O ile nic się nie zmieni w kwestii kwarantanny pierwsze nowości w polskich kinach pojawią się 17 kwietnia. Wśród nich królować będą dramaty oraz filmy dla młodszego widza.

PREMIERY – 17 KWIETNIA

– Co przyniesie jutro
Dramat/Romans, Wielka Brytania, 100 min.
reżyseria: William Nicholson
obsada: Annette Bening, Bill Nighy, Josh O’Connor

To nie jest kolejny film o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami tylko najlepsze chwile i że wystarczy zapisać się na kurs tańca, żeby wszystko wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety. „Co przyniesie jutro” to kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów. (opis dystrybutora)

– Tylko sprawiedliwość
Dramat, USA, 136 min.
reżyseria: Destin Daniel Cretton
obsada: Michael B. Jordan, Jamie Foxx, Brie Larson

Przejmujący i skłaniający do refleksji dramat oparty na faktach. Śledzi losy młodego prawnika, Bryana Stevensona i jego walki o sprawiedliwość, która przejdzie do historii. Jako absolwent Harvardu, Bryan mógł przebierać w lukratywnych ofertach pracy. Decyduje się jednak wyjechać do Alabamy, by reprezentować niesłusznie skazanych i tych, których nie stać na rzetelną obronę. Pomaga mu w tym miejscowa adwokat, Eva Ansley. Jedną z pierwszych, a zarazem najbardziej medialnych spraw Stevensona jest obrona Waltera McMilliana. Pomimo licznych dowodów niewinności w 1987 roku został on skazany na karę śmierci za morderstwo osiemnastolatki. Bryan wplątuje się w prawne i polityczne gierki. Styka się z jawnym, nieskrywanym rasizmem. Jednak niezrażony, na przekór wszystkim i wszystkiemu, broni Waltera i innych skazanych. (opis dystrybutora)

– Zawód: Kobieciarz
Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Olivier Baroux
obsada: Kad Merad, Anne Charrier, Leopold Moati

Alex wiedzie wygodne i leniwe życie u boku wyjątkowo zamożnej kobiety. Aż pewnego dnia, po wspólnych 25 latach, Denise porzuca go dla innego i Alex traci wszystko. Szukając dachu nad głową, musi odnowić kontakty z siostrą i… jak najszybciej uwieść jakąś inną bogatą panią, bo niestety nic innego robić nie potrafi, nie ma żadnego zawodu, a w dalszym ciągu jest, a przynajmniej tak mu się wydaje, niezłym ciachem. W międzyczasie, próbując zastąpić mu ojca, udziela porad swemu 10-letniemu siostrzeńcowi, jak radzić sobie z dziewczynami przy pierwszych szkolnych miłościach. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 24 KWIETNIA

– 30 gramów
Dramat, Iran, 130 min.
reżyseria: Saeed Roustayi
obsada: Payman Maadi, Navid Mohammadzadeh, Parinaz Izadyar

Król narkotyków, Nasser Khakzad jest poszukiwany przez członka policyjnej grupy antynarkotykowej, Samada. W mieście, w którym jest coraz więcej narkomanów, a wielu z nich to bezdomni, sytuacja jest kryzysowa. Policjanci są zmuszeni działać na granicy prawa. Statystyki są przerażające. Kiedy Samad rozpoczynał pracę w policji, liczba uzależnionych wynosiła około miliona osób. Pomimo podjętych działań, w tym wykonywania kary śmierci, liczba ta wzrosła do 6,5 miliona. (opis dystrybutora)

– Daleko od Reykjaviku
Obyczajowy, Islandia/Diana/Niemcy/Francja, ? min.
reżyseria: Grimur Hakonarson
obsada: Arndis Hronn Egilsdottir, Sveinn Olafur Gunnarsson, Borsteinn Bachmann

en ujmujący komediodramat koncentruje się wokół wiejskiego życia, którego rutyną wstrząsają nieoczekiwane zdarzenia, a w ich centrum znajdzie się – do tej pory łagodna i pokorna – Inga. Kiedy z jej życia niespodziewanie zniknie mąż, a bohaterka odkryje jego tajemnice, smutek zamieni się w gniew skierowany przeciwko lokalnej wspólnocie. Po raz pierwszy w życiu Inga zaprotestuje i stanie do samotnej walki – i to z potężnym przeciwnikiem. Kobieta nie zgadza się, by ją i sąsiadów doiła dłużej miejscowa spółdzielnia, której szefowie wpuszczają rolników w spiralę długów. (opis dystrybutora)

Przesłuchanie
Dramat, Niemcy/Francja, 90 min.
reżyseria: Ina Weisse
obsada: Nina Hoss, Simon Abkarian, Jens Albinus

Anna Bronsky jest nauczycielką gry na skrzypcach w liceum muzycznym. Jest żoną muzyka i matką 10-letniego Jonasa. Podczas corocznych egzaminów rekrutacyjnych nauczycielka fascynuje się talentem Alexandra, który kandyduje do szkoły. Pomimo sprzeciwu innych nauczycieli, Anna postanawia przygotować go do egzaminów pośrednich. Odkrywa w nim wielki talent i każdą chwilę poświęca wspólnym ćwiczeniom. Tym samym zaniedbuje swoją rodzinę, która nie może na nią liczyć. Presję Anny wzmaga jej przyjaciel i jednocześnie kochanek, który zaprasza ją do wspólnego występu w kwintecie. Podczas koncertu kobieta wypada fatalnie. Po tym katastrofalnym wydarzeniu Anna skupia się tylko na swoim uczniu. W dniu egzaminu dochodzi do tragedii… (opis dystrybutora)

– Polowanie
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Craig Zobel
obsada: Betty Gilpin, Emma Roberts, Hilary Swank

Dwanaścioro obcych sobie ludzi budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są i jak się tu znaleźli. Nie wiedzą, że zostali wybrani… w bardzo nieoczywistym celu. Tym celem jest tytułowe polowanie. (opis dystrybutora)


– Wiking i magiczny miecz
Animacja, Francja/Niemcy/Belgia, 77 min.
reżyseria: Éric Cazes
głosy: –

Wigi jest synem wodza wikingów mocarnego Halvara. Jego tatko ma złote serce, ale działa szybciej niż myśli, co niestety jest źródłem problemów całego plemienia. Wigi może nie ma ojcowskiej siły i postury mamuta, dysponuje za to odwagą i nie lada sprytem. Obie te cnoty okażą się kluczowe, gdy na skutek złowrogiej klątwy, mama Wigiego zmieni się w złoty posąg. Dzielny chłopak kompletuje załogę, która wyruszyć ma na poszukiwania magicznej wyspy. Według legendy tylko tam można odczynić czar i przywrócić mamie jej dawną postać. Wigi, jego dzielny tatko Halvar i kudłata drużyna walecznych wikingów będą musieli zmierzyć się z potężnymi falami, wrednymi stworami i wyjątkowo bezczelnym wrogiem, który podąża za nimi wiosło w wiosło. Stawką okaże się nie tylko dobro kochanej rodzicielki, ale los całego plemienia. (opis dystrybutora)

– Żegnaj mój synu
Dramat, Chiny, 180 min.
reżyseria: Xiaoshuai Wang
obsada: Liya Ai, Jiang Du, Zhao-Yan Guo-Zhang

Główni bohaterowie Yaojun i Liyun byli niegdyś szczęśliwym małżeństwem. Ich los naznaczony został z chwilą, gdy w tragicznym wypadku śmierć poniósł ukochany syn pary. To wydarzenie odcisnęło się piętnem na całym ich dalszym życiu, którego celem od tej pory stało się znalezienie ukojenia. Dramatyczne skutki „polityki jednego dziecka” oraz skomplikowane relacje rodzinne opowiedziane są subtelnie i z głęboką wrażliwością. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
future2012
Future Shorts Lato 2012
Kolejne plenerowe pokazy z okazji 75-lecia Łodzi Filmowej
Mariusz Wilczyński w Alei Gwiazd

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*