, 93 min.
reżyseria: Michael Chaves
obsada: Linda Cardellini, Raymond Cruz, Patricia Velasquez, Marisol

La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne. Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona… a jej metody — coraz okrutniejsze. W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu.. (opis dystrybutora)

– Trzy kroki od siebie
Melodramat, USA, 116 min.
reżyseria: Justin Baldoni
obsada: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse

Stella Grant już za chwilę będzie miała siedemnaście lat… Jak każda nastolatka nie odrywa się od laptopa i z całego serca kocha swoich najlepszych przyjaciół. Od innych nastolatek odróżnia ją jednak to, że większość życia spędza w szpitalu, cierpiąc na mukowiscydozę. Jej życie to zwyczaje, zasady i samokontrola – to dzięki nim żyje. Wszystko to zostanie poddane wielkiej próbie, gdy pozna czarującego Willa Newmana, również pacjenta szpitala. Ich rodzącą się bliskość torpeduje… dystans, który muszą od siebie zachować – trzy kroki – aby nie pogorszyć swej sytuacji zdrowotnej. Tylko jak to zrobić, kiedy uczucie zaczyna wymykać się spod kontroli? (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=k9vF9YRa-c0

PREMIERY – 17 MAJA

– John Wick 3
Thriller/Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Chad Stahelski
obsada: Keanu Reeves, Laurence Fishburn, Halle Berry, Anjelica Huston

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza nawet tajemnicza piękność, której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca? (opis dystrybutora)

– Let’s Dance
Dramat/Komedia, Francja, 109 min.
reżyseria: Ladislas Chollat
obsada: Rayane Bensetti, Alexia Giordano

Pasją Josepha jest breakdance. Rytmy hip-hopu pochłaniają go tak bardzo, że rezygnuje z propozycji pracy w firmie ojca i postanawia wyjechać do Paryża, by rozpocząć taneczną karierę. Gdy dociera do miasta, wspólnie ze swoją dziewczyną Emmą i jej najlepszym przyjacielem Karimem, dołączają do jednej z miejscowych ekip breakdancerów. Razem przygotowują się do międzynarodowego konkursu hip-hopowego. Jednak w dniu turnieju Joseph dowiaduje się, że Emma go zdradza. To przekreśla jego udział w wymarzonej imprezie. Zrozpaczony chłopak szybko poznaje jednak piękną i błyskotliwą Chloe, która przygotowuje się do egzaminu wstępnego do szkoły baletowej w Nowym Jorku. Między nimi pojawia się niezwykle silne uczucie. Dzięki wspólnej pasji do tańca i muzyki oraz rodzącej się miłości stworzą razem coś, czego jeszcze nie było. Połączenie baletu i breakdance’u na scenie okazuje się zapierającym dech w piersiach odkryciem. (opis dystrybutora)

– Łowcy czarownic
Familijny/Fantasy/Przygodowy, Macedonia/Serbia, 86 min.
reżyseria: Raško Miljković
obsada: Mihajlo Milavic, Silma Mahmuti

W swoich snach jest odważnym superbohaterem potrafiącym latać, w prawdziwym życiu – niepewnym siebie chłopcem, któremu wchodzenie po schodach sprawia trudność. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe i niemal każde popołudnie spędza na rehabilitacji, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Na domiar złego do jego klasy dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=0whVlSEvODs

– Oddech
Dramat, Australia, 115 min.
reżyseria: Simon Baker
obsada: Simon Baker, Samson Coulter, Ben Spence, Elizabeth Debicki, Jacek Koman, Richard Roxburgh

Lata siedemdziesiąte. Pikelet i Loonie dorastają w małej, spokojnej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Australii. Każdą wolną chwilę po szkole spędzają szukając przygód i adrenaliny, nieustannie ze sobą rywalizując. Chłopcy zaprzyjaźniają się z podstarzałym i charyzmatycznym surferem Sando, który namawia ich do podejmowania coraz większego ryzyka. (opis dystrybutora)

– Podwójne życie
Komedia, Francja, 108 min.
reżyseria: Olivier Assayas
obsada: Guillaume Canet, Juliette Binoche, Vincent Macaigne

Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline, pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain, odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka… (opis dystrybutora)

– Z pianą na ustach
Dramat, Polska/Litwa/Łotwa, ? min.
reżyseria: Janis Nords
obsada: Vilis Daudzins, Ieva Puke, Raimonds Celms

PREMIERY – 24 MAJA

– Ad Astra
Thriller/Sci-Fi, Brazylia/USA, ? min.
reżyseria: James Gray
obsada: Brad Pitt, Donald Sutherland

Astronauta Roy McBride wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie. (opis dystrybutora)

– Aladyn
Musical/Przygodowy/Baśń, USA, ? min.
reżyseria: Guy Ritchie
obsada: Mena Massoud. Naomi Scott

Kolejna ekranizacja przygód Aladyna.

– Asako. Dzień i noc
Dramat, Japonia, 100 min.
reżyseria: Ryûsuke Hamaguchi
obsada: Masahiro Higashide, Erika Karata

Asako mieszka w Osace. Zakochuje się w Baku, wolnym duchu. Pewnego dnia chłopak znika bez śladu… Dwa lata później znów spotykamy Asako. Obecnie mieszka w Tokio i spotyka się z Ryohei. Chłopak wygląda dokładnie jak Baku, ale ma zupełnie inną osobowość… (opis dystrybutora)

– Brightburn: Syn ciemności
Horror, USA, ? min.
reżyseria: David Yarovesky
obsada: Elizabeth Banks, Meredith Hagner

Co by się stało, gdyby dziecko z innego wymiaru przybyło na Ziemię, ale zamiast stać się bohaterem pośród ludzi, było złowieszczym synem ciemności… (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=mtePumdTXvk

– Gloria Bell
Dramat/Komedia/Romans, USA/Chile, 102 min.
reżyseria: Sebastián Lelio
obsada: Julianne Moore, John Turturro

Gloria żyje pełnią życia, a przynajmniej każdego dnia bardzo się stara. Jej dorosłe już dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki. Kiedy w jednym z klubów nocnych poznaje Arnolda, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. I choć życie ma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę, to Gloria nie zamierza obrażać się na swój los. (opis dystrybutora)

– Nasze zmagania
Dramat, Belgia/Francja, 98 min.
reżyseria: Guillaume Senez
obsada: Romain Duris, Basile Grunberger

Olivier robi co w jego mocy, by walczyć z niesprawiedliwością w pracy. Jednak z dnia na dzień, gdy jego żona Laura odchodzi, zostaje sam z dziećmi i codziennymi obowiązkami. W obliczu tych nowych wyzwań stara się znaleźć równowagę. Nie ma wyboru – Laura nie wróci. (opis dystrybutora)

– Panda i Banda
Animacja, Rosja, 90 min.
reżyseria: Natalya Nilova
głosy: –

– Wymarzony
Dramat/Komedia, Belgia/Francja, 115 min.
reżyseria: Jeanne Herry
obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche

Alice od lat marzy o dziecku, ale wie, że nigdy nie będzie mogła urodzić. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany przez nastoletnią matkę. Jean od lat prowadzi tymczasowy dom dla dzieci czekających na swoich nowych rodziców. Losy tej trójki splotą się w opowieści o poszukiwaniu miłości i własnego miejsca na Ziemi. Theo trafia pod opiekę Jeana. Między chłopczykiem, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Jean ze zdumieniem dostrzega jak dużo chłopczyk rozumie ze swojej sytuacji i jak wiele potrzebuje uczucia. Tymczasem Alice jeszcze raz musi udowodnić sobie i światu, że jest gotowa do roli matki. Jej spotkanie z Theo i Jeanem okaże się decydujące dla całej trójki. Czy chłopczyk jest gotowy na kolejną zmianę w swoim krótkim życiu? Jak zniesie rozstanie z Jeanem? Czy w oczach Alice zobaczy swoją nową mamę? (opis dystrybutora)

PREMIERY – 31 MAJA

– Dzień czekolady
Familijny/Przygodowy, Polska, 75 min.
reżyseria: Jacek Piotr Bławut
obsada: Julia Odzimek, Leo Stubbs

„Dzień czekolady” to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. (opis dystrybutora)

– Herezja
Horror, Wielka Brytania, 81 min.
reżyseria: Paul Hyett
obsada: Hannah Arterton, Clare Higgins, Dilan Gwyn

Młoda kobieta – Persefona zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor – tak naprawdę – jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie. (opis dystrybutora)

– Paskudy. UglyDolls
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Kelly Asbury
głosy: Kamil Bednarek, Joanna Kołaczkowska

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudy nie mogą trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. (opis dystrybutora)

– Pokémon: Detektyw Pikachu
Animacja/Familijny/Akcja, Japonia/USA, ? min.
reżyseria: Rob Letterman
obsada: Ryan Reynolds, Suki Waterhouse

Cała historia rozpoczyna się w momencie, gdy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego — detektyw Pikachu. To przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę. Przeżywają jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak i przemierzają rozświetlone neonami ulice Ryme City, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów. (opis dystrybutora)

– Sauvage
Dramat, Francja, 97 min.
reżyseria: Camille Vidal-Naquet
obsada: Félix Maritaud, Eric Bernard

„Sauvage” z francuskiego znaczy dziki, nieudomowiony. Taki właśnie jest Léo. Najbardziej na świecie ceni swoją wolność, to że może iść i spać, gdzie chce. Tak naprawdę to wszystko, co właściwie posiada. Z drugiej strony bardzo pragnie bliskości. Nieufnie ale łapczywie przyjmuje każde oznaki życzliwości. W ten sposób film „Sauvage” staje się bardzo interesującym głosem w aktualnej dyskusji o równowadze czy konflikcie między potrzebami wolności i bezpieczeństwa. Odchodzi przy tym od perspektywy politycznej i koncentruje się na psychologii indywidualnych decyzjach bohaterów. (opis dystrybutora)

– Słońce też jest gwiazdą
Romans, USA, ? min.
reżyseria: Ry Russo-Young
obsada: Yara Shahidi, Charles Melton

– To boli
Familijny, Holandia, ? min
reżyseria: Sjoerd de Bont
obsada: Roan van Dam, Maaike Bakker, Tara Hetharia

Danny nie lubi przebywać w swym mieszkaniu gdzie czeka na niego tylko chora matka. Uwielbia za to brylować w szkole gdzie jest swego rodzaju gwiazdą wyznaczającą trendy zachowań. Jednocześnie jest najokrutniejszym prześladowcą innych uczniów. Jedną z jego ofiar jest koleżanka z klasy o której wiadomo, że woli dziewczyny. Spirala prześladowań zaczyna się nakręcać i niewiele brakuje do tragicznego zakończenia. Co można zrobić aby to powstrzymać? (opis dystrybutora)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy