W lipcu w kinach królować będą głównie francuskie komedie. Poza tym nie zabraknie blockbustera Thor: Miłość i grom i propozycji dla najmłodszych – Minionki: wejście Gru, Niezgaszalni, Ogliki, Pamiętniki Tatusia Muminka, DC Liga Super-Pets, Kosmiczna przygoda Allana.

PREMIERY – 1 LIPCA

Minionki: Wejście Gru
Animowany/komedia, USA, 90 min.
reżyseria: Kyle Balda, Brad Ableson, Jonathan del Val
głosy: –

Na długo przed tym, jak został panem zła, Gru jest zaledwie 12-letnim chłopcem mieszkającym na przedmieściach , pracującym w swojej piwnicy nad planem przejęcia władzy nad światem. Długo jednak nie odnosi żadnego znaczącego sukcesu. Kiedy spotyka Minionki, w tym Kevina, Stuarta, Boba oraz Otto łączy z nimi swoje siły. Razem budują pierwszą kryjówkę, projektują niezwykła broń i w końcu wykonują pierwsze misje. (opis dystrybutora)

Yang
S-f/dramat, USA, 96 min.
reżyseria: Kogonada
obsada: Colin Farrell, Jodie Turner-Smith, Malea Emma Tjandrawidjaja

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 6-8 LIPCA

Ennio
Dokumentalny/biograficzny/muzyczny, Włochy/Belgia/Holandia/Japonia, 150 min.
reżyseria: Giuseppe Tornatore
obsada: Clint Eastwood, Quentin Tarantino, Oliver Stone

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®. (opis dystrybutora)

Margot i Alma
Dramat, Francja, 99 min.
reżyseria: Anais Volpe
obsada: Souheila Yacoub, Deborah Lukumuena, Matthieu Longatte

Margot ma 27 lat, mieszka w Paryżu i wraz ze swoją przyjaciółką Almą uparcie chodzi na castingi, pracując na co dzień jako kelnerka. Dziewczyny wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć, nawet jeśli są dla siebie konkurentkami. Przełom następuje, gdy Alma otrzymuje główną rolę w sztuce uznanej reżyserki, a Margot ma być jej zastępczynią. Niedługo po tym wychodzi na jaw tajemnica skrywana przez Almę, która postawi jej udział w spektaklu pod znakiem zapytania… Czy przyjaciółkom uda się zachować łączącą je, wyjątkową i niezwykle silną, więź mimo przeciwności losu? (opis dystrybutora)

Słabsze ogniwo
Dramat, Meksyk/Polska, 100 min.
reżyseria: Joaquin del Paso
obsada: Rafael Ayala, Dante Carrillo, Giovanni Conconi

Każdego roku uczniowie prestiżowej meksykańskiej katolickiej szkoły dla chłopców udają się na specjalnie przygotowany dla nich obóz integracyjny za miastem. Chłopcy pod czujnym okiem nauczycieli i księży doskonalą swój rozwój fizyczny i moralny. Celem jest przejście przez proces dojrzewania w połączeniu z Bogiem oraz w zgodzie z zasadami wspólnoty. (opis dystrybutora)

Thor: Miłość i grom
S-f/akcja, USA, 119 min.
reżyseria: Taika Waititi
obsada: Chris Hemsworth, Christian Bale, Natalie Portman

Bóg Piorunów wyrusza na wyjątkową misję, by odnaleźć wewnętrzny spokój. Przyjemną emeryturę Thora przerywa jednak spotkanie z Gorrem Rzeźnikiem Bogów – galaktycznym zabójcą, który pragnie zagłady wszystkich wiecznych istot. Aby stawić czoła zagrożeniu, Thor wzywa na pomoc Walkirię, Korga i swoją byłą dziewczynę Jane Foster, która z niewiadomych przyczyn potrafi władać jego magicznym młotem Mjolnirem. By odkryć tajemnicę Rzeźnika Bogów i powstrzymać go nim będzie za późno, bohaterowie muszą się zmierzyć z kosmicznymi przeciwnościami. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 15 LIPCA

Na chwilę, na zawsze
Romans/dramat, Polska, 121 min.
reżyseria: Piotr Trzaskalski
obsada: Paweł Domagała, Martyna Byczkowska, Kinga Preis, Olaf Lubaszenko

Pola jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec, a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość? (opis dystrybutora)

Niezgaszalni
Animacja/akcja, Francja/Kanda, 92 min.
reżyseria: Theodore Ty, Laurent Zeitoun
głosy: –

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta. (opis dystrybutora)

Ogliki
Animacja/przygodowy, Niemcy/Berlin, 85 min.
reżyseria: Toby Genkel, Jens Moller
głosy: –

Rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Cuchniewo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Wspaniała animacja o empatii, rodzinie i miłości oraz o tym, że dla każdego na tym świecie znajdzie się misja do spełnienia. (opis dystrybutora)

Powodzenia, Leo Grande
Komedia, Wielka Brytania, 97 min.
reżyseria: Sophie Hyde
obsada: Emma Thompson, Daryl McCormack, Isabella Laughland

Nancy Stokes, emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande. W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 22 LIPCA

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!
Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Philippe de Chauveron
obsada: Christian Clavier, Chantal Laub, Ary Abittan

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże! (opis dystrybutora)

Pamiętniki Tatusia Muminka
Animowany, Finlandia/Polska, 74 min.
reżyseria: Ira Carpelan
głosy: –

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! (opis dystrybutora)

Superbohaterowie
Komedia/dramat, Włochy, 122 min.
reżyseria: Paolo Genovese
obsada: Jasmine Trinca. Alessandro Borghi, Greta Scarano, Vinicio Marchioni

Bohaterów filmu poznajemy w chwili, gdy jako młodzi ludzie zakochują się w sobie na zabój. Są przekonani, że miłość dana jest raz na zawsze i już do końca swoich dni będą szczęśliwi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że wspólne życie to nie tylko idylla, ale i mnóstwo trudnych chwil, z którymi niełatwo sobie poradzić. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 29 LIPCA

Badman
Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Philippe Lacheau
obsada: Philippe Lacheau, Julien Arruti, Jean-Hugues Anglade, Elodie Fontan

Cedric jest aktorem, ale popularnością cieszy się tylko w swojej rodzinie, i to nie w całej. Wciąż jednak marzy, że los się do niego uśmiechnie i dostanie rolę, która wywinduje go na szczyt. I wiecie, co? Marzenia się spełniają, choć nie każdemu wychodzi to na zdrowie. Na skutek splotu przypadków Cedric dostaje rolę Badmana czyli superbohatera, przy którym Avengersi to stadko nieśmiałych przedszkolaków. Czy to może wypalić? Nie wiadomo, bo niedoszły gwiazdor pierwszego dnia zdjęciowego ulega wypadkowi, na skutek którego uwierzy, że naprawdę jest Badmanem. Odziany w kuse rajtuzy i kostium mejdinczajna rusza w świat toczyć bezpardonową walkę ze złem. Z tym, że zło jest prawdziwe, a jego moce, no cóż, nie do końca. Błyskotliwy jak młot Thora i silny jak stryjenka Supermana, nowy superbohater pozamiata przestępczy półświatek. (opis dystrybutora)

DC Liga Super-Pets
Animowany/akcja, USA, 100 min.
reżyseria: Jared Stern, Sam Levine
głosy: –

W filmie DC Liga Super-Pets superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów. (opis dystrybutora)

Kosmiczna przygoda Allana
Animowany, Dania, 80 min.
reżyseria: Amalie Naesby Fick
głosy: –

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza sie pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu. I wtedy pojawia się Majka – stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń. Allan nawet nic nie musi mówić bo kosmitka czyta w jego myślach. (opis dystrybutora)

– Pracownik miesiąca
Komedia, Francja, 83 min.
reżyseria: Jerome Commandeur
obsada: Jerome Commandeur, Malik Bentalha, Pascale Arbillot

Spokojny urzędnik Vincent jest naciskany, by zrezygnować z pracy ze względu na redukcję etatów. Nadgorliwy inspektor postanawia przenieść go w najgorsze miejsca na ziemi, tylko po to, aby zmusić go do rezygnacji. Wysyła go na Grenlandię, gdzie ma chronić naukowców przed atakami niedźwiedzi polarnych. A to dopiero początek… (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
opla166
Wielkie Otwarcie O!PLA 2016
Animowany maraton z Międzynarodowym Festiwalem Filmów Animowanych TrickFilm w Stuttgarcie
bladerunner2049
Premiery kinowe – październik 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*