Branża filmowa wciąż przeżywa kryzys, dlatego też w listopadzie w kinach znów królować będą głownie produkcje dla młodszego widza. Dystrybutorzy boją się i wciąż przesuwają terminy najciekawszych nowości.

PREMIERY – 6 LISTOPADA

– Filonek Bezogonek
Animacja/Familijny, Szwecja, 67 min.
reżyseria: Christian Ryltenius
obsada: Adam Palsson, Christopher Wagelin, Li Hagman

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności! Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości.Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu? Jednak zanim to nastąpi Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, zaprzyjaźni się z pewną siebie Mają i stanie oko w oko z gangiem psów. (opis dystrybutora)

– Psy i koty 3: Łapa w łapę
Familijny, USA, 84 min.
reżyseria: Sean McNamara
obsada: Melissa Rauch, Max Greenfield, George Lopez

10 lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony, opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w przypadku sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych. Przejmuje kontrolę nad częstotliwościami, słyszanymi tylko przez zwierzęta, doprowadzając do konfliktu. Globalna wojna między psami a kotami ZNOWU WYBUCHA. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym, dobrym zwierzęcym instynktom w celu przywrócenia powszechnego porządku i pokoju między dwoma gatunkami. (opis dystrybutora)

– Psychobitch
Dramat, Norwegia, 109 min.
reżyseria: Martin Lund
obsada: Jonas Tidemann, Elli Rhiannon Müller Osbourne, Saara Sipila-Kristoffersen

Frida jest inna. Z wyboru. Z kolei Marius jest prymusem w klasie i lubi się popisywać. Gdy w ramach szkolnego zadania muszą ze sobą współpracować, wikłają się w związek pełen zawirowań i wyzwań. (opis dystrybutora)

– Skąd się biorą sny
Animacja/ Familijny, Dania, ? min.
reżyseria: Kim Hagen Jensen, Tonni Zinck
obsada: Martin Buch, Rasmus Botoft, Mia Lerdam

Prawdziwa wyobraźnia nie ma granic! Bohaterka niespodziewanie pojawia się w świecie, w który powstają jej sny. (opis dystrybutora)

– Tylko zwierzęta nie błądzą
Kryminał/Thriller, Francja/Niemcy, 116 min.
reżyseria: Dominik Moll
obsada: Denis Menochet, Laure Calamy, Damien Bonnard, Valeria Bruni Tedeschi

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięcioro nieznajomych zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji. Każda z postaci ma coś na sumieniu, najwyraźniej nie chcąc dzielić się wszystkimi swoimi sekretami. Większość z nich to idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości, odnalezieniu miłości czy spełnienia. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w jakiej się znaleźli. (opis dystrybutora)– Wilk na 100%
Animacja/Komedia, Australia, ? min.
reżyseria: Alexs Stadermann
Głosy: –

Freddy Lupin ma prawie trzynaście lat i jest dziedzicem znamienitego rodu wilkołaków. Tak, tak, wilkołaki żyją wśród nas! Za dnia wyglądają jak ludzie, ale nocami zmieniają się w wilki. Freddy właśnie w dniu swoich trzynastych urodzin po raz pierwszy ma przejść przemianę i stanąć na czele swojej watahy. Jego ojciec też był kiedyś wodzem, ale poległ w obronie słabszych. Magiczna przemiana nie dokonuje się tak, jak to sobie Freddy wymarzył. Zamiast przybrać postać potężnego, budzącego respekt wilka, chłopak zmienia się w uroczego białego pudelka o różowej grzywce. W tej sytuacji, zamiast wodzem staje się pośmiewiskiem, a zaraz potem bezdomnym psem ściganym przez łowców bezpańskich zwierząt i pewnego szalonego mściciela. Freddy wciąż ma jednak serce wilka i nie zamierza się poddać. Z pomocą swojej nowej przyjaciółki, suczki Batty i całej czworonożnej ulicznej ferajny, Freddy Lupin udowodni, że nawet mały biały pudelek może być stuprocentowym wilkiem, jeśli tylko ma odwagę, rozum i krąg zaufanych przyjaciół. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 13 LISTOPADA

– Fisheye
Thriller, Polska, 97 min.
reżyseria: Michał Szcześniak
obsada: Julia Kijowska, Piotr Adamczyk, Wojciech Zieliński

Anna jest naukowcem u progu wielkiego odkrycia, pewnego dnia znika. Jej najbliżsi nie szczędzą wysiłków by ją odszukać, podczas gdy kobieta jest przetrzymywana w zamknięciu. Aby się uwolnić musi rozwiązać tajemnicę z przeszłości. (opis dystrybutora)

– Helmut Newton. Piękno i bestia
Dokumentalny, USA, ? min.
reżyseria: Gero von Boehm

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami? (opis dystrybutora)

– Magiczne muzeum
Animacja/Komedia, Czechy, 86 min.
reżyseria: Martin Kotík, Inna Evlannikova
obsada: Sarah Natochenny, Mike Pollock, Marc Thompson

Henryś jest inteligentnym chłopcem, którego rozsadza energia. Ma teraz jeden cel — chce ukończyć ostatni poziom gry komputerowej. Kiedy znalazłby się w Galerii Sławnych Graczy, jego ojciec wreszcie byłby z niego dumny. Skończenie gry staje się początkiem prawdziwej przygody, która zabierze chłopca, jego psa i przyjaciółkę Monikę do zapomnianego muzeum starych lalek. Gdy chłopiec przypadkiem uaktywni legendarny magiczny dysk, wszystkie lalki ożyją. A wraz z nimi straszny Władca Marionetek. Kiedy Henryś zda sobie sprawę z tego, jakie złe moce uwolnił, będzie musiał użyć wszystkich swoich umiejętności, by ocalić nie tylko siebie i przyjaciół, ale całe miasto. (opis dystrybutora)

– Nigdy, rzadko, czasami, zawsze
Dramat, USA, ? min.
reżyseria: Eliza Hittman
obsada: Sidney Flanigan

Bohaterką filmu jest Autumn, która zaszła w nieplanowaną ciążę. Nastoletnia dziewczyna postanawia przerwać ciążę w klinice oddalonej od swojego miejsca zamieszkania. Autumn nie ma wsparcia rodziny, boi się. Wyprawa do kliniki staje się dla niej bardzo silnym przeżyciem. Dziewczyna nie potrafi poradzić sobie z bólem emocjonalnym związanym z jej trudną sytuacją. (opis dystrybutora)

20 listopada, piątek

– Jeszcze jest czas
Dramat, Kanada/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Viggo Mortensen
obsada: Laura Linney, Viggo Mortensen, Hannah Gross

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? (opis dystrybutora)

– Mikołaj w każdym z nas 2
Familijny, Norwegia, 71 min.
reżyseria: Andrea Eckerbom
obsada: Miriam Kolstad Strand, Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen

Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego – ludzie zaczynają zapominać… Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku. (opis dystrybutora)

– Piękna i rzeźnik
Horror/Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Christopher Landon
obsada: Kathryn Newton, Vince Vaughn

17-letnia Millie Kessler właśnie próbuje przetrwać ostatni rok w liceum. Ale kiedy zostaje celem seryjnego mordercy, Rzeźnika, szkoła staje się najmniejszym z jej zmartwień. Pewnego dnia w tajemniczy sposób Millie budzi się nie w swoim ciele tylko w ciele mordercy. Dziewczyna ma 24 godziny na odzyskanie swojego ciała, zanim zmiana stanie się trwała i zostanie uwięziona na zawsze. Problemem jest to, że teraz wygląda jak potężny psychopata, który poluje na ludzi, podczas gdy Rzeźnik wygląda jak ona i odkrywa, że posiadanie nastoletniego, kobiecego ciała może być niezłą przykrywką dla jego morderczej pasji. (opis dystrybutora)

– Pod tym samym niebem
Dramat, Włochy/Polska, 96 min.
reżyseria: Mauro Mancini
obsada: Alessandro Gassmann, Sara Serraiocco, Luca Zunic, Lorenzo Buonora

Simone to zamożny chirurg mieszkający we Włoszech. Jest synem ocalałego z Holocaustu Żyda i ze względu na trudną relację z ojcem, stara się zupełnie odciąć od przeszłości. Pewnego dnia zostaje świadkiem wypadku. Kiedy na piersi ofiary odkrywa wytatuowaną swastykę, decyduje się zaniechać udzielania pomocy. Z czasem zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia i za wszelką cenę próbuje zbliżyć się do rodziny zmarłego. (opis dystrybutora)

– Słoń i motyl
Dramat, Belgia, 86 min.
reżyseria:
obsada: Thomas Blanchard, Lina Doillon

Antoine wraca do rodzinnego miasta, gdzie spotyka swoją byłą kochankę Camille. Okazuje się, że kobieta ukryła przed nim dzisiaj już pięcioletnią córkę Elsę. Kilka dziwnych zbiegów okoliczności sprawi, że Antoine będzie musiał zająć się dociekliwym i żywiołowym dzieckiem. (opis dystrybutora)

– Słudzy
Dramat, Słowacja/Rumunia/Czechy/Irlandia, 80 min.
reżyseria: Ivan Ostrochovský
obsada: Samuel Skyva, Samuel Polakovič, Vlad Ivanov, Vladimír Strnisko, Milan Mikulčík

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Ten wciągający niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejski noir skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 27 LISTOPADA

– Martin Eden
Dramat, Włochy, 129 min.
reżyseria: Pietro Marcello
obsada: Luca Marinelli, Jessica Cressy, Denise Sardisco

Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia. Myśl o ślubie z pochodzącą z dobrze sytuowanej przemysłowej rodziny młodą kobietą powoli staje się jego obsesją. Wyglądać to może na mezalians, bo cała wiedza, jaką do tej pory w swoim życiu zdobył Martin, opiera się nie na szkolnej edukacji, a na byciu w drodze. Zamiast kończenia kolejnych klas od wczesnych lat pływał na statkach, imając się różnych dorywczych zajęć. Chcąc zatrzeć klasową różnicę i skromne pochodzenie, marzy o zdobyciu wykształcenia oraz rozpoczęciu kariery pisarskiej. Wsparcie znajduje u boku starszego lewicowego intelektualisty, który przyczyni się także do politycznego przebudzenia bohatera. (opis dystrybutora)

– Na rauszu
Dramat/Komedia, Dania, ? min.
reżyseria: Thomas Vinterberg
obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe

Prawdopodobnie jest mnóstwo dzieci w wieku szkolnym, które żałują, że ich nauczyciele nie są na co dzień „pod wpływem”. Czy lekcje i szkoła nie byłyby łatwiejsze, gdyby twoi nauczyciele nie byli na nieustannym lekkim rauszu? (opis dystrybutora)

– Świąteczna wyprawa pana Patyka
Familijny, Norwegia, 74 min.
reżyseria: Andreas J. Riiser
obsada: Aksel Hennie, Filip Mathias Eide, Anders Borchgrevink

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec – fascynuje się wyprawą na biegun Roalda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. Czy bohaterowie wrócą cali i zdrowi do domu? (opis dystrybutora)

– Żegnajcie, głupcy
Dramat/Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Albert Dupontel
obsada: Virginie Efira, Albert Dupontel, AdEle Galloy

Kiedy 43-letnia Suze Trappet dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, postanawia odszukać dziecko, które zmuszona była oddać, gdy miała 15 lat. Na swojej drodze spotyka wypalonego zawodowo 50-latka JB oraz niewidomego archiwistę i niepoprawnego optymistę – pana Blina. Wspólnie rozpoczynają spektakularne, a zarazem nieprawdopodobne poszukiwania. (opis dystrybutora)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tarantinoc_825
ENEMEF: TarantiNoc
Rozpoczął się nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego na 2019 rok
noc_horrorow_406
ENEMEF: Noc Horrorów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*