atlaschmurW listopadzie mnóstwo dobrych filmów. W kinach zobaczymy zarówno „żelaznych kandydatów” do Oskarów, jak i laureatów wielu prestiżowych nagród. Wśród nich Miłość Haneke, Atlas Chmur rodzeństwa Wachowskich, Mistrz P.T. Andersona, Anna Karenina, Barbara, Diaz, Gangster, Operacja Argo Afflecka oraz Tango Libre. Poza tym ciekawe, polskie produkcje – Pokłosie Władysława Pasikowskiego i Mój rower Piotra Trzaskalskiego.

Nie zabraknie także kina komercyjnego – Looper – Pętla czasuSilent Hill: Apokalipsa, Alex Cross, Chuligani, Sinister, Kochankowie z księżyca i Pokusa. Dla najmłodszych (i nieco starszych) – Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mościHotel Transylwania, Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2, Renifer Niko 2 i Dinomama.


PREMIERY – 2 LISTOPADA


Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości
Przygodowy, Francja/Hiszpania/Węgry/Włochy, 109 min.
reżyseria: Laurent Tirard
obsada: Gerard Depardieu, Edouard Baer, Fabrice Luchini

Rok 50 p.n.e. – głodny podbojów Juliusz Cezar rozpoczyna BITWĘ O ANGLIĘ, wykorzystując perfidnie narodową skłonność Brytów do tradycyjnej przerwy na wrzątek. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta – sir Mentafixa, który ma odnaleźć galijską „willidż” z LICENCJĄ NA OPIERANIE… się siłom Rzymu. (opis dystrybutora)

Headshot. Mroczna karma
Kryminał, Francja/Tajlandia, 105 min.
reżyseria: Pen-ek Ratanaruang
obsada: Nopachai Chaiyanam, Sirin Horwang, Chanokporn Sayoungkul

Uczciwy policjant Tul nagle znajduje się w potrzasku. Pewien wpływowy polityk zaczyna poważnie go szantażować, a następnie oskarża o zbrodnię, której Tul nie popełnił. Tul nie ma wyjścia. W poczuciu rozczarowania i złości na świat, w którym żyje, rozpoczyna pracę, w  której nie ma miejsca na żal i litość. Staje się zawodowym mordercą. Jest na usługach podejrzanej grupy kierowanej przez guru podziemia o imieniu Demon, dla którego zło jest korzeniem wszystkich ludzkich spraw. Ma za zadanie eliminować z życia tych wszystkich, którzy stoją ponad prawem. (opis dystrybutora)

– Kryptonim: Shadow Dancer
Dramat/thriller, Irlandia/Wielka Brytania, 100 min.
reżyseria: James Marsh
obsada: Clive Owen, Gillian Anderson, Andrea Riseborough

Colette jest aktywistką IRA. Mac pracuje dla brytyjskiego wywiadu, jego zadaniem jest werbowanie szpiegów wewnątrz struktur terrorystycznych. 
Kiedy ona zostaje aresztowana w czasie nieudanej próby zamachu w londyńskim metrze, on daje jej wybór: będzie współpracować i wróci do domu albo nigdy nie zobaczy swojego syna. Collete decydując się na współpracę z brytyjskim wywiadem, nie wie jednak, że członkowie IRA od jakiegoś czasu w swoich szeregach szukają szpiega. Zaczyna się wzajemna inwigilacja. Od tej pory będzie bać się własnego cienia. (opis dystrybutora)

Looper – Pętla czasu
Akcja/S-f, USA, 118 min.
reżyseria: Rian Johnson
obsada: Bruce Willis, Joseph Gordon-Levitt, Emily Blunt

Akcja filmu została osadzona w świecie przyszłości, w którym odkryto sposób na podróżowanie w czasie. Władze szybko uświadomiły sobie potencjalne niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą możliwość przenoszenia się do przeszłości, podróże zostały więc uznane za nielegalne. Nie zniknęły jednak całkowicie, lecz trafiły na czarny rynek, wpadając w ten sposób w ręce potężnych gangsterów. Kiedy więc mafia chce się kogoś pozbyć, wysyła swoją ofiarę 30 lat w przeszłość, gdzie „looper” – płatny zabójca taki jak Joe – oczekuje na wykonanie zlecenia. Joe jest przysłowiowym królem życia – aż do dnia, w którym mafia decyduje się „zamknąć pętlę czasu”, zlecając Joe zabicie… samego siebie z przyszłości. (opis dystrybutora)
   
Miłość
Dramat, Austria/Francja/Niemcy, 127 min.
reżyseria: Michael Haneke
obsada: Jean-Louise Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

Głównymi bohaterami filmu są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę. (opis dystrybutora)
   
Silent Hill: Apokalipsa
Horror, Francja/USA, 94 min.
reżyseria: Michael J. Bassett
obsada: Adelaide Clemens, Sean Bean, Kit Harington

Heather przez całe życie ucieka przed niebezpiecznymi i niewytłumaczalnymi siłami. W dniu swoich osiemnastych urodzin, nawiedzona kolejnymi koszmarami i przerażona zniknięciem ojca, dowiaduje się, że nie jest osobą, za którą się dotychczas uważała. To odkrycie wprowadza ją w głąb malowniczego i przerażającego świata pełnego demonów. Jeżeli ich nie zwycięży, utknie w alternatywnej rzeczywistości Silent Hill na zawsze… (opis dystrybutora)


PREMIERY – 9 LISTOPADA


– Alex Cross
Kryminał/thriller, USA, 102 min.
reżyseria: Rob Cohen
obsada: Tyler Perry, Matthew Fox, Jean Reno

Matthew Fox, Jean Reno oraz Tyler Perry po raz pierwszy jako Alex Cross – bohater bestsellerowych thrillerów Jamesa Pattersona, policjant i psycholog, który specjalizuje się w tropieniu seryjnych zabójców. W dwóch słynnych filmach, „Kolekcjonerze” i „W sieci pająka”, w tę postać wcielił się Morgan Freeman. W nadchodzącym filmie Alex Cross tropi Sullivana, znanego też jako Rzeźnik ze Sligo, który zabija dla czystej przyjemności. Kiedy policjant uniemożliwi jedno z jego zabójstw, przestępca zemści się krwawo, wyzwalając pokłady przemocy, której skali nikt sobie nie wyobrażał. (opis dystrybutora)

Barbara
Dramat, Niemcy, 105 min.
reżyseria: Christian Petzold
obsada: Nina Hoss, Rainer Bock, Ronald Zehrfeld

Lato 1980. Lekarka Barbara składa wniosek o wizę wyjazdową z NRD (Niemcy Wschodnie). Za karę zostaje przeniesiona z Berlina do małego szpitala na prowincji. Jörg, kochanek z Zachodu, planuje jej ucieczkę. Barbara czeka i próbuje odnaleźć się w nowych warunkach. Pracując jako chirurg pod nadzorem swego nowego szefa – Andre, z uwagą i troską traktuje pacjentów, ale w stosunku do kolegów i sąsiadów zachowuje dystans. Czuje, że w tym miejscu zatrzymała się tylko na chwilę. (opis dystrybutora)
   
Hotel Transylwania
Animacja, USA, 91 min.
reżyseria: Genndy Tartakovsky
głosy: Tomasz Borkowski, Agnieszka Mrozińska, Paweł Ciołkosz

Witamy w Hotelu Transylwania, ekskluzywnym ‘pięciogwiazdkowym’ ośrodku wypoczynkowym, w którym wszelkiej maści potwory, stwory i ich rodziny mogą do woli używać życia. Tutaj żaden człowiek nie zakłóci im świętego spokoju, a tym bardziej uroczystego weekendu, na który właściciel hotelu książę Drakula zaprosił najsławniejsze niesławne potwory – Frankensteina  z małżonką, Mumię, Człowieka Widmo, rodzinę wilkołaków i całą rzeszę innych gości żeby razem celebrować 118 urodziny swojej nastoletniej córki Mavis. Dla Drakuli spełnianie zachcianek gości nie stanowi problemu, problemem może być tylko nieproszony gość – człowiek, który ośmieli się przekroczyć progi Hotelu Transylwania. Tym gościem jest Jonathan, typowy 21-latek przemierzający Europę z plecakiem. Jest pewny siebie, gadatliwy, ciekawy świata, pozytywnie nastawiony do życia, a do tego jest świetnym skaterem.  Podczas wędrówek dzikimi szlakami napotyka na… hotel pełen potworów! (opis dystrybutora)

Na zawsze Laurence
Dramat/romans, Francja/Kanada, 159 min.
reżyseria: Xavier Dolan-Tadros
obsada: Melvil Poupaud, Nathalie Baye, Monia Chokri

W latach 90. Laurence powiedział swojej dziewczynie Fred, że chciałby stać się kobietą. Pomimo przeciwieństw stawiają razem czoła uprzedzeniom przyjaciół, radom rodzin i fobiom społeczeństwa, którego zasad nie cenią. Wyruszają w dziesięcioletnią podróż, w czasie której mogą stracić nie tylko siebie nawzajem, ale również własną, wewnętrzną tożsamość. Przejście na drugą stronę nawet dla nich jest wielką tajemnicą. (opis dystrybutora)

Niech żyją Antypody!
Dokumentalny, Chile/Niemcy/Holandia/Argentyna, 104 min.
reżyseria: Victor Kossakovsky

Czy potrafisz zgadnąć, gdzie byś się wydostał, gdybyś nagle przekopał prosty tunel przez ziemię, z jednego jej krańca na drugi? To pytanie od zawsze pobudzało fantazję pisarzy, a także wyobraźnię dzieci. W końcu stało się również punktem wyjścia dla reżysera Wiktora Kossakowskiego. W jego filmie nie jest to jednak czyste marzenie na temat przeciwległych miejsc na ziemi, lecz prawdziwa podróż po świecie antypodów. (opis dystrybutora)
   
Pokłosie
Dramat, Polska, 102 min.
reżyseria: Władysław Pasikowski
obsada: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski

Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 16 LISTOPADA


Delikatność
Komedia romantyczna, Francja, 198 min.
reżyseria: David Foenkinos, Stephane Foenkinos
obsada: Audrey Tautou, Francois Damiens

Jest to opowieść o Szwedzie, który zakochuje się w koleżance z biura. Wciąż opłakuje ona śmierć męża, który zginął trzy lata wcześniej w wypadku, ale delikatne i taktowne zaloty kolegi sprawiają, że na nowo budzi się w niej życie i miłość. (opis dystrybutora)

Mistrz
Dramat, USA, 137 min.
reżyseria: Paul Thomas Anderson
obsada: Amy Adams, Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman

„Mistrz” to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia. To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi. (opis dystrybutora)

Mój rower
Dramat, Polska, 90 min.
reżyseria: Piotr Trzaskalski
obsada: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski

Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł, Włodek i Maciek skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje? (opis dystrybutora)

– Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2
Romans/fantasy, USA, ? min.
reżyseria: Bill Condon
obsada: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Anna Kendrick

Bella i Edward są wreszcie naprawdę szczęśliwi. Ona należy już w pełni do świata swego ukochanego. Jest istotą nieśmiertelną, obdarzoną niezwykłą mocą. On ma przy sobie dwie ukochane kobiety – żonę i córeczkę Renesmee. Wydaje się, że nic już nie może zmącić ich szczęścia. A jednak rodzina Cullenów staje w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Gniew Volturi jeszcze nigdy nie był tak wielki. Edward zwołuje wampiry z różnych zakątków świata, aby przeciwstawić się nieuniknionemu atakowi. Do obrońców Belli i jej dziecka przyłącza się niespodziewanie Jacob. Dojdzie do walki, która raz na zawsze rozstrzygnie los nieśmiertelnych mieszkańców Forks i podda próbie miłość, która przecież miała trwać wiecznie. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 23 LISTOPADA


Anna Karenina
Dramat, Wielka Brytania, 130 min.
reżyseria: Joe Wright
obsada: Keira Knightley, Jude Law, Michelle Dockery

Ta niezwykle plastycznie ujęta ponadczasowa opowieść o uczuciach zgłębia temat miłości, którą owładnięta jest dwójka ludzi, a wszystko to na tle bogactwa i przepychu carskiej Rosji. Jest rok 1874. Żywiołowa i piękna Anna Karenina ma wszystko, do czego może aspirować kobieta tych czasów – jest żoną Karenina, wysoko postawionego urzędnika państwowego, któremu dała upragnionego syna. Jej pozycja towarzyska w St. Petersburgu jest wysoka i ustabilizowana. Pewnego dnia Anna udaje się w podróż do Moskwy, której celem jest uratowanie małżeństwa swojego niewiernego brata Obłońskiego oraz Dolly. W drodze Anna zaznajamia się z Hrabiną Wrońską, na którą na jednej ze stacji czeka syn, pełen uroku oficer kawalerii Aleksiej Wrońsky. Kiedy tych dwoje zostaje sobie przedstawionych natychmiast pojawia się wzajemne zauroczenie, które z czasem przerodzi się w płomienne uczucie. (opis dystrybutora)

Atlas chmur
Dramat/s-f, Niemcy/USA, 163 min.
reżyseria: Andy Wachowski, Lana Wachowski
obsada: Tom Hanks, Halle Berry

Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto Eco, Haruki Murakami i Phillip K. Dick. (opis dystrybutora)

Diaz
Dramat, Francja/Rumunia/Włochy, 127 min.
reżyseria: Daniele Vicari
obsada: Claudio Santamaria, Jennifer Ulrich, Elio Germano

Szczyt G8, który odbył się w lipcu 2001 roku w Genui, był ogromnym wydarzeniem, w którym uczestniczyły głowy państw wchodzących w skład G8 oraz pięciu innych krajów. Szczyt przyciągnął do Genui setki tysięcy demonstrantów z całego świata, a w stan gotowości postawiono liczbę funkcjonariuszy sił specjalnych nigdy wcześniej nie widzianą we Włoszech. Tysiące kamer policyjnych, reporterskich, telewizyjnych oraz prywatnych były skierowane na to wydarzenie, śledząc każde spotkanie, każde zebranie, każdą zniszczoną sklepową witrynę, każdą akcję zainicjowaną przez policję. Około tysiąca godzin materiału wideo oraz zdjęć znajduje się w archiwach Genueńskiego Forum Prawnego. Wszystko zostało udokumentowane – wszystko, z wyjątkiem tego, co wydarzyło się w szkole Diaz i w barakach Bolzaneto. – reżyer o filmie (mat.prom.)

Fuck For Forest
Dokumentalny, Polska 85 min.
reżyseria: Michał Marczak

Młody Norweg Danny pochodzi z zamożnej, konserwatywnej rodziny. Zawsze miał trudności ze znalezieniem wspólnego języka z bliskimi. Po raz kolejny próbuje odnaleźć miejsce dla siebie. W Berlinie spotyka ludzi z grupy „Fuck For Forest”, którzy gromadzą pieniądze na  ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Wszystkie filmy są własnej produkcji, do której czasami zapraszani są również przechodnie na ulicy. Dostęp do porno jest nieograniczony, a cena wynosi 15 dolarów miesięcznie. Lider grupy Tommy wraz z partnerkami Leoną i Natty stworzyli organizację z nadzieją uratowania choćby małej części amazońskiej dżungli. Jednocześnie głęboko wierzą w to, że wyzwolą świat z seksualnych zahamowań. (opis dystrybutora)
   
Gangster
Dramat/kryminał, USA, 116 min.
reżyseria: John Hillcoat
obsada: Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jessica Chastain

Ameryka czasów prohibicji. Bracia Bondurant, podobnie jak wszyscy w ich okolicy, żyją z nielegalnej produkcji alkoholu. Są powszechnie znani ze swej odwagi i nieustępliwości. Interes idzie dobrze, dopóki z Chicago nie przybywa agent specjalny Charlie Rakes będący na usługach skorumpowanego prokuratora. Ogłasza on, że wszyscy producenci alkoholu muszą płacić wysokie łapówki. Bracia Bondurant nie uznają propozycji nie do odrzucenia i jako jedyni odmawiają. W okolicy wybucha krwawa wojna. (opis dystrybutora)

– Ixjana. Z piekła rodem
Dramat, Polska, ? min.
reżyseria: Józef Skolimowski, Michał Skolimowski
obsada: Sambor Czarnota, Magdalena Boczarska

Produkcja autorstwa synów Jerzego Skolimowskiego. Opowieść o pisarzy i jego przyjacielu, których znajomość zostaje gwałtownie przerwana przez tajemniczą kobietę.

– Renifer Niko ratuje brata
Animacja, Finlandia, ? min.
reżyseria: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam
głosy: Erika Carlson, Kari Hietalahti, Juha Veijonen

W komedii Renifer Niko ratuje Święta sympatyczny bohater poznał swojego odlotowego ojca, pokrzyżował plany niecnym sabotażystom Bożego Narodzenia i rozbawił do łez blisko półmilionową widownię polskich kin. Tym razem przed wesołym reniferkiem i jego oddanymi przyjaciółmi: rezolutną łasicą Wilmą oraz Juliuszem – najmądrzejszym wiewiórem świata, nie lada zadanie – muszą spędzić święta u boku nowego towarzysza mamy i przyrodniego braciszka, który bezustannie psoci i ściąga im na kark wigilijnych rozbójników skuteczniej niż słynny Kevin. (opis dystrybutora)
       
Sinister
Horror/kryminał, USA, 110 min.
reżyseria: Scott Derrickson
obsada: Ethan Hawke, Vincent D’Onofrio, James Ransone

Dom na przedmieściach. Ellison, autor powieści sensacyjnych, wprowadza się tu z rodziną. Na strychu znajduje taśmy, kroniki filmowe poprzednich mieszkańców. Zapis ich życia i śmierci. Morderstwa powtarzają się tu od lat. Wszystkie zbrodnie coś łączy. Ellison chce rozwiązać zagadkę. Ciekawość jest silniejsza niż strach aż do momentu kiedy zło zapisane na taśmach, staje się rzeczywistością i zagraża już nie tylko jemu, ale także jego rodzinie. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 3O LISTOPADA


– Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują
Dokumentalny, USA, 88 min.
reżyseria: Morgan Spurlock
obsada: Seth Rogen, Seth Green, Kevin Smith

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie miejsce, gdzie lord Darth Vader przytula się ze Spider-Manem? Gdzie Batman przechadza się obok Sylvestra Stallone’a i Bruce’a Willisa, a postaci z gier wideo kupują komiksy na oczach zachwyconych fanów? Witamy na Comic-Con w San Diego, największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze! (opis dystrybutora)

– Dino Mama
Animacja, Korea Południowa/USA, ? min.
reżyseria: Choi Yoon-suk, John Kafka
głosy: Pamela Adlon, Tara Strong, Yuri Lowenthal

Trójka ciekawskich dzieciaków przez przypadek cofa się w czasie o 65 milionów lat trafiając w sam
środek gniazda dinozaura. Pierwsza rzecz, którą widzą to gapiący się na nich ogromny Tyranozaur, omyłkowo biorący ich za właśnie wyklute małe dinozaury, a więc za rodzinę, a nie jedzenie! Dzieciaki muszą odnaleźć sposób, by wrócić do domu zanim z jajek nie wykluje się ich „przybrane” rodzeństwo, po drodze napotykając dość prehistoryczne przeciwności losu. (opis dystrybutora)

Kochankowie z Księżyca
Dramat/romans, USA, 94 min.
reżyseria: Wes Anderson
obsada: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray

Otwierająca tegoroczny Festiwal w Cannes komedia „Kochankowie z Księżyca” to najnowsze dzieło drugiego po Woodym Allenie amerykańskiego mistrza komedii Wesa Andersona. Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia. (opis dystrybutora)

– Najświętsza Panienka, koptowie i ja
Dokumentalny, Francja, 85 min.
reżyseria: Namir Abdel Messeeh
obsada: Namir Abdel Messeeh, Siham Abdel Messeeh

Namir jest młodym francuskim filmowcem urodzonym w rodzinie egipskich chrześcijan obrządku koptyjskiego. Choć w kwestii cudów pozostaje sceptyczny, postanawia jechać do Egiptu, by na zlecenie francuskiej telewizji nakręcić film o tamtejszych objawieniach Maryi Dziewicy. Będzie to także ważny dla niego powrót do kraju przodków i źródeł swojej religii, jak również okazja do spotkania z rodziną. Jednak na miejscu wszystko skomplikuje się tak bardzo, że Namir będzie zmuszony zrealizować film zupełnie inny niż pierwotnie zamierzał. (opis dystrybutora)

– Od pełni do pełni
Komedia, Polska, 90 min.
reżyseria: Tomasz Szafrański
obsada: Katarzyna Glinka, Andrzej Nejman

Nieco przewrotna komedia romantyczna o dziwnych indywidualnościach – pojawia się i wróżka, iluzjonista, a także porywacz.
   
Operacja Argo
Dramat/komedia, USA, 120 min.
reżyseria: Ben Affleck
obsada: Ben Affleck, Alan Arkin, John Goodman

Oparta na faktach historia tajnej operacji wojskowej mającej na celu ratowanie sześciu Amerykanów w trakcie zamieszek z w 1979 roku. 

– Siedmiu psychopatów
Komedia/kryminał, USA/Wielka Brytania, 109 min.
reżyseria: Martin McDonagh
obsada: Woody Harrelson, Colin Farrell, Sam Rockwell

Opowieść o gangsterze, któremu porwano pieska Shih Tzu. Okazuje się, że porwali go przyjaciele pewnego scenarzysty, który szuka inspiracji do napisania tekstu pt. Siedmiu psychopatów. 

– Tango Libre
Dramat, Belgia/Francja/Luksemburg, 90 min.
reżyseria: Frederic Fonteyne
obsada: Zacharie Chasseriaud, Francois Damiens, Jan Hammenecker

Zwycięzca tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Tango to taniec emocji, dzikich namiętności, ale i wielkiego bólu i cierpienia.

– Tylko nie miłość
Komedia, Francja, 93 min.
reżyseria: Nicolas Cuche
obsada: Virginie Efira, Francois-Xavier Demaison, Armelle Deutsch

Można mieć pecha raz lub dwa, ale co zrobić, gdy każdy związek kończy się katastrofą?! Julian nie ma szczęścia w miłości. Odkąd pamięta, przynosi pecha wszystkim swoim dziewczynom. Każda z nich, prędzej czy później, ląduje na ostrym dyżurze. Dlatego, gdy poznaje Joannę wpada na genialny plan jak przechytrzyć złośliwy los. Takiej kumulacji zabawnych i miłosnych wpadek nie było dotąd w żadnej komedii. Jeśli wierzyć, że miłość to bolesna przypadłość, to w tym filmie zakochanych „ofiar” będzie naprawdę wiele. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FILMS_for_FOOD_w_kinie_Charlie_GRAFIKA
Films For Food w Kinie Charlie
ENEMEF_James_Bond_PLAKAT
ENEMEF: Noc z Bondem
Tydzień Filmu Niemieckiego w Kinie Bodo

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*