pacificrimW lipcu jak zawsze najwięcej premier z kategorii „kino lekkie i przyjemne”. Nie znaczy to jednak, ze nie pojawi się kilka perełek. Wśród nich zapewne znajdzie się nowa produkcja Michela Gondry’ego Dziewczyna z lilią oraz Byzantium Neila Jordana.

Wakacyjne blockbustery to World War Z z Bradem Pittem w roli głównej, Pacific Rim Guillermo del Toro, Jeździec znikąd z Johnnym Deppem, Wolverine z Hughem Jackmanem oraz RED 2 z Brucem Willisem i Johnem Malkovichem.

Dla najmłodszych dwie kontynuacja hitów sprzed lat – Uniwersytet potwory oraz Minionki rozrabiają.


PREMIERY – 3 LIPCA


Uniwersytet potworny
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: Dan Scanlon
głosy: –

Kolejna odsłona przygód bohaterów znanych z filmu Potwory i spółka. Tym razem przenosimy się do czasów, kiedy młodzi Mike Wazowski i James P. Sullivan uczyli się na Uniwersytecie potwornym.


PREMIERY – 5 LIPCA


Dziewczyna z lilią
Dramat/fantasy, Francja, 125 min.
reżyseria: Michel Gondry
obsada: Audrey Tautou, Romain Duris, Omar Sy

Colin – młody i bogaty wynalazca – ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe. Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę – w jej płucach zaczyna rozwijać się lilia wodna. Colin postanawia sięgnąć po bardzo niekonwencjonalne metody kuracji. Zrobi wszystko, aby uratować ukochaną. (opis dystrybutora)

Kto cię uczył jeździć?
Komedia dokumentalna, Niemcy, 84 min.
reżyseria: Andrea Thiele

Trzy miasta, trzy odmienne kultury: Tokio, Monachium i Bombaj. Dokument opowiada historię trójki cudzoziemców, którzy mieszkając daleko od swoich ojczyzn, przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy. Jakby się mogło wydawać, nauka przepisów ruchu drogowego w obcym mieście nie jest wcale taka łatwa i prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. (opis dystrybutora)

World War Z
Horror/Akcja, USA/Malta, 116 min.
reżyseria: Marc Forster
obsada: Brad Pitt, Mireille Enos

Superprodukcja z Bradem Pittem w roli głównej. Świat pogrążył się w chaosie, wszystko to za sprawą plagi zombie.


PREMIERY – 12 LIPCA


Lore
Dramat/wojenny, Australia/Niemcy/Wielka Brytania, 109 min.
reżyseria: Cate Shortland
obsada: Saskia Rosendahl, Philip Wiegratz

Jest wiosna 1945 roku. Czternastoletnia Lore, córka oficera SS, w obliczu kończącej się wojny zostaje zmuszona do pieszego przedarcia się do babci mieszkającej w Hamburgu. Ma do przebycia 900  kilometrów przez tereny zniszczonego wojną kraju. Wraz z mijanymi kilometrami jej wiara w potęgę Narodu Panów zaczyna się chwiać. Dostrzega, że ojczyzna to miejsce śmierci i terroru, świat zupełnie inny niż znała z opowieści ojca. Nie ma w nim miejsca na empatię, czy wzajemną pomoc rodaków. W duszy młodej dziewczyny umierają kolejne wspomnienia i nadzieje. Mimo ciężkich chwil uparcie idzie przed siebie. (opis dystrybutora)

– Minionki rozrabiają
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: Pierre Coffin

Kontynuacja animacji Jak ukraść księżyc. Opowieść o Gru, który opiekuje się córeczką, a wraz z minionkami wytwarza dżemy i żelki. Niestety tajemniczy złoczyńca chce ukraść jego pomocników.

Pacific Rim
S-f/akcja, USA, ? min.
reżyseria: Guillermo del Toro
obsada: Charlie Hunnam, Charlie Day

Superprodukcja. Ziemię zaatakowały potężne monstra, jedynym ratunkiem są megaroboty, które mogą pokonać bestie.

Wielkie wesele
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Justin Zackham
obsada: Amanda Seyfried, Robert De Niro, Diane Keaton

Elle i Don Griffinowie nienawidzą się szczerą nienawiścią. Gdyby mogli – rozszarpali by się na strzępy! Teraz jednak będą musieli udawać najszczęśliwszą rodzinę pod słońcem. Na ślubie ich adoptowanego syna ma pojawić się głęboko wierząca Madonna Soto – biologiczna matka pana młodego. Jak uniknąć katastrofy? Nic prostszego – wystarczy nie zachowywać się tak, jak zwykle, nie być sobą i zdobyć się na najbardziej fałszywe uśmiechy świata! Czy to będzie łatwe? Oczywiście, że nie! Ale może chociaż na zdjęciu uda się ładnie wyjść z rodziną. (opis dystrybutora)

Wypełnić pustkę
Dramat, Izrael, 90 min.
reżyseria: Rama Burshtein
obsada: Yiftach Klein, Renana Raz

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia
w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. Wypełnić pustkę zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 19 LIPCA


Frances Ha
Komedia, USA, 86 min.
reżyseria: Noah Baumbach
obsada: Greta Gerwig, Adam Driver

Opowieść o Frances Ha – niespełnionej tancerce i niepoprawnej optymistce. Każdego dnia ma nowy pomysł na swoją przyszłość.

Gorący towar
Komedia kryminalna, USA, 117 min.
reżyseria: Paul Feig
obsada: Sandra Bullock, Melissa McCarthy

Komedia akcji z udziałem nagrodzonej Oscarem Sandry Bullock i nominowanej do Oscara za ”Druhny” Melissy McCarthy w rolach nieustraszonych strażniczek prawa, które wypowiadają wojnę mafii. (opis dystrybutora)

Jeździec znikąd
Przygodowy, USA, 149 min.
reżyseria: Gore Verbinski
obsada: Johnny Depp, William Fichtner

Opowieść o Dzikim Zachodzie. Zamaskowany stróż prawa z pomocą Indianina pragnie pomścić śmierć swoich towarzyszy..

Perfekcjonista
Thriller, Francja, ? min.
reżyseria: Philippe Godeau
obsada: François Cluzet, Bouli Lanners

Toni Musulin, zanim został milionerem i dumnym posiadaczem czerwonego Ferrari, był zwyczajnym człowiekiem. Praca w firmie ochroniarskiej i znoszenie upokarzającego traktowania ze strony szefów nie zaspokajały jego ambicji. Opracował błyskotliwy plan, który wprowadził w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, Toni zasiadł w opancerzonym samochodzie do konwojowania pieniędzy i odpalił silnik. W ładowni pojazdu leżało 11,6 miliona euro…  (opis dystrybutora)

Russendisko
Komedia, Niemcy, ? min.
reżyseria: Oliver Ziegenbalg
obsada: Matthias Schweighöfer, Rainer Bock

Zmęczony komunizmem świat budzi się do życia. Jest lato 1990 roku i niedawno upadł berliński mur. Trzej przyjaciele z Moskwy – Vladimir, Misza i Andriej przyjeżdżają do niemieckiej stolicy. Jest w nich wiele wiary i pozytywnej energii mimo problemów z uzyskaniem karty stałego pobytu i brakiem pieniędzy. Pragną tego, co każdy chłopak w ich wieku, czyli chcą być gwiazdami rocka, poznawać piękne kobiety i imprezować do bladego rana. Snując marzenia, palą ogromne ilości papierosów i wypijają mnóstwo piwa. To ostatnie zajęcie nieoczekiwanie staje się ich pierwszym krokiem do sukcesu. (opis dystrybutora)

Sztuka znikania
Dokumentalny, Polska, 90 min.
reżyseria: Bartosz Konopka, Piotr Rosołowski

Nieznana historia haitańskiego kapłana vodou, Amona Frémona, który na zaproszenie Jerzego Grotowskiego w 1980 roku odwiedził Polską Rzeczpospolitą Ludową. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 26 LIPCA


Książę nie z tej bajki
Komedia, Francja, 90 min.
reżyseria: Agnès Jaoui
obsada: Beatrice Rosen, Agnès Jaoui

Laura wciąż wierzy, że któregoś dnia spotka swojego „księcia z bajki”. Ma już jednak 24 lata i w jej życiu nic się nie zmienia. Wtedy na jednej z imprez spotyka tajemniczego Sandro. Chłopak pojawia się dokładnie tak, jak Laura sobie to wyśniła. Wydaje się, że poznała wreszcie mężczyznę swoich marzeń, gdyby nie to, że wkrótce potem… zawiera znajomość z równie fascynującym Maxime’em. Czy można spotkać więcej niż jednego księcia z bajki? (opis dystrybutora)

– Obecność
Thriller, USA, 112 min.
reżyseria: James Wan
obsada: Patrick Wilson, Vera Farmiga

Para specjalistów od zjawisk paranormalnych zostaje poproszona o pomoc. Muszą zająć się potężnym demonem, który terroryzuje pewną rodzinę.

– RED 2
Komedia/akcja, USA, ? min.
reżyseria: Dean Parisot
obsada: Bruce Willis, John Malkovich, Helen Mirren, Anthony Hopkins, Catherine Zeta-Jones, Mary-Louise Parker

Emerytowany agent CIA Frank Moses znów zmuszony jest skrzyknąć swą wyjątkową ekipę, by ruszyć tropem zaginionej głowicy nuklearnej najnowszej generacji, która w niepowołanych rękach grozi zagładą. Grupa emerytowanych, ale wciąż śmiertelnie niebezpiecznych zawodowców trafi do Londynu, Paryża i Moskwy, gdzie w drogę wejdą im zabójczo piękna Catherine Zeta-Jones, którą dawniej najwyraźniej łączyło coś z Frankiem, a także szalony Anthony Hopkins, którego umysł jest większym zagrożeniem niż bomba atomowa. Świat znów się przekona, że nikt nie rozprawia się ze złem w sposób tak spektakularny, elegancki i zabawny jednocześnie jak przedstawiciele starej szkoły. (opis dystrybutora)

Wolverine
Akcja/s-f, USA, 136 min.
reżyseria: James Mangold
obsada: Hugh Jackman, Brian Tee

Hugh Jackman ponownie w roli tajemniczego, obdarzonego niezwykła mocą Wolverine’a, który wyrusza do współczesnej Japonii. Stawia tam czoła nie tylko obcej kulturze, lecz także śmiertelnie groźnym wrogom, którzy gotowi są na wszystko, by go zniszczyć.  Wolverine odkryje swoje słabości, zyskując przy tym siłę, o której dotąd mógł tylko marzyć, a jego los zmieni się na zawsze… (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mobilne_Kino_Informacja_prasowa_1
Mobilne Kino ŠKODY po raz pierwszy w Łodzi
helios
Maraton Sylwestrowy w Kinie Helios
01_Bodo_plakat_Relanium_2017
Festiwal Filmów Antydepresyjnych Relanium 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*