Premiery kinowe – lipiec 2010

shrekforeverLato w pełni, także repertuar kin bardzo wakacyjny – lekki, miły i przyjemny, chociaż nie zabraknie kilku ambitniejszych tytułów. Najbardziej oczekiwane tytuły to oczywiście Shrek Forever, Predators i remake Koszmaru z ulicy wiązów. Dodatkowo wiele światowych gwiazd – Tom Cruise (Wybuchowa Para), Milla Jovovich (Czwarty stopień), Adrien Brody (Predators), Leonardo DiCaprio (Incepcja) i Nicolas Cage (Uczeń czarnoksiężnika).


Premiery 2 lipca


Amalia. Królowa Fado
Biograficzny, Portugalia, 127 min.
reżyseria: Carlos Coelho Da Silva
obsada: Sandra Barata Belo, Carla Chambel, Ricardo Carrico

„Amália. Królowa fado” to poruszająca historia życia Amálii da Piedade Rodrigues – jednej z największych indywidualności muzycznych wszechczasów. Dzięki swemu talentowi i charyzmie Amalia rozsławiła fado na całym świecie. Porównywano ją do Edith Piaf i Billy Holiday. Jej niezwykły magnetyzm i naturalny czar z jednakową siłą zachwycały na światowych scenach. (opis dystrybutora)

Boso, ale na rowerze
Dramat, Belgia, 108 min.
reżyseria: Felix Groeningen
obsada: Kenneth Vanbaeden, Valentijn Dhaenens

 
„Boso, ale na rowerze” to zaskakująca i oryginalna kombinacja tragikomicznego romansu, czarnego humoru i zimnego cynizmu, połączonego z klimatem muzyki Roya Orbisona. Wiele scen ma charakter komiczny, a nawet absurdalny, ale wszystko podszyte jest tu głębszym znaczeniem. To nie tylko czysty sarkazm, ale raczej tragikomiczna radość przez łzy. Strobbowie to głównie hazardziści, pijacy i kobieciarze, żyjący w atmosferze błogiego lenistwa, nieróbstwa, kłótni, a przede wszystkim zakrapianej alkoholem wyśmienitej i szalonej zabawy. Absurdalne pomysły są tu na porządku dziennym, a im bardziej szalone, tym lepiej, bo wszyscy realizują je z większym zapałem. (opis dystrybutora)

Czwarty stopień
Thriller, USA, 98 min.
reżyseria: Olatunde Osunsanmi
obsada: Milla Jovovich, Elias Koteas, Will Patton

Film o oryginalnej konstrukcji, jest prowokującym horrorem, rozgrywającym się w Nome na Alasce, gdzie od lat sześćdziesiątych – zgłaszana jest niepokojąco wysoka liczba zaginięć mieszkańców. Prawdy nie udało się odkryć, mimo iż FBI przeprowadziło na tym terenie szereg dochodzeń. W tym oddalonym od reszty świata miejscu, psycholog dr Abigail Tyler (Milla Jovovich) zaczęła rejestrować na wideo sesje z pacjentami, cierpiącymi na traumę i przypadkowo odkryła niezwykle poruszające dowody, potwierdzające porwania ludzi przez istoty pozaziemskie. (opis dystrybutora)

Kobieta na Marsie, Mężczyzna na Wenus
Komedia, francja, 93 min.
reżyseria: Pascale Pouzadoux
obsada: Sophie Marceau, Dany Boon, Antoine Dulery

Życie po drugiej stronie małżeńskiego łóżka zawsze wydaje się przyjemniejsze i łatwiejsze – tak myśli większość z nas, w tym również Ariane (Marceau) i Hugo (Boon). Aby rozwiązać niekończący się konflikt o to, kto ma w życiu „lepiej”, postanawiają wymienić się na jakiś czas życiowymi rolami. Prawnik pomaga im zamienić się pracą, kontami bankowymi i samochodami… Czy Hugo, który wcześniej zarządzał firmą budowlaną, odnajdzie się w roli sprzedawcy damskiej biżuterii, mając jednocześnie na głowie sprzątanie, pranie, gotowanie i wychowanie dzieci? Czy Ariane, która do tej pory była „seksowną żonką szefa”, zdobędzie posłuch wśród męskiej załogi? I kto tak naprawdę jest z Marsa, a kto z Wenus? (opis dystrybutora)


Premiery 9 lipca


Shrek Forever
Komedia/animacja, USA, 93 min.
reżyseria: Mike Mitchell
głosy: Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr, Agnieszka Kunikowska


Premiery 16 lipca


Grubasy
Komedia, Hiszpania, 110 min.
reżyseria: Daniel Sanchez Arevalo
obsada: Antonio de la Torre, Raul Arevalo, Roberto Alamoystr.

„Grubasy” to pizza, lody, czekolada, słodycze, kalorie, dużo kalorii. To także poczucie winy, pożądanie, strach, nadzieja, marzenia, seks, rodzina, miłość… Film jest optymistyczny, cudowny, cierpki, czuły, ostry, lekki i głęboki. To komedia. To dramat. To zbiór sprzeczności. To życie! (opis dystrybutora)

 
Koszmar z ulicy Wiązów
Horror, USA, 95 min.
reżyseria: Samuel Bayer
obsada: Jackie Earle Haley, Rooney Mara, Kyle Gallner
Oczy szeroko otwarte
Dramat, Francja/Izrael/Niemcy, 91 min.
reżyseria: Haim Tabakman
obsada: Ran Danker, Ravit Rozen

Aaron, szanowany czterdziestoparoletni członek żydowskiej gminy, wiedzie spokojne i poukładane życie w ortodoksyjnej dzielnicy Jerozolimy. Wraz z żoną Rivką oraz czwórką dzieci mieszka nieopodal koszernego sklepu mięsnego, który sam prowadzi. Praca wypełnia mu niemal całe życie. Czas wolny spędza na modlitwie lub z rodziną. Utartą i rutynową codzienność przerywa Ezri – dziewiętnastoletni student, który nieoczekiwanie odwiedza sklep Arona. Ten postanawia go zatrudnić i otoczyć ciepłem oraz przyjacielską opieką. Jednak z czasem to pozornie ojcowskie uczucie przeradza się w żarliwą namiętność i pożądanie, od którego nie sposób wręcz uciec. (opis dystrybutora)

 
Predators
Horror/akcja, USA, ? min.
reżyseria: Nimrod Antal
obsada: Adrien Brody, Topher Grace, Danny Trejo

Nowy rozdział sagi o niesamowitym przybyszu z kosmosu, wyprodukowany przez Roberta Rodrigueza, twórcę ”Sin City – Miasta grzechu” i ”Od zmierzchu do świtu”. Grupa elitarnych żołnierzy trafia na planetę Predatorów, gdzie musi stawić czoła bezlitosnej rasie wojowników, którzy urządzają na nich prawdziwe polowanie.  Reżyseria: Nimrod Antal (”Motel”). W rolach głównych: Adrien Brody (“Pianista” – Oscar), Topher Grace (”Spider-man 3”), Lawrence Fishburne (”Matrix”), Alice Braga (“Jestem legendą”) i Danny Trejo (”Mali agenci”). (opis dystrybutora)


Premiery 23 lipca


Dzwoneczek i uczynne wróżki
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: Bradley Raymond
obsada: Michael Sheen, Kristin Chenoweth, Pamela Adlon

Pewnego letniego dnia mała dziewczynka zauważyła Dzwoneczek. To nie powinno się wydarzyć i dlatego pozostałe wróżki wyruszają jej na ratunek. Jednak zanim odnajdą swoją przyjaciółkę, Dzwoneczek zaprzyjaźnia się z samotną dziewczynką i postanawia pomoc jej rozwiązać rodzinny problem. Sprawa jest na tyle ważna, że wróżka decyduje się narazić własne bezpieczeństwo, aby doprowadzić do pomyślnego zakończenia. (opis dystrybutora)

Wybuchowa para
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: James Mangold
obsada: Tom Cruise, Cameron Diaz

Film akcji w reżyserii Jamesa Mangolda, twórcy “Spaceru po linie”, który producenci porównują do ”Mr. and Mrs. Smith”. Tom Cruise w roli agenta służb specjalnych, który wywraca do góry nogami życie samotnej kobiety (Cameron Diaz), nie mającej szczęścia do mężczyzn. W pozostałych rolach: Peter Sarsgraad (”Była sobie dziewczyna”, ”Powrót do Garden State”, ”Kinsey”, ”Nie czas na łzy”), Viola Davis  (”Prawo zemsty”, ”Stan gry”, ”Wątpliwość” – nominacja do Oscara), Paul Dano (”Gdzie mieszkają dzikie stwory”, ”Aż poleje się krew”, ”Mała miss”), Maggie Grace (”Uprowadzona”, ”Mgła”, serial TV ”Zagubieni”), Marc Blucas (”Mów mi Dave”, ”Córka prezydenta”, serial TV ”Buffy, postrach wampirów”) i Jordi Mollà (”Bad Boys 2”, ”Pianista”, ”Blow”) (opis dystrybutora)


Premiery 30 lipca


Incepcja

Thriller/s-f, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Christopher Nolan
obsada: Leonardo DiCaprio
Ryś i spółka
Komedia/animacja, Hiszpania, 97 min.
reżyseria: Raul Garcia, Manuel Sicilia

Historia sympatycznego rysia Ryszarda, który musi zmierzyć się ze światem i przejść liczne próby, aby udowodnić, że potrafi sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nim życie. Walczy zarówno z realnymi przeciwnikami, jaki z wrogami, których kreuje jego własna wyobraźnia. Pośród wielu zabawnych, a czasami niebezpiecznych przygód, zawsze może liczyć na pomoc przyjaciół: gadatliwego kameleona Leona, kozicy Beaty, kreta Jarosława i jastrzębicy Olgi. (opis dystrybutora)

 
Uczeń czarnoksiężnika
Fantasy, USA, ? min
reżyseria: Jon Turteltaub
obsada: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Teresa Palmer

Balthazar Blake (Nicolas Cage) jest współczesnym mistrzem magii, który próbuje chronić Manhattan przed siłami zła i przeciwnikiem z przeszłości, Maximem Horvathem (Alfred Molina). By go pokonać, Balthazar musi jednak mieć sprzymierzeńca, szkoli więc Dave’a Stutlera (Jay Baruchel). Niczym niewyróżniający się młodzieniec nie ma jednak ochoty mu pomagać, chociaż czarodziej widzi w nim ukryty magiczny potencjał. Razem, trochę wbrew sobie, spróbują uratować miasto przed siłami zła. (opis dystrybutora)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy