lotr1

Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, to oczywiście najważniejsza premiera kino w nadchodzącym miesiącu. Poza tym warto pojawić się na min. Sully’m Clinta Eastwooda, koreańskim Lamencie, melodramatach Z innego świata i Ukrytym pięknie, bajecznym Siedem minut po północy, a także na fantastycznych Pasażerach.

Plus biograficzna Tancerka, s-f Głusza i dramat Paterson, jak również dokumenty muzyczne – Jarocin. Po co wolność i Gimme Danger.

Poza tym sporo kina komercyjnego – horrory Diabelski młyn, Underworld: Wojny krwi, The Possession Experiment, komedie Hiszpański temperament, Firmowa Gwiazdka, Dusigrosz. Dla młodszych odbiorców Kubo i dwie struny, Przygody Finna, Królowa Śniegu 3: Ogień i lód oraz Szczęście sprzyja odważnym.


PREMIERY – 2 GRUDNIA


– Creative Control
Komedia, USA, 97 min.
reżyseria: Benjamin Dickinson
obsada: Benjamin Dickinson, Nora Zehetner, Dan Gill, Alexia Rasmussen, Reggie Watts, Paul Manza

Niedaleka przyszłość w Brooklynie. Nowa technologia rozszerzonej rzeczywistości wydaje się umożliwiać specjaliście od reklamy romans z dziewczyną najlepszego przyjaciela. (opis dystrybutora)

– Diabelski młyn
Horror, Holandia, 85 min.
reżyseria: Nick Jongerius
obsada: Noah Taylor, Charlotte Beaumont

W życiu nie ma przypadków, a za każdy grzech czeka nas kara. To miała być zwyczajna wycieczka, na zabicie czasu, po malowniczej okolicy Amsterdamu. Gdy autobus z turystami psuje się po środku pustkowia, na jaw wychodzi sekret, który łączy pozornie przypadkowych ludzi. Szukając schronienia w opuszczonym młynie odkryją, że w lokalnej, krwawej legendzie, jest więcej, niż tylko ziarno prawdy, a wrota piekieł czekają na przyjęcie grzeszników. (opis dystrybutora)

– Hiszpański temperament
Komedia, Hiszpania, 98 min.
reżyseria: Emilio Martínez Lázaro
obsada: Clara Lago, Dani Rovira

Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić, a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, a do miasta przyjeżdża ojciec, by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się być najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty? (opis dystrybutora)

– Jarocin. Po co wolność
Dokumentalny, Polska, 109 min.
reżyseria: Leszek Gnoiński

To zamknięta w obrazach i dźwiękach, energetyczna historia Festiwalu w Jarocinie. Pełna anegdot, opowieść o wolności, młodości, niezależności i marzeniach, przeplatana tekstami piosenek zmieniającymi się tak, jak świat wokół. Film łączy biało-czarne archiwalne obrazy, niepublikowane dotąd amatorskie nagrania, z lekko zamazanymi, ale wciąż żywymi, wspomnieniami Bohaterów – legendarnych rockowych buntowników, dla których Jarocin był inspiracją i źródłem twórczej wolności. Całość łączy muzyka, która jako najważniejszy element festiwalu, staje się narratorem historii. (opis dystrybutora)

– Kubo i dwie struny
Animacja/Familijny/Fantasy, USA, 101 min.
reżyseria: Travis Knight
głosy: –

Kubo jest dobrym, pokornym chłopcem, który u boku matki mieszka w skromnej wiosce na końcu świata. Każdy dzień toczy się tym samym spokojnym rytmem – do czasu, kiedy chłopca odwiedza duch przeszłości, który zmienia jego przeznaczenie. Aby przetrwać, Kubo musi odnaleźć magiczną zbroję należącą do jego ojca – największego samuraja, jakiego kiedykolwiek nosiła Ziemia. W poszukiwaniach towarzyszą mu dobre duchy i pradawne bóstwa, które wspierają go magicznymi mocami. Tak Kubo wyrusza w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż śladami swej rodziny. Podróż ta pozwoli mu poczuć dumę z tego, kim jest i uwierzyć, że możliwe jest wszystko. (opis dystrybutora)

– Lament
Thriller, Korea Południowa, 156 min.
reżyseria: Hong-jin Na
obsada: Woo-hee Chun, Jung-min Hwang, So-yeon Jang, Han-Cheol Jo, Jun Kunimura, Do Won Kwak

W spokojnej koreańskiej wiosce dochodzi do szeregu tajemniczych i gwałtownych zgonów a niektórzy mieszkańcy zaczynają zdradzać oznaki prowadzącej do szaleństwa choroby. Śledztwo prowadzi Jongo-Goo, miejscowy oficer policji. Początkowo jako przyczynę zgonów podaje zatrucie dzikimi grzybami, jednak wkrótce zaczyna mieć co do tego wątpliwości. Gdy docierają do niego plotki o tajemniczym Japończyku, który niedawno zamieszkał w okolicznym lesie, nieznajomy staje się głównym podejrzanym. Oznaki opętania zaczyna wykazywać także mała córeczka Jongo-Goo. Od tego momentu policjant zrobi wszystko by ocalić swoje dziecko od niebezpieczeństwa. (opis dystrybutora)

– Lion. Droga do domu
Dramat, Australia/USA/Wielka Brytania, 129 min.
reżyseria: Garth Davis
obsada: Dev Patel, Rooney Mara

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. (opis dystrybutora)

– Paulo Coelho. Niesamowita historia
Biograficzny/Dramat/Muzyczny, Brazylia/Hiszpania, 112 min.
reżyseria: Daniel Augusto
obsada: Júlio Andrade, Ravel Andrade

Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim: pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60. i 70. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock’n’rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat. (opis dystrybutora)

– Sully
Biograficzny/Dramat, USA, 96 min.
reżyseria: Clint Eastwood
obsada: Tom Hanks, Aaron Eckhart

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem „Cudu na rzece Hudson”, kiedy to kapitan „Sully” Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully’ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę. (opis dystrybutora)

– Underworld: Wojny krwi
Horror/Akcja, USA, 120 min.
reżyseria: Anna Foerster
obsada: Kate Beckinsale, Theo James

Kolejna część przebojowej serii o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach i Lykanach. Dwa zwaśnione światy przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie.  W postać pięknej i przebiegłej Selene ponownie wcieli się Kate Beckinsale. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 9 GRUDNIA


– Fale
Dramat, Polska, 78 mni.
reżyseria: Grzegorz Zariczny
obsada: Katarzyna Kopeć, Beata Schimscheiner

Ania i Kasia, siedemnastolatki wchodzące w dorosłość, chcą wybić się z rodzinnego miasta i zmienić swoje dotychczasowe życie. Marzą, aby zostać zawodowymi fryzjerkami. Póki co odbywają praktyki w niewielkim salonie. Zmiany, o których marzą wymagają wiele wysiłku i rodzą poważny konflikt z otoczeniem. Między dziewczynami rodzi się głęboka więź. Niespodziewanie na drodze Ani staje matka, z którą dziewczyna od lat nie miała kontaktu. (opis dystrybutora)

– Firmowa Gwiazdka
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Josh Gordon
obsada: Jennifer Aniston, Jason Bateman, Olivia Munn, T.J. Miller

Firmowa impreza gwiazdkowa zwana popularnie „śledzikiem” to nieodłączna część miejskiego rytuału bożonarodzeniowego. Nierzadko dzieją się tam rzeczy, na których widok święty Mikołaj posiwiałby do reszty. Niejeden po takiej imprezie obudził się w miejscu przypominającym stajenkę, niejedna po 9 miesiącach próbowała sobie przypomnieć jak doszło do tego „niepokalanego poczęcia”. Zobaczcie co się stanie, gdy niezapowiedziana firmowa impreza świąteczna wymknie się spod kontroli, śledzik pójdzie na dno, klękające bydlęta przemówią ludzkim głosem, a pracownicy pewnej szanowanej firmy tak przegną choinkę, że igły będą sobie wyjmować z różnych części ciała, aż do Wielkanocy. (opis dystrybutora)

– Gimme Danger
Dokumentalny, USA, 108 min.
reżyseria: Jim Jarmusch

Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi. Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności. (opis dystrybutora)

– Kolekcja sukienek
Dramat, Polska, 84 min.
reżyseria: Marzena Więcek
obsada: Ewa Szykulska, Marzena Trybała

Kolekcja sukienek to opowieść o ludziach rozgrywająca się dwutorowo. Kilka współczesnych polskich kobiet w różnym wieku i jeden mężczyzna. Ich codzienne życie i takie, które chcieliby mieć. Uporczywe poszukiwanie własnego miejsca w tak zwanej rzeczywistości. Miłość i samotność. Strach. To wszystko zatem, co nas ubiera. Wszystkie bohaterki filmu są obiektem dziwnego eksperymentu zagubionego oszusta, którego męczy przeszłość związana z nieżyjącą matką i siostrą. Sceny aktorskie przeplatane są scenami symbolicznymi obrazującymi poszczególne etapy życia tzw. everywoman / czy też everyman. Kolekcja sukienek to w szerszym wymiarze film o potrzebie emocjonalnego kontaktu i traumach z przeszłości. Jak człowiek z różnych powodów nie ma odwagi sięgać po marzenia i wybiera „półżycie” to gnije. Mniej lub bardziej ale zawsze gnije. Warto zatem ubrać się w kolekcję z marzeń… (opis dystrybutora)

– Nieznajoma dziewczyna
Dramat, Belgia/Francja, 106 min.
reżyseria: Jean-Pierre Dardenne
obsada: Adele Haenel, Olivier Bonnaud

Kiedy lekarka Jenny uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że respektowanie tych zasad wkrótce zmieni i jej życie. A stanie się tak, ponieważ do jej drzwi – ale już po godzinach pracy – zapuka pewna młoda kobieta… (opis dystrybutora)

– Przygody Finna
Familijny, Holandia, 90 min.
reżyseria: Frans Weisz
obsada: Mels van der Hoeven, Daan Schuurmans

Finn jest wrażliwym chłopcem, wychowywanym przez samotnego ojca. Pewnego dnia postanawia pobierać lekcje gry na skrzypcach, jednak z niezrozumiałych powodów ojciec Finna nie zgadza się na to. (opis dystrybutora)

– The Possession Experiment
Horror, USA, 84 min.
reżyseria: Scott B. Hansen
obsada: Chris Minor, Nicky Jasper

Brandon to student teologii. Pisze pracę magisterską o opętaniu. Śledzi raporty z egzorcyzmów, próbuje dotrzeć do tajnych dokumentów ściśle strzeżonych przez Watykan. Brakuje mu ciągle jednego….. Rodzaju eksperymentu i doświadczenia pochodzącego z autopsji.  Po prostu nie wie jako to jest być opętanym – być bohaterem stanu, kiedy ciało, jest pod wpływem działania szatana. Brandon jest tak samo pilny, jak wytrwały, dlatego po wielu poszukiwaniach, nieprzespanych nocach i przeczytanych raportach, odnajduje dom, w którym nie powiodły się egzorcyzmy. Co to oznacza? Obecność zła w najczystszej postaci. Jakkolwiek brzmi to absurdalnie dla Brandona to wymarzona sytuacja – okazja, aby poddać się opętaniu. (opis dystrybutora)

– Z innego świata
Melodramat, Francja, 120 min.
reżyseria: Nicole Garcia
obsada: Marion Cotillard, Louis Garrel, Alex Brendmühl

Gabrielle pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, gdzie marzenia o prawdziwej, przepełnionej namiętnością miłości uchodzą za skandaliczne i szalone. W czasach, w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za José, uczciwego i pracowitego hiszpańskiego farmera. Kiedy po latach spokoju u boku męża, Gabrielle wyjeżdża do uzdrowiska w Alpach i poznaje tam André, przystojnego żołnierza, który rozpala w niej od dawna skrywane żądze, w jej życiu na nowo pojawiają się pasja i namiętność. Tym razem Gabrielle jest zdeterminowana, by podążać za swoimi pragnieniami. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 15 GRUDNIA


– Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie
Przygodowy/Sci-Fi, USA, 133 min.
reżyseria: Gareth Edwards
obsada: Felicity Jones, Diego Luna

„Łotr 1” to pierwszy film z cyklu „Gwiezdne wojny – historie”. Opowiada historię buntowników próbujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 23-25 GRUDNIA


– Dusigrosz
Komedia, Francja, 89 min.
reżyseria: Fred Cavayé
obsada: Dany Boon, Laurence Arne, Noemie Schmidt

Utalentowany skrzypek Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, bo postawienie drinka kosz­towałoby go zawał serca. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia świat Francois staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura, przekonana, że jest jego córką. (opis dystrybutora)

– Królowa Śniegu 3: Ogień i lód
Animacja/Familijny/Przygodowy, Rosja, 80 min.
reżyseria: Aleksey Tsitsilin
głosy: –

Chociaż Królowa Śniegu i samozwańczy Król Śniegu zostali pokonani, Kai i Gerda nie mają powodów do radości. Dziewczynka pragnie odnaleźć ukochanych rodziców, porwanych przez Północny Wiatr. Wspólnie z przyjaciółmi wyrusza na kraniec świata, w pełną niebezpieczeństw wyprawę ratunkową. W trakcie wędrówki bohaterowie natrafiają na artefakt, pochodzący z prastarego królestwa trolli. To legendarny Kamień Ognia i Lodu. Czy jego potężna moc okaże się pomocna w poszukiwaniach rodziców dziewczynki? A może tylko je utrudni i sprowadzi na Orma, Gerdę i resztę kompanii nowe kłopoty… (opis dystrybutora)

– Pasażerowie
Przygodowy/Sci-Fi, USA, 100 min.
reżyseria: Morten Tyldum
obsada: Jennifer Lawrence, Chris Pratt, Martin Sheen, Laurence Fishburne

Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim i Aurora zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich… Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe. (opis dystrybutora)

– Siedem minut po północy
Dramat/Fantasy, Hiszpania/USA, 108 min.
reżyseria:J.A. Bayona
obsada: Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver, Lewis MacDougall

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Josh. Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych chłopaków, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Josh zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga Josha w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. (opis dystrybutora)

– Szczęście sprzyja odważnym
Familijny, Niemcy, ? min.
reżyseria: Norbert Lechner
obsada: Lynn Dortschack, Lisa Wihstutz

Jedenastolenia Linh jest samodzielną dziewczynką. Kiedy jej matka samotnie wychowująca ją oraz jej młodszą siostrę musi nieoczekiwanie wyjechać do Wietnamu, Linh zajmuje się domem oraz rodzinną restauracją pod jej nieobecność. Musi opiekować się też siostrą. Nikt nie może się dowiedzieć, że dziewczynki są same. Największym problemem Linh jest jednak rudowłosa Pauline, która kontroluje całą okolicę. Zaczyna szantażować siostry… (opis dystrybutora)

– Szczęście świata
Dramat/Komedia, Polska, 98 min.
reżyseria: Michał Rosa
obsada: Karolina Gruszka, Grzegorz Palkowski, Tomasz Borkowski

Warszawski dziennikarz i bon vivant Sobański opuszcza stolicę, by odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży. Choć sam pisarz skrzętnie ukrywa tożsamość, nieliczne tropy prowadzą do kamienicy na Śląsku, miejsca pełnego ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Wśród nich są piękna Róża – obiekt męskich westchnień i damskiej zazdrości oraz ulegający jej urokom mężczyźni – ekscentryczny pasjonat botaniki Tomasz, „przyjaciel domu” Jan, matematyczny geniusz na posadzie windziarza – Rufin, a także próbujący wyrwać się spod wpływów zaborczej matki nastolatek Harald. Chwile spędzone przez nich z piękną sąsiadką kuszą lekkością i swobodą, objawiając świat, do którego nie mieli dotąd dostępu. Jednak dziewczyna darzy uczuciem tylko jednego. Pewnego dnia Róża znika z życia kamienicy, pozostawiając w sercach adoratorów ślad – puste miejsce, tęsknotę oraz uczucia, które w przyszłości odmienią losy każdego z mężczyzn. (opis dystrybutora)

– Tancerka
Biograficzny/Dramat/Muzyczny, Francja, 108 min.
reżyseria: Stéphanie Di Giusto
obsada: Soko, Gaspard Ulliel

Kiedy Marie-Louise Fuller przyszła na świat na amerykańskiej prowincji, absolutnie nic nie wskazywało na to, że ta dziewczynka w przyszłości zostanie gwiazdą Opery Paryskiej i europejskich kabaretów czasu Belle Epoque. Ukryta za metrami jedwabiu, z ramionami przedłużonymi o długie drewniane drążki, Loie co wieczór elektryzowała publiczność tańcem, który nazwano serpentynowym. Fuller szybko stała się ikoną epoki, symbolem pokolenia. Jej zawoalowane ruchy sceniczne, okraszone grą świateł, miały przemożny wpływ na sztuki plastyczne i nie tylko. Do stóp tancerki padali bracia Lumiere, Toulouse-Lautrec, Auguste Rodin. Wysiłek fizyczny grożący niejedną kontuzją, permanentny blask świateł szkodliwych dla oczu – nic nie było w stanie powstrzymać tancerki w bezustannym dążeniu do perfekcji. Dopiero spotkanie z młodziutką, niezwykle uzdolnioną Isadorą Duncan doprowadziło do upadku legendy… (opis dystrybutora)

– Witajcie w Norwegii!
Dramat/Komedia, Norwegia, 90 min.
reżyseria: Rune Denstad Langlo
obsada: Anders Baasmo Christiansen, Slimane Dazi

Poznajcie Primusa – właściciela upadającego kurortu w norweskiej wiosce. By ratować rodzinny interes i otrzymać rządowe dofinansowanie postanawia przekształcić swój kurort w… obóz dla uchodźców. 50-ciu przybyszów to prawdziwa zbieranina osobowości i oczekiwań, które przyprawią Primusa o niemały zawrót głowy! (opis dystrybutora)


PREMIERY – 30 GRUDNIA


– Głusza
Dramat/Sci-Fi, Kanada, 101 min.
reżyseria: Patricia Rozema
obsada: Ellen Page, Evan Rachel Wood, Max Minghella, Callum Keith Rennie, Michael Eklund, Wendy Crewson

Siostry przebywające w lesie, wraz z grupką mieszkańców, będą musiały zmagać się z nadchodzącymi siłami z kosmosu.

– Paterson
Dramat/Komedia, Francja/Niemcy/USA, 113 min.
reżyseria: Jim Jarmusch
obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie. (opis dystrybutora)

– Ukryte piękno
Dramat, USA, ? min.
reżyseria: David Frankel
obsada:  Michael Pena, Naomie Harris, Jacob Latimore, Will Smith, Edward Norton, Keira Knightley, Kate Winslet, Helen Mirren

Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób. (opis dystrybutora)

– Wejście smoka!
Dramat, Iran, 105 min.
reżyseria: Mani Haghighi
obsada: Amir Jadidi, Homayoun Ghanizadeh

Styczeń 1965 r. Detektyw Hafizi dostaje sprawę, która zmieni całe jego życie. Ma zbadać tajemnicze samobójstwo skazanego, który osadzony był w więzieniu na środku pustyni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miejsce jego osadzenia znajdowało się na starym cmentarzu, na którym co jakiś czas trzęsie się ziemia. Kiedy inspektor pojawia się na miejscu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Razem z geologiem i dźwiękowcem wyruszają ponownie na wyspę w celu rozwikłania tajemnicę przeklętej według miejscowych ziemi. 50 lat później wszystkie dowody wraz z taśmami z przesłuchań uczestników samozwańczej wyprawy naukowej znajdują się w pudle, którego zawartość świadczy o tym, że detektyw i jego koledzy zostali aresztowani. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The Best of O!PLA 2018 w Kinie Bodo
localfair
Local Fair Trade Film Festival
kinolub
Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży – Kinolub
1 Komentarz
  • 8 listopada 2017 at 23:57

    Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*