W lipcu królować będą blockbustery – Czarna Wdowa, Legion samobójców: The Suicide Squad, Snake Eyes: Geneza G.I.Joe, czy Old M. Nighta Shyamalana. Będą i horrory – Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko, Escape Room: Najlepsi z najlepszych, Gaia, Sankturarium, Aż do śmierci, komedie: Cwaniaki z Hollywood, Wojna z dziadkiem, Bodyguard i żona zawodowca, Usłane różami, Jak wywołałem byłą żonę, W co grają ludzie plus nieco ambitniejsze kino: Wróg doskonały z Tomaszem Kotem, Anette, Berlin Alexanderplatz i Żużel Doroty Kędzierzawskiej

Nie zabraknie filmów dla młodszych widzów – Kosmiczny mecz: Nowa era, Raya i ostatni smok, Wyprawa do dżungli, Wilczy Gang, Kraina smoków, Tajemnica sióstr Sprite, Ella Bella Bingo, Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów, Elfinki, Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności, Fritzi – przyjaźń bez granic.

PREMIERY – 2 LIPCA

Aż do śmierci
Horror, USA, ? min.
reżyseria: S.K. Dale
obsada: Megan Fox, Lili Rich, Callan Mulvey

Zimowy wypad we dwoje za miasto zamienia się w dramatyczną walkę o przeżycie.
Nie takiego poranka spodziewała się Emma. Po romantycznym wieczorze ze swoim mężem w domku nad jeziorem, budzi się obok jego martwego ciała, a zamiast węzła małżeńskiego łączą ich teraz kajdanki. Na żałobę nie ma jednak czasu, bo to dopiero początek jej kłopotów… (opis dystrybutora)

Bodyguard i żona zawodowca
Komedia/Akcja, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Patrick Hughes
obsada: Ryan Reynolds, Frank Grillo, Salma Hayek, Antonio Banderas

Michael Bryce postanawia rzucić stresujący zawód ochroniarza i za namową swojej psychoterapeutki udaje się na zasłużony urlop. To ma być odwyk od broni, zabijania i pakowania się w kłopoty. Wszystko się jednak sypie, gdy już na początku swojego wypoczynku trafia w sam środek strzelaniny, której sprawczynią jest Sonia – żona jego byłego klienta Dariusa. Dzika, piękna i dwa razy bardziej nieobliczalna od swojego męża. Koszmar Bryce’a zaczyna się od nowa, a cała terapia ląduje w koszu na śmieci. Mimo nieśmiałego sprzeciwu bodyguarda, oboje z Sonią ruszają na ratunek Dariusa z rąk bandytów. Niestety na ich drodze stanie potężny i wyjątkowo mściwy szaleniec, którego złowrogi plan może zniszczyć świat, jaki do tej pory znamy. Tylko, że ten szaleniec nie zna jeszcze pełni możliwości Bryce’a, Dariusa i, w szczególności, jego żony. (opis dystrybutora)

Fritzi – przyjaźń bez granic
Animacja, Niemcy, 86 min.
reżyseria: Matthias Bruhn
głosy: –

Lato 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. Dwunastoletnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Dziewczyna już wkrótce przekona się czym jest pokojowa rewolucja oraz siła lojalności. Przyjaciółka Fritzi – Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę ukochanego pieska o imieniu Sputnik. Jednak jesienią Sophie nie wraca do szkoły – zostaje w zachodnich Niemczech. Pozbawiona swojej najlepszej przyjaciółki, Fritzi przypadkowo trafia na demonstrację. Widzi wokół siebie ludzi, którzy chcą zmienić swój kraj na lepsze. Zainspirowana nietypową sytuacją wpada na sprytny pomysł: musi pomóc Sputnikowi odnaleźć Sophie, bez względu na okoliczności. Z pomocą kolegi z klasy spróbuje przekroczyć pilnie strzeżoną granicę. Wszystko, by pomóc przyjaciółce! (opis dystrybutora)



Lokal zamknięty
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Krzysztof Jankowski
obsada: Eryk Kulm Jr, Mateusz Damięcki, Janusz Chabior, Paweł Koślik

Bart i Nerd mają świetny plan. Chcą włamać się do mieszkania skorumpowanego Polityka przez agencję towarzyską, więc panowie będą musieli użyć podstępu. Na ich drodze pojawiają się jednak nieoczekiwane przeciwności. A to w lokalu zjawia się stały klient – Policjant, a to Sutener żądający zapłaty. Co gorsza, nieugięty Pracownik Sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami. Prosty plan zaczyna się coraz bardziej komplikować. Chętnych do kasy jest coraz więcej. Czy ten skok może zakończyć się happy endem? (opis dystrybutora)

Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do Wolności
Animacja/Familijny/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Elaine Bogan
głosy: –

Lucky Prescott nigdy tak naprawdę nie poznała swojej zmarłej matki-Milagro Navarro. Matka była nieustraszoną kaskaderką jeździecką w małym miasteczku, Miradero, położonym przy granicy. Teraz Lucky dorasta w mieście na wschodnim wybrzeżu pod czujnym okiem ciotki, Cory. Podobnie jak jej matka, Lucky nie jest skłonna do przestrzegania zasad i ograniczeń, co przyprawia jej ciotkę Corę o ból głowy. Kiedy dziewczynka coraz częściej organizuje ryzykowne eskapady, Cora postanawia, aby Lucky wróciła do ojca, Jima. Po przeprowadzce małe, senne miasteczko nie robi na Lucky żadnego wrażenia. (opis dystrybutora)

Nikt
Thriller/Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Ilya Naishuller
obsada: Bob Odenkirk, Connie Nielsen, Christopher Lloyd

Pewnego dnia w domu głównego bohatera dochodzi do włamania. Hutch nie podejmuje żadnej obrony przed przestępcami. Jego nastoletni syn, Blake oraz żona Becca są rozczarowani jego brakiem reakcji. Następstwem tego zdarzenia jest wyzwolenie u Hutcha uśpionych, mrocznych instynktów prowadzących na ścieżkę zła. (opis dystrybutora)

Raya i ostatni smok
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Don Hall
głosy: –

„Raya i ostatni smok” zabiera nas w ekscytującą, epicką podróż do fantastycznego świata Kumandry, w którym dawno, dawno temu ludzie i smoki żyli razem w harmonii. Kiedy złe siły zagroziły tej krainie, smoki się poświęciły, aby ocalić ludzkość. Obecnie, czyli 500 lat po tym wydarzeniu, to samo zło powraca. Samotna wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie. Podczas swojej niezwykłej podróży Raya nauczy się jednak, że do ratowania świata będzie potrzebowała nie tylko smoka, ale też pracy zespołowej i wzajemnego zaufania. (opis dystrybutora)

Sankturarium
USA, Horror, ? min.
reżyseria: Evan Spiliotopoulos
obsada: Jeffrey Dean Morgan, Cary Elwes, William Sadler

W małym miasteczku w Nowej Anglii dziennikarz odkrywa serię pozornie „boskich” zdarzeń. Postanawia przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, bo „cuda” mogą mieć znacznie mroczniejsze źródła. (opis dystrybutora)

W co grają ludzie
Komedia, Finlandia, 119 min.
reżyseria: Jenni Toivoniemi
obsada: Emmi Parviainen, Laura Birn, Eero Milonoff, Paula Vesala

Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak? Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas oraz kryjące się po kątach intrygi i tajemnice zmuszą ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości. (opis dystrybutora)

Wróg doskonały
Thriller, Hiszpania/Francja/Niemcy, 88 min
reżyseria: Kike Maíllo
obsada: Tomasz Kot, Marta Nieto, Athena Strates

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie… (opis dystrybutora)

PREMIERY – 9 LIPCA

– Cudak
Dramat, Polska, 82 min.
reżyseria: Anna Kazejak
obsada: Kazik Mazur, Andrzej Kłak, Diana Zamojska, Natalia Skrzypek

„Cudak” to pseudonim Romana Cudakowskiego, który wyprowadza z getta Żyda, Szymona Akermana – nieprzeciętnie uzdolnionego skrzypka, aby ten grał w jego orkiestrze. Początkowe intencje Romana, związane z pozyskaniem lepszego muzyka i zwiększeniem dochodów orkiestry, z czasem przeobrażają się w coś znacznie głębszego. Roman coraz bardziej angażuje się w pomoc Szymonowi, a ostatecznie decyduje się wydostać z getta i przyjąć do swojego domu skrzypka i jego rodzinę. (opis dystrybutora)

Czarna Wdowa
USA, ? min.
Akcja/Sci-Fi
reżyseria: Cate Shortland
obsada: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour

W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć. (opis dystrybutora)

DNA
Dramat, Francja/Algieria, ? min.
reżyseria: Maïwenn
obsada: Fanny Ardant, Louis Garrel, Dylan Robert

Elfinki
Niemcy, 78 min.
Animacja/Familijny/Komedia
reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
głosy: –

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Helvi, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym. (opis dystrybutora)

Gaia
Horror, RPA, 96 min.
reżyseria: Jaco Bouwer
obsada: Monique Rockman, Carel Nel, Alex van Dyk

W głębi starożytnego lasu coś zaczyna się budzić. Coś znacznie starszego niż ludzkość i znacznie większego. Bardziej przerażającego niż wszystko co znamy. Prastara istota natury, która pragnie zemsty. Teraz ludzkość musi zapłacić za to co zrobiła matce Ziemi. Śmierć i zniszczenie nadejdzie z mrocznego lasu. (opis dystrybutora)

Jak wywołałem byłą żonę
Fantasy/Komedia/Romans, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Edward Hall
obsada: Isla Fisher, Dan Stevens, Leslie Mann

„Jak wywołałem byłą żonę” to przebojowa komedia o małżeństwie, w którego życie niezłe zamieszanie wprowadza… duch poprzedniej żony! W rolach głównych znakomici Dan Stevens, Leslie Mann, Isla Fisher i Judi Dench w swojej najzabawniejszej roli! Komedia nie z tej ziemi już w styczniu w kinach! (opis dystrybutora)

Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów
Familijny/Fantasy/Przygodowy, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Brenda Chapman
obsada: Angelina Jolie, David Oyelowo, Anna Chancellor, Clarke Peters , Gugu Mbatha-Raw

Ośmioletnia Alicja i jej psotny brat Piotruś spędzają błogie lato na angielskiej wsi. Zachęcani przez rodziców – Jacka i Rose dają upust wyobraźni – organizując herbaciane przyjęcia, walki na drewniane miecze i wymyślone przygody na statkach pirackich. Chwile szczęścia kończą się jednak, gdy ich rodzice popadają w poważne tarapaty. Chcąc pomóc rodzinie, Piotruś i Alicja wyruszają do Londynu, żeby sprzedać drogocenną pamiątkę. Ich wyprawa da początek wielkiej przygodzie, podczas której Alicja odkryje tajemniczą króliczą norę, a Piotruś wkroczy do świata fantazji jako nieustraszony przywódca Zaginionych Chłopców. To co nastąpi później, odmieni losy rodzeństwa i zapisze się w historii na zawsze. (opis dystrybutora)

Ściema po polsku
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Mariusz Pujszo
obsada: Grzegorz Halama, Katarzyna Motloch, Mariusz Pujszko

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Trójka przyjaciół, samozwańczych biznesmenów – dwóch Januszy biznesu i „bogu ducha winny” znany komik, postanawia wkroczyć do branży filmowej i nakręcić film, który powali widzów na kolana. Wystarczy w końcu kamera, kilka kartek niedokończonego scenariusza i obietnica sławy. Chętnych na casting jest mnóstwo. Atrakcyjne, ambitne dziewczyny, z rybimi ustami i biustem XXL, zrobią wszystko by zagrać. Talent nie jest tu najważniejszy! Tylko co, jeśli filmu wcale ma nie być! Zamiast wielkich pieniędzy są czeki bez pokrycia, a strumieniami nie leje się szampan, a kolejne katastrofy! Gorzej być nie może? A jednak! (opis dystrybutora)

PREMIERY – 16 LIPCA

– Annette
Dramat/Musical, Francja/Meksyk/USA/Szwajcaria/Belgia/Japonia/Niemcy, ? min.
reżyseria: Leos Carax
obsada: Marion Cotillard, Adam Driver, Simon Helberg

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. (opis dystrybutora)

Berlin Alexanderplatz
Dramat, Niemcy/Holandia/Francja/Kanada, 138 min.
reżyseria: Burhan Qurbani
obsada: Welket Bungué, Jella Haase, Albrecht Schuch, Joachim Król, Annabelle Mandeng

Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Reżyser filmu, Burhan Qurbani, przenosi akcję opowieści z międzywojnia w czasy współczesne, tworząc nocną miejską odyseję. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka. (opis dystrybutora)

Cwaniaki z Hollywood
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: George Gallo
obsada: Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones, Emile Hirsch, Zach Braff

Producent filmowy Max Barber od wielu lat zajmuje się kręceniem, nie tylko filmów. Nawet po największej klapie (czyli zawsze) udaje mu się jakoś wyjść na swoje. Tym razem jednak sytuacja jest podbramkowa, bo Max winien jest forsę mafii i szansa na szczęśliwe zakończenie niepokojąco się oddala. Krótko mówiąc albo znajdzie się kasa, albo to Max się znajdzie… w betonowych butach na dnie oceanu. Z nożem na gardle niektórzy okazują się wyjątkowo kreatywni. Max wpada na genialny, choć odrobinę wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył mu się śmiertelnie nieprzyjemny wypadek. Jest tylko jedno „ale” – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku tworząc kreację na miarę Oscara, a jedną złotą figurką mafii się nie spłaci… (opis dystrybutora)

Ella Bella Bingo
Animacja/Familijny, Norwegia, 75 min.
reżyseria: Frank Mosvold
głosy: –

Ella i Henry to nierozłączni towarzysze zabaw. Gdy pewnego dnia w okolicy pojawia się nowy sąsiad, wszystko się zmienia… A bohaterowie przekonują się, że prawdziwa przyjaźń to niełatwa sprawa. Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Kiedy postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym, swoim najlepszym przyjacielem. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Zamiast bawić się i trenować z Ellą, Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. W końcu dochodzi do pierwszej kłótni między przyjaciółmi, którzy nigdy dotąd się nie sprzeczali… Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę próbę? (opis dystrybutora)

Escape Room: Najlepsi z najlepszych
Horror, USA, ? min
reżyseria: Adam Robitel
obsada: Taylor Russell, Logan Miller, Isabelle Fuhrman

W nowym filmie grupa kilku osób zostanie zamknięta w Escape Roomie i podejmie próbę wydostania się z niego za wszelką cenę. (opis dystrybutora)

Kosmiczny mecz: Nowa era
Animacja/Komedia/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Malcolm D. Lee
obsada: Cassandra Starr, LeBron James, Don Cheadle

Witajcie na meczu! Mistrz NBA i światowa ikona LeBron James przeżywa fantastyczną przygodę u boku nieśmiertelnego bohatera Looney Tunes Królika Bugsa w aktorskim filmie z elementami animacji pt. Kosmiczny mecz: Nowa era. Obraz stworzyli reżyser Malcolm D. Lee. i prekursorska ekipa filmowa, z Ryanem Cooglerem i Maverickiem Carterem na czele. Ta pobudzająca do wewnętrznej przemiany podróż to szalone połączenie dwóch światów pokazujące, do czego zdolni są niektórzy rodzice, żeby znaleźć wspólny język z dziećmi. LeBron i jego młodszy syn Dom zostają uwięzieni w przestrzeni cyfrowej przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Sportowiec musi bezpiecznie wrócić z synem do domu, prowadząc Bugsa, Lolę i całą paczkę notorycznie niezdyscyplinowanych bohaterów Looney Tunes do zwycięstwa na koszykarskim parkiecie z drużyną cyfrowych mistrzów, stworzonych przez sztuczny umysł. (opis dystrybutora)

Święta, święta i po świętach
Dramat/Komedia, Brazylia/Francja, 94 min.
reżyseria: Sandra Kogut
obsada: Regina Casé, Rogério Fróes, Gisele Fróes, Jéssica Ellen

Mada pracuje dla bogatej rodziny z Rio de Janeiro, doglądając ich luksusowej rezydencji. Dowodzi domowym personelem, załatwia niezbędne sprawunki, opiekuje się schorowanym nestorem rodu, a po godzinach marzy o rozkręceniu własnego interesu. Liczy, że w realizacji celu pomoże jej stojący na czele familii wpływowy Edgar. Sytuacja zmienia się diametralnie z chwilą, gdy do rezydencji wchodzi policja, a mężczyzna zostaje podejrzany o udział w największej aferze korupcyjnej w historii Brazylii. W jednej chwili Madá, podobnie jak pozostały personel, pozbawiona zostaje pracy i wynagrodzenia. Coś, co dla wielu byłoby powodem do załamania, dla rezolutnej i zuchwałej bohaterki okaże się niespodziewaną szansą. (opis dystrybutora)

Tajemnica sióstr Sprite
Familijny, Niemcy, 97 min.
reżyseria: Sven Unterwaldt Jr.
obsada: Laila Padotzke, Hedda Erlebach, Lilith Julie Johna, Leonore von Berg

Zła czarownica Glenda zrobi wszystko, żeby wejść w posiadanie domu Sprite’ów. Mieszkające w nim cztery siostry mają magiczne moce i próbują przeciwstawić się wiedźmie. Jednak ich czary są wystarczająco silne tylko wtedy, gdy przebywają razem. Cztery siostry i cztery żywioły. Czy to wystarczy, aby Marina, Flame, Flora i Sky pokonały złe moce i utrzymały swój sekret w tajemnicy? (opis dystrybutora)

Usłane różami
Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Pierre Pinaud
obsada: Catherine Frot, Manel Foulgoc, Fatsah Bouyahmed, Olivia Côte

Eve Vernet była niegdyś prawdziwą królową róż. Od dziecka zanurzona w barwnym świecie kwiatów, poznała tajniki zawodu hodowcy dzięki swojemu ojcu. Zachowaniu jego spuścizny poświęciła całe życie. Niestety, mimo powszechnego uznania i wielu nagród, firma tonie w długach i jest na skraju upadku. Aby uratować różane imperium, Eve zatrudnia trójkę nowych pracowników. Jednak wkrótce okazuje się, że nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie rodzinnego dziedzictwa wydaje się coraz bardziej niepewne. (opis dystrybutora)

Żużel
Melodramat/Sportowy, Polska, ? min.
reżyseria: Dorota Kędzierzawska
obsada: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gruszka

Mistrz żużlowy Lowa jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru. Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma. Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? (opis dystrybutora)

PREMIERY – 23 LIPCA

– Efekt motylka
Dokumentalny, Polska, ? min.
reżyseria: Jarosław Szmidt

Poznajcie Zuzię Waleczną i świetny, ściskający za serce dokument o jej walce o zdrowie i życie – To historia dziewczynki, która jest bardzo szczęśliwa, która kocha świat i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest ciężko chora – tak mówi o głównej bohaterce jej mama. (opis dystrybutora)

Kraina smoków
Animacja, Niemcy, ? min.
reżyseria: Tomer Eshed
głosy: –

Zaciszna Smocza Dolina, czyli spokojna przystań wszystkich smoków jest zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Jest przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą już na zawsze bezpieczne. Bez zgody Smoczych Mędrców wymyka się z Doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata. Po drodze dołącza do nich pewien chłopiec, który uważa się za „smoczego jeźdźca”, choć do tej pory smoki oglądał tylko na obrazkach. Tropem tej niezwykłej trójki podąża pewna niebezpieczna istota, która na rozkaz ludzi o mrocznych sercach, ma pokrzyżować ich plany. Smok, chłopiec i skrzat to jednak niezwykłe trio, a ich odwaga, spryt i poczucie humoru, okażą się bardzo skuteczną bronią. (opis dystrybutora)

Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko
Thriller/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Everardo Gout
obsada: Josh Lucas, Cassidy Freeman, Will Patton

W najnowszej części zobaczymy ponownie wydarzenia z nocy oczyszczenia podczas, której przestaje obowiązywać prawo i można bezkarnie popełniać wszelkie przestępstwa. (opis dystrybutora)

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza
Dokumentalny
reżyseria: Ksawery Szczepanik

Historia życia legendarnego polskiego tyczkarza – Władysława Kozakiewicza. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie ’80, Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów pokazuje sowieckiej publiczności niesportowy, obraźliwy gest. „Wał” zostaje uznany za prowokację polityczną. W zdominowanej przez Związek Radziecki Polsce Kozakiewicz staje się… bohaterem narodowym, zyskuje ogromną popularność i wpływy. Kiedy jednak przychodzi kryzys formy, zasłużonego tyczkarza dopadają wierni wobec komunistycznego reżimu działacze sportowi. Czy kochającemu ponad wszystko tyczkę skoczkowi uda się jeszcze wrócić na szczyt? (opis dystrybutora)

Snake Eyes: Geneza G.I.Joe
Akcja, USA/Kanada, ? min.
reżyseria: Robert Schwentke
obsada: Samara Weaving, Henry Golding, Andrew Koji

Spin-off serii G.I. Joe opowiadający o jednej z postaci występującej w poprzednich filmach serii znanym jako Snake Eyes. Pomysł na filmy i seriale o elitarnej jednostce wojskowej G. I. Joe wywodzi się z popularności zabawek firmy firmy Hasbro. (opis dystrybutora)

Wojna z dziadkiem
Familijny/Komedia, USA/Wielka Brytania/Kanada, ? min.
reżyseria: Tim Hill
obsada: Robert De Niro, Uma Thurman, Christopher Walken

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem. Zamiast poddać się, próbuje wyrównać rachunki, w czym pomagają mu stary druh Jerry oraz gotowa na wszystko Diane. Kiedyś Ed i wnuczek byli świetnymi kumplami, dziś wstąpili na wojenna ścieżkę. Kto okaże się zwycięzcą w tym zaciętym starciu pokoleń? (opis dystrybutora)



PREMIERY – 30 LIPCA

– Intruz
Thriller,Argentyna/Meksyk, 90 min.
reżyseria: Natalia Meta
obsada: Érica Rivas, Nahuel Pérez Biscayart, Cecilia Roth, Daniel Hendler

Dla głównej bohaterki filmu argentyńskiej reżyserki Natalii Mety głos jest na wagę złota. Ines zarabia dubbingując filmy, a w wolnym czasie śpiewa w chórze. Psychiczna równowaga kobiety zaburzona zostaje przez niepokojące, trudne do zinterpretowania sny. Sytuacja znacznie się pogarsza podczas feralnego wydarzenia, do którego dochodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Ines jest w rozsypce, a jakby tego było mało, głos zaczyna odmawiać jej posłuszeństwa. Trudno jednoznacznie zdiagnozować tę dolegliwość, choć niektórzy przekonują, że wcale to nie musi być choroba, sugerując obecność ponadnaturalnej siły, tytułowego intruza, który zaatakował bohaterkę podczas snu. (opis dystrybutora)

Legion samobójców: The Suicide Squad
Akcja/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: James Gunn
obsada: Margot Robbie, Taika Waititi, Joel Kinnaman

Witajcie w piekle, zwanym też Belle Reve. Jest to więzienie z największym odsetkiem zgonów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy posuną się do wszystkiego, żeby odzyskać wolność. Nawet do wstąpienia do supertajnej i superszemranej Jednostki Uderzeniowej X. Dzisiejsze zadanie z rodzaju „wykonaj albo zgiń”? Zebrać oddział przestępców, w tym Bloodsporta, Peacemakera, Kapitana Boomeranga, Ratcatcher Drugą, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubioną świruskę każdego, Harley Quinn. Następnie uzbroić ich po zęby i zrzucić (dosłownie) na odludnej wyspie Corto Maltese, na której roi się od wrogów. Oddział, wykonując swoją misję poszukiwawczą, przedziera się przez dżunglę, w której za każdym drzewem czają się bojówkarze i partyzanci. Renegatów okiełznać może jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag… oraz rządowe implanty w uszach, zdradzające każde ich posunięcie Amandzie Waller. I jak zwykle – jeden nieopatrzny ruch i nie żyją (z ręki przeciwników, współtowarzysza lub samej Waller). (opis dystrybutora)

Old
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: M. Night Shyamalan
obsada: Gael Garcia Bernal, Alex Wolff, Eliza Scanlen

To opowieść o grupie ludzi, którzy zostali uwięzieni na tajemnicznej wyspie. Bohaterowie historii doświadczają anomalii związanych z upływem czasu. (opis dystrybutora)

Susza
Dramat/Kryminał/Thriller, Australia/USA, ? min.
reżyseria: Robert Connolly
obsada: Eric Bana, Genevieve O’Reilly, Keir O’Donnell

Detektyw Aaron Falk wraca do rodzinnego miasteczka po tajemniczej, ponad dwudziestoletniej nieobecności, aby wziąć udział w pożegnaniu przyjaciela z dzieciństwa. Wkrótce wychodzi na jaw, że zmarły miał przed samobójczą śmiercią zamordować swoją żonę i dziecko. Sprawa zostaje powiązana z niewyjaśnioną, kryminalną zagadką sprzed lat, w którą zamieszany był Falk, a zżyta ze sobą lokalna społeczność odwraca się od detektywa, który włącza się w śledztwo policji. Czy jest ktoś, komu zależy, by za wszelką cenę zataić prawdę? (opis dystrybutora)

Wilczy Gang
Familijny, Niemcy, 79 min.
reżyseria: Tim Trageser
obsada: Christian Berkel, Arsseni Bultmann, Butz Ulrich Buse

Wampir, który nie może znieść widoku krwi. Skrzydlata wróżka, która boi się latać. Wilkołak z alergią na zwierzęcą sierść. Poznajcie trójkę wyjątkowych uczniów najsłynniejszej na świecie szkoły magii. Nie są oni najbardziej pilnymi w nauce, lecz to właśnie oni stworzą Wilczy gang. Nasi bohaterowie muszą połączyć swe siły aby uratować istnienie miasta, w którym mieszkają najróżniejsze magiczne istoty : wróżki, czarownice, trolle, krasnoludy i wampiry. Czas na najbardziej magiczną przygodę tego lata! (opis dystrybutora)

Wyprawa do dżungli
Fantasy/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Jaume Collet-Serra
obsada: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Jesse Plemons

Legenda głosi, że w Amazonii rośnie drzewo o niezwykłych zdolnościach leczniczych. Czy głównym bohaterom „Wyprawy do dżungli” uda się do niego dotrzeć? Jakie niespodzianki napotkają po drodze? (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Bollywood_Festiwa
3 Bollywood Festiwal w Silver Screenie
opla2015
Zgłoś film na III OPL!A
Kino Perła 2018 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*