hobbitZ powodu świąt grudzień nie obfituje w zbyt wiele premier. Jednakże warto czekać na nadchodzący miesiąc ze względu m.in. na magiczny początek podróży z Hobbitem.

Poza tym wiele ciekawych propozycji dla wielbicieli komediowych kryminałów i mocnych thrillerów – Biała noc, Zabić, jak to łatwo powiedzieć z Bradem Pittem, Żądze i pieniądze z Bruce Willisem i Catherine Zetą-Jones, Gambit czyli jak ograć króla oraz Bogowie ulicy z Jackem Gyllenhallem.

Wielbiciele romansów mogą pójść na biograficzne Niebo w gębie, Miłość z księżyca, a także 360, w którym pojawia się cała plejada gwiazd (m.in. Rachel Weisz, Jude Law, Anthony Hopkins). Zapewne także wielu wybierze się na Frankeweeniego Tima Burtona. To i tak przystawka przed nachodzącym Hobbitem: Niezwykłą podróżą.


PREMIERY – 7 GRUDNIA


Biała noc
Akcja/thriller, Belgia/Francja, 98 min.
reżyseria: Frédéric Jardin
Obsada: Tmier Sisley

Dramatyczny pościg samochodowy pustymi ulicami Paryża. Torba z pokaźną ilością kokainy zmienia właściciela. Jeden z napastników – czterdziestoletni Vincent, zostaje rozpoznany. Sprawa się komplikuje. Vincent otrzymuje wiadomość, że jego syn został porwany. Chcąc go uratować, musi oddać towar. Jednocześnie okazuje się, że sam padł ofiarą spisku. Wielki nocny klub taneczny Le Tarmac staje się sceną skomplikowanej intrygi, w której głośna muzyka towarzyszy walce o dziecko i reputację Vincenta. W świecie, w którym nikt nikomu nie ufa, Vincent nie ma wyjścia i musi grać na dwa fronty. W ostatniej chwili niespodziewanie otrzymuje jednak pomoc z najmniej oczekiwanej strony. Długa, biała noc nie dla wszystkich zakończy się szczęśliwie… (opis dystrybutora)

Frankenweenie
Animacja/horror, USA, 87 min.
reżyseria: Tim Burton
głosy: Maciej Falana, Grzegorz Damięcki, Magdalena Kumorek

Frankenweenie to opowieść o małym chłopcu i jego psie, stworzona przez mistrza wyobraźni – Tima Burtona. Wiktor nagle traci swojego ukochanego przyjaciela, psa o imieniu Korek. Chłopiec wykorzystuje potęgę nauki, by przywrócić swego pupila do świata żywych. Po na pozór udanym eksperymencie stara się ukryć pozszywanego domowymi metodami czworonoga. Ten jednak ucieka i wkrótce wszyscy dowiadują się, że czasem szybki powrót do zdrowia może mieć potworne skutki. (opis dystrybutora)

– Niebo w gębie
Biograficzny/romans, Francja, 95 min.
reżyseria: Christian Vincent
obsada: Catherine Frot, Jean d’Ormesson, Hippolyte Girardot

Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Obejmie stanowisko osobistego kucharza prezydenta i przejmie odpowiedzialność za menu w Pałacu Elizejskim. Pomimo zazdrości kolegów po fachu, którzy nie życzą nowej szefowej najlepiej, Hortense szybko zyskuje autorytet. Jej niezwykłe potrawy, trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca prezydenta. Na szczytach władzy czeka na nią jednak wiele pułapek… (opis dystrybutora)

To tylko wiatr
Dramat, Francja/Niemcy/Węgry, 87 min.
reżyseria: Bence Fliegauf
obsada: Lajos Sarkany, Katalin Toldi, Gyongyi Lendvai

W latach 2008 i 2009 na Węgrzech miała miejsce seria aktów przemocy wobec tamtejszych Romów. Sprawcy zaatakowali 16 romskich domów, rzucając w nie koktajle Mołotowa i oddając 63 strzały z broni palnej. Łącznie poszkodowanych zostało 55 osób. Sześć z nich zginęło w zamachach, a pięć odniosło różnego typu rany. Wobec podejrzanych toczy się obecnie postępowanie karne. (opis dystrybutora)
   
– Zabić, jak to łatwo powiedzieć
Thriller, USA, 97 min.
reżyseria: Andrew Dominik
obsada: Brad Pitt, Richard Jenkins, James Gandolfini

Historia zaczyna się od trzech facetów, tak głupich, że wydaje im się, iż są w stanie okraść grę w pokera, w której stawką są wszystkie pieniądze nowoorleańskiej mafii, tak żeby nikt tego nie zauważył. Gra o wysokim ryzyku i kradzież, która spowodowała, że mafia utraciła płynność finansową, nie mogła ujść cwaniakom na sucho. Do akcji wkracza Jackie Cogan (Brad Pitt), który ma za zadanie znaleźć złodziei i uregulować sytuację, przywracając stabilność gospodarczą w półświatku. (opis dystrybutora)
   
– Żądze i pieniądze
Komedia, USA/Wielka Brytania, 103 min.
reżyseria: Stephen Frears
obsada: Bruce Willis, Rebecca Hall, Catherine Zeta-Jones

Klasyczny kwadrat – jest tu i Beth, była striptizerka i Dink, spec od zakładów bukmacherskich. Do tego należy dodać jego żonę Tulip i Jeremy’ego i mamy całą intrygę, a w tle Las Vegas.


PREMIERY – 10 GRUDNIA


Bogowie ulicy
Dramat/kryminał, USA, 109 min.
reżyseria: David Ayer
obsada: Jake Gyllenhaal, Anna Kendrick, America Ferrera

Praca pełna ryzyka, nieprzewidywalne wyzwania i humor sytuacyjny, towarzyszący kolejnym zadaniom – to łączy policjantów, których na pierwszy rzut oka wszystko (pochodzenie, kolor skóry, podejście do kobiet) zdaje się dzielić. Łączy ich też odwaga w stawianiu czoła najgroźniejszemu przeciwnikowi – bezwzględnemu kartelowi, który nie szczędzi ofiar w walce
o absolutną władzę nad Zachodnim Wybrzeżem. (opis dystrybutora)
       
– Miłość z księżyca
Romans, Niemcy/Kazachstan/Rosja, 95 min.
reżyseria: Veit Helmer
obsada: Alexander Asochakov, Marie de Villepin

„Cokolwiek spadnie z nieba, możesz zachować”. To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Na co dzień zbierają gruz kosmiczny pochodzący z pobliskiej stacji kosmicznej Bajkonur. Ostatnimi dwoma młodymi mieszkańcami wioski jest Iskander zwany Gagarin oraz szalona Nazira, która potajemnie kocha się w chłopaku. Ten jednak nie zwraca uwagi na jej dość niekonwencjonalne amory, ponieważ Iskander zafascynowany jest Bajkonurem, przestrzenią kosmiczną, a także piękną francuską astronautką, Julie Mahe, której podróż do gwiazd śledzi w telewizji. Kiedy Julie dosłownie „spada z nieba” w niewielkiej kapsule kosmicznej, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje. Dziewczyna nie pamięta niczego. A zgodnie z prawem „cokolwiek spadnie z nieba, należy do ciebie” Iskander przedstawia ją jako swoją przyszłą żonę. Ale nawet najbardziej romantyczne kłamstwo nie może pozostać nieodkryte na zawsze. I wkrótce Gagarin nie wie gdzie należy, a co ważniejsze do kogo… (opis dystrybutora)

– Wysoka fala
Dramat/sportowy, USA, 116 min.
reżyseria: Curtis Hanson, Michael Apted
obsada: Gerard Butler, Elisabeth Shue

Oparta na faktach opowieść o młodym, zdolnym surferze.


PREMIERY – 26 GRUDNIA


360
Dramat/romans, Austria/Brazylia/Francja/Wielka Brytania, 110 min.
reżyseria: Fernando Meirelles
obsada: Rachel Weisz, Jude Law, Anthony Hopkins, Ben Foster

360 to zaskakująca i poruszająca opowieść o miłości w dwudziestym pierwszym wieku. Ten nowoczesny i wysmakowany film pokazuje kalejdoskop różnorodnych związków i relacji uczuciowych przez pryzmat historii kilku par z różnych miast i krajów. Opowieść rozpoczyna się w Wiedniu, a następnie rozwija w kolejnych miejscach: Paryżu, Londynie, Bratysławie, Rio de Janeiro, Denver i Phoenix, tworząc misterny i fascynujący splot ludzkich historii.(opis dystrybutora)
   
– Gambit czyli jak ograć króla
Komedia/kryminał, USA, min. 89 min.
reżyseria: Michael Hoffman
obsada: Stanley Tucci, Alan Rickman, Cameron Diaz

Kryminalna komedia o londyńskim kustoszu, który z pomocą Królowej Rodeo z Teksasu próbuje naciągnąć najbogatszego człowieka w Anglii.

Piąta pora roku
Dramat, Polska, 96 min.
reżyseria: Jerzy Domaradzki
obsada: Ewa Wiśniewska, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 28 GRUDNIA


Hobbit: Niezwykła podróż
Fantasy/przygodowy, USA, 164 min.
reżyseria: Peter Jackson
obsada: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage

 Filmowa adaptacja książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego „Władcy Pierścieni”. Po niezwykłym sukcesie trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, publiczność musiała czekać aż dziewięć długich lat, w czasie których bardzo wiele działo się wokół zapowiadanej ekranizacji „Hobbita”. Plotki i spekulacje wciąż podtrzymywały wielkie zainteresowanie nowym filmem, który ostatecznie zrealizowany zostanie w trzech częściach: Hobbit: Niezwykła podróż (premiera 28 grudnia 2012) , Hobbit: Smocze pustkowie (premiera w grudniu 2013) oraz Hobbit: Tam i z powrotem(premiera w lipcu 2014) wszystkie w technice 3D. (opis dystrybutora)
   
Kurczak ze śliwkami
Dramat, Francja/Niemcy, 91 min.
reżyseria: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
obsada: Mathieu Amalric, Edouard Baer

Teheran, rok 1958. Wirtuoz Nasser-Ali szuka skrzypiec godnych zastąpić jego ukochany, zniszczony w wyniku kłótni z żoną instrument. Bezskutecznie. Nie mogąc grać, Nasser-Ali traci całą radość życia. Postanawia położyć się do łóżka i… czekać na śmierć. Przez siedem następnych dni pogrąża się w głębokiej zadumie, a sny, tak melancholijne, jak i radosne, zabierają go z powrotem do czasów młodości, a nawet na rozmowę z Azraelem, Aniołem Śmierci, który objawia mu przyszłość jego dzieci… Wraz z odkrywaniem kolejnych elementów tej układanki na jaw wychodzi wzruszający sekret życia Nassera-Alego: wspaniała historia miłości, która zainspirowała jego geniusz i jego muzykę… (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
charliekocha
Charlie Kocha Kobiety
swfo
Short Waves on Tour w Bodo
Anna_Serdiukow
21. FKE Orlen Cinergia – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*