Superbohaterski Eternals, Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Wesa Andresona, Dom Gucci Ridleya Scotta, biograficzne Spencer, Aline. Głos miłości i Bo we mnie jest seks, nagradzane Wszystkie nasze strachy i fantastyczni Pogromcy duchów. Dziedzictwo.

Dla najmłodszych – Pszczółka Maja: Mały wielki skarb, Gwiazdka Klary Muu, Mikołaj w każdym z nas 2, Świąteczna wyprawa Pana Patyka, Wilk, lew i ja oraz Nasze magiczne Encanto. To nas czeka w listopadzie.

PREMIERY – 5 LISTOPADA

– Eternals
Akcja/Sci-Fi, USA/Wielka Brytabua, 157 min.
reżyseria: Chloé Zhao
obsada: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Salma Hayek, Don Lee, Kim Harington

a epicka historia, obejmująca tysiące lat, przedstawia grupę nieśmiertelnych zmuszonych do wyjścia z cienia, by ponownie zjednoczyć się z najstarszymi wrogami ludzkości – Deviantami. (opis dystrybutora)

– Lada dzień
Familijny/dramat, Finlandia, 82 min.
reżyseria: Hamy Ramezan
obsada: Shahab Hosseini, Aran-Sina Keshvari, Shabnam Ghorbani

Ramin i jego irańska rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony. Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego? (opis dystrybutora)

– Obłoki śmierci – Bolimów 1915
Fabularyzowany dokument, Polska, 67 min.
reżyseria: Ireneusz Skruczaj
obsada: Jarosław Kostrzewa, Agnieszka Palka, Krzysztof Marczyk

Bolimów – w samym środku współczesnej Polski. To tutaj ludzkość przekroczyła kolejną granicę zła. W tym właśnie miejscu, w 1915 roku, po raz pierwszy użyto gazu bojowego, który zmienił oblicze wojen i świata. (opis dystrybutora)

– Spencer
Biograficzny/Dramat, Niemcy/Chile/Wielka Brytania/USA, 111 min.
reżyseria: Pablo Larraín
obsada: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Nielen

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót… (opis dystrybutora)

– Śmierć Zygielbojma
Biograficzny/Dramat, Polska, ? min.
reżyseria: Ryszard Brylski
obsada: Jack Roth, Wojciech Mecwaldowski, Karolina Gruszka

Londyn 1943. Młody brytyjski reporter szuka tematów, które pchnęłyby jego karierę do przodu. Pewnego majowego dnia trafia na sprawę samobójczej śmierci tajemniczego przybysza z Polski. Temat wydawałoby się jakich wiele, ale dziennikarz wiedziony przeczuciem postanawia przyjrzeć się losom zmarłego. Wkrótce okaże się, że trafił na historię tak dramatyczną i wstrząsającą, że cały świat powinien o niej usłyszeć. Zmarły nazywał się Szmul Zygielbojm. W okupowanej Polsce zostawił żonę i troje dzieci, by ruszyć z tajną misją najpierw do Nowego Jorku, a potem do Londynu. Miał donieść przywódcom zachodniego świata o ogromie zbrodni popełnianych przez Niemców na milionach europejskich Żydów. (opis dystrybutora)

– To musi być miłość
Komedia romantyczna, Polska, ? min.
reżyseria: Michał Rogalski
obsada: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, Anna Smołowik

Miłosne zawirowania sprowadzają trzy siostry do nastrojowego Sopotu, gdzie w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować, co dalej z ich życiem romantycznym. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie, w stylu Bridget Jones, muszą szybko ustalić plan działania, bo ich faceci właśnie przyjechali do miasta błagać o drugą szansę. Jednak, aby odzyskać zaufanie sióstr, będą musieli odpokutować swoje grzeszki i ponownie zdobyć ich serca. Czy im się to uda? (opis dystrybutora)

– Wszystkie nasze strachy
Dramat, Polska, 90 min.
reżyseria: Łukasz Ronduda
obsada: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra

Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości. (opis dystrybutora)

– Zło nie istnieje
Dramat/Akcja, Niemcy/Iran/Czechy, 151 min.
reżyseria: Mohammad Rasoulof
obsada: Baran Rasoulof, Zhila Shahi, Mohammad Seddighimehr

Film ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40-letni Heshmat. Stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie trzydniową przepustkę, by spędzić ten czas z narzeczoną i jej rodziną, świętując urodziny ukochanej kobiety. W ostatniej z kolei przekonujemy się, jak przybycie Daryi, młodej kuzynki z Niemiec, gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman– spokojnej pary w średnim wieku. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 10-12 LISTOPADA

– 438 dni
Dramat, Szwecja, 124 min.
reżyseria: Jesper Ganslandt
obsada: Gustaf Skarsgard, Matias Varela, Josefin Nelden

Dwaj dziennikarze – Martin i Johan nielegalnie przekraczają granicę między Etiopią i Somalią. Mieli plan – zrobić wszystko, aby ujawnić jak polowanie na ropę zniszczyło Afrykę. Szybko zostali schwytani i osadzeni w więzieniu za terroryzm. Więzienie było pełne dziennikarzy, pisarzy i opozycyjnych polityków. Tak zaczyna się historia 438 dni w piekle… (opis dystrybutora)

– Aline. Głos miłości
Biograficzny/Dramat, Kanada/Francja, 128 min.
reżyseria: Valérie Lemercier
obsada: Valerie Lemercier, Sylvain Marcel, Danielle Fichaud

Quebec, lata 60. Sylvette i Anglomard witają na świecie swoje czternaste dziecko – Aline. W tej skromnej rodzinie muzyka jest najważniejsza. Kiedy producent muzyczny Guy Claude odkrywa Aline i jej złoty głos, na myśl przychodzi mu tylko jeden pomysł – uczynić z niej najlepszą piosenkarkę na świecie. Dzięki wsparciu rodziny i doświadczeniu Guy’a Claude’a oraz rodzącej się między nimi miłości, Aline będzie podążać ku wyjątkowemu przeznaczeniu. (opis dystrybutora)

– Cry Macho
Dramat/Western
reżyseria: Clint Eastwood
obsada: Clint Eastwood, Jessica Meier, Tim Moore

– Nędzarze i madame
Biograficzny/historyczny, Polska, 113 min.
reżyseria: Witold Ludwig
obsada: Piotr Zajączkowski, Magdalena Michalak, Krzysztof Wakuliński

Głównym przesłaniem filmu jest pragnienie wolności, które motywuje działania bohatera i prowadzi do moralnego zwycięstwa. Zew wolności wiedzie go do powstania styczniowego, pozwala uciec fortelem z carskiej niewoli oraz powrócić z politycznego wygnania we Francji. Jego wolny duch uczyni go także artystą-malarzem i pozwoli zakosztować sławy. Ale i wówczas odczuwa niedosyt, by z czasem porzucić sztukę na rzecz „większej wolności”. Wkrótce „umiera dla świata” i udaje się do klasztoru jezuitów. Jednak i tam jego niepokorny duch dusi się w murach intelektualnego klasztoru. Targany wątpliwościami, załamuje się duchowo i uznany za obłąkanego trafia do zakładu psychiatrycznego. W końcu przywdziewa własny habit i staje się Bratem Albertem. (opis dystrybutora)

– Pitbull
Dramat/Sensacyjny, Polska, ? min.
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Andrzej Grabowski, Przemysław Bluszcz, Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska

Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia grupy Pershinga – konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju. Konfrontacja bandyty i psa przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko. (opis dystrybutora)

– Pszczółka Maja: Mały wielki skarb
Animacja, Niemcy/Australia, 88 min.
reżyseria: Noel Cleary
obsada: Coco Jack Gillies, Benson Jack Anthony, Frances Berry

Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka. (opis dystrybutora)

– Ty jesteś następna
Horror, USA, 92 min.
reżyseria: Simon Barrett
obsada: Suki Waterhouse, Madisen Beaty, Inanna Sarkis

Nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie kolej na ciebie! Horror o grupie uczennic prestiżowej szkoły, które w ramach niewinnej zabawy odprawiają tajemniczy rytuał wywoływania duchów. W kolejnych dniach dziewczyny, jedna po drugiej, zaczynają znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. (opis dystrybutora)

– Ucieczka na Srebrny Glob
Dokumentalny, Polska, 92 min.
reżyseria: Kuba Mikurda

„Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa. Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 19 LISTOPADA

– Biały Potok
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Michał Grzybowski
obsada: Marcin Dorociński, Agnieszka Dulęba-Kasza, Julia Wyszyńska, Dobromir Dymecki

Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem… Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw – ratunkiem dla ich relacji. (opis dystrybutora)

– Bo we mnie jest seks
Biograficzny/Obyczajowy, Polska, 105 min.
reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
obsada: Maria Dębska, Krzysztof Zalewski, Leszek Lichota

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. (opis dystrybutora)

– DAU. Natasza
Dramat, Niemcy/Ukraina/Wielka Brytania/Rosja, 138 min.
reżyseria: Ilya Khrzhanovskiy
obsada: Natalia Berezhnaya, Olga Shkabarnya, Vladimir Azhippo

Pierwsza część monumentalnego dzieła Ilji Chrżanowskiego jest wprowadzeniem w skonstruowany z niebywałym rozmachem świat DAU. Wstrząsająca, transowa, chwytająca bohaterów i widzów w pułapki długich ujęć Natasza opowiada o samotnej kierowniczce kantyny w zamkniętym mieście-instytucie. Rzecz rozgrywa się w przeciągu kilku dni w 1952 roku, a Chrżanowski czyni nas świadkami dramatycznego uwikłania tytułowej bohaterki. Kamera (kręcono na taśmie 35 mm!) jest jak szpicel niespuszczający oka z Nataszy, kiedy ta wydaje obiady, flirtuje, prowadzi pijackie rozmowy, uprawia seks czy też pijana szarpie się z młodą pomocnicą. Nieświadoma, że jej banalne marzenia o miłości i drobne oszustwa w pracy stanowią pożywkę dla bezwzględnej totalitarnej władzy. (opis dystrybutora)

– Furia
Dokumentalny, Polska, 70 min.
reżyseria: Krzysztof Kasior

Film dokumentalny o Aleksandrze Roli — wyjątkowej i bezkompromisowej zawodniczce MMA, która ku zdumieniu całego środowiska, w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki, mimo że trenować zaczęła niewiele wcześniej. „Furia” to film o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką za to płacimy, ale także o potrzebie bliskości, o tym, jak za wszelką cenę jej pragniemy i jak ją sobie rekompensujemy. (opis dystrybutora)

– Gwiazdka Klary Muu
Animowany, Norwegia, 68 min.
reżyseria: Will Ashurst
głosy: –

Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga przejazdowa uniemożliwia powrót. Co robić, gdy do Gwiazdki zostało coraz mniej czasu? Gotowa na wszystko Klara, postanawia wezwać na pomoc świątecznego gnoma. Legenda głosi, że wystarczy miska domowej owsianki, by przekonać go do pracy. Niespodziewanie cała sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i niewiele brakuje, by nadchodzące Święta legły w gruzach! Czy bohaterom uda się poskromić serię niepowodzeń i łakomego gnoma? (opis dystrybutora)

– Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun
Dramat/Komedia/Romans, Niemcy/USA, 108 min.
reżyseria: Wes Anderson
obsada: Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton

Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” – pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni. (opis dystrybutora)

– Mikołaj w każdym z nas 2
Familijny, Norwegia, 71 min.
reżyseria: Andrea Eckerbom
obsada: Miriam Kolstad Strand, Trond Espen Seim, Anders Baasmo Christiansen

Historia o małej wiosce jakich wiele. Lecz tutaj dzieje się coś dziwnego – ludzie zaczynają zapominać… Coraz bardziej i bardziej. W tym roku zapomnieli o tym, że zbliżają się Święta. Tylko Eliza jeszcze pamięta i tylko ona może przywrócić mieszkańcom pamięć o tym pięknym, świątecznym czasie każdego roku. (opis dystrybutora)

– Pogromcy duchów. Dziedzictwo
Komedia/fantasy, Kanada/USA, ? min.
reżyseria: Jason Reitman
obsada: Mckenna Grace, Carrie Coon, Finn Wolfhard

Kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka i jej dwoje dzieci przybywają do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek. (opis dystrybutora)

– Świąteczna wyprawa Pana Patyka
Familijny, Norwegia, 74 min.
reżyseria: Andreas J. Riiser
obsada: Aksel Hennie, Filip Mathias Eide, Anders Borchgrevink

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec – fascynuje się wyprawą na biegun Roalda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. Czy bohaterowie wrócą cali i zdrowi do domu? (opis dystrybutora)

– Truflarze
Dokumentalny, Włochy/Grecja/USA, 84 min.
reżyseria: Michael Dweck
obsada: Piero Botto, Sergio Cauda, Maria Cicciu

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle! Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów. (opis dystrybutora)

– Wilk, lew i ja
Familijny/Przygodowy, Francja/Kanada, 99 min.
reżyseria: Gilles de Maistre
obsada: Molly Kunz, Graham Greene, Charlie Carrick

Jedyna taka przyjaźń na świecie – między zwykłą dziewczyną, małym wilczkiem i uroczym lwiątkiem. (opis dystrybutora)

– Wszystko zostaje w rodzinie
Dramat, Włochy, 100 min.
reżyseria: Daniele Luchetti
obsada: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando, Giovanna Mezzogiorno

Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny. Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki… (opis dystrybutora)

– Zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919
Dokumentalny, Polska, 78 min.
reżyseria: Tadeusz Litowczenko, Dominika Wójcik-Skolimowska

Powstanie Wielkopolskie stanowiło zwieńczenie 140 lat oporu wobec germanizacji, pielęgnowania narodowej tożsamości i nadziei na odzyskanie własnego państwa.
Film ma nie tylko przywrócić pamięć o Powstaniu, ale i pozwolić zrozumieć jego znaczenie dla odradzającego się po pierwszej wojnie światowej państwa polskiego.
Gdyby nie ten zwycięski zryw niepodległościowy Polska nie wróciłaby na mapy Europy w granicach II Rzeczpospolitej. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 26 LISTOPADA

– Chrzciny
Komedia/obyczajowy, Polska, ? min.
reżyseria: Jakub Skoczeń
obsada: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Michał Żurawski, Tomasz Włosok

Opowieść o skłóconej rodzinie, rozgrwająca się w grudniu 1981 roku. Wtedy to Miarianna, niezwykle wierząca kobieta postanawia wykorzystać chrzciny do pojednania swoich skłóconych dzieci. Niestety w planie przeszkadza ogłoszenie przez Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego. Kobieta postanawia ukryć przed rodziną wydarzenia jakie rozgrywają się w Polsce. (opis dystrybutora)

– Dom Gucci
Biograficzny/ Dramat
reżyseria: Ridley Scott, Kanada/USA, ? min.
obsada: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino, Salma Hayek

Inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. (opis dystrybutora)

– Dziewczyny z Dubaju®
Dramat/Erotyczny/Sensacyjny, Polska, ? min.
reżyseria: Maria Sadowska
obsada: Paulina Gałązka, Giulio Berruti, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibakówna

Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę… (opis dystrybutora)

– Nasze magiczne Encanto
Animacja/Familijny/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Jared Bush
obsada: Jared Bush, Charise Castro Smith, Byron Howard

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20 przedpremier w cztery dni. Poznaj program wyczekiwanej edycji Festiwalu Kamera Akcja
bahamafilms
Jak „napisać film” przez wakacje?
Cinergia 2019 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*