Premiery kinowe – czerwiec 2019

W kinach powoli dochodzimy do sezonu filmów łatwych i przyjemnych. W nadchodzącym miesiącu królować będą: Rocketman, X-Men: Mroczna Phoenix, Godzilla II: Król potworów, Men in Black: International, Anna Luca Bessona i Krew Boga Bartosza Konopki

Poza tym czekają na nas m.in. horrory – Laleczka, Ma, Polaroid i komedie – Kobieta idzie na wojnę, Oszustki.

Dla dzieci i młodzieży – Jestem William, Agent kot, Hej, sokoły!, Kickbokserka, Sekretne życie zwierzaków domowych 2.

PREMIERY – 7 CZERWCA

– Catalina
Dramat, Chorwacja/Polska/Bośnia i Hercegowina, 98 min.
reżyseria: Denijal Hasanovic
obsada: Andrea Otalvaro, Lana Baric, Andrzej Chyra

Catalina jest kolumbijską studentką prawa, której właśnie odrzucono prośbę o przedłużenie pobytu we Francji. Idąc za radą jednego ze swoich profesorów, postanawia wyjechać do Sarajewa i spróbować uzyskać dostęp do materiałów Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii (MTKJ). Ma nadzieję, że zebrane dane pomogą jej w napisaniu ciekawej pracy, co z kolei umożliwiłoby pozostanie jej na uniwersytecie we Francji. Po przylocie Catalina szybko orientuje się, że plan się nie powiódł, ponieważ nie uzyskała pozwolenia na dostęp do archiwum. Pomocną dłoń wyciąga do niej tłumaczka misji – Nada, która namawia ją do pozostania u niej w Sarajewie. Między kobietami rodzi się przyjaźń. (opis dystrybutora)

Jestem William
Familijny, Dania, 86 min.
reżyseria: Jonas Elmer
obsada: Alexander Magnússon, Rasmus Bjerg

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi. Niezwykła przygoda w małym miasteczku, z odrobiną gangsterskiego dreszczyku i małym-wielkim bohaterem, który odkrywa swoją siłę. (opis dystrybutora)

– Królowa Kier
Dramat, Dania/Szwecja, 127 min.
reżyseria: May el-Toukhy
obsada: Trine Dyrholm, Gustav Lindh, Magnus Krepper

Anne jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka? (opis dystrybutora)

Milcząca rewolucja
Dramat, Niemcy, 111 min.
reżyseria: Lars Kraume
obsada: Jonas Kassler, Anna Lena Klenke, Michael Gwisdek

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy dwaj nastoletni chłopcy z Eisenhüttenstadt w Niemczech Wschodnich podróżują do Berlina Zachodniego, aby odwiedzić grób dziadka Kurta, byłego oficera SS. Przed powrotem do domu chłopcy postanawiają pójść do kina, gdzie trafiają na kronikę filmową o powstaniu węgierskim z 1956 roku. To inspiruje ich do działania… (opis dystrybutora)

Penelopa
Dokumentalny, Hiszpania/Polska, 89 min.
reżyseria: Eva Vila
obsada: Carme Tarté Vilardell, Ramon Clotet Sala

Dawno, dawno temu, w małej miejscowości w górach żyła stara krawcowa Carmen, która szyła ubrania dla całej wioski. Nikt nigdy nie czekał dłużej niż ona. Po 98 latach wciąż ma nadzieje, choć mogła zapomnieć na co. Pewnego dnia Ramon wraca do miejsca swojego urodzenia, aby po dziesięcioleciach nieobecności zjednoczyć się ze swoimi ludźmi. Ale nikt go nie rozpoznaje, kiedy wraca. Nawet ona. Stał się obcym. (opis dystrybutora)

Rocketman
Biograficzny/Dramat, Wielka Brytania, 121 min.
reżyseria: Dexter Fletcher
obsada: Taron Egerton, Bryce Dallas Howard

Nieprawdopodobna historia jednej z największych gwiazd muzyki w historii popu i rocka. Poznamy Eltona Johna na chwilę przed przełomem w jego karierze. „Rocketman” to niezwykła podróż przez życie – od nieśmiałego geniusza pianina Reginalda Dwighta po absolutną międzynarodową megagwiazdę popu, znaną jako Elton John. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=fXmDRYCpcTw

X-Men: Mroczna Phoenix
Akcja/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Simon Kinberg
obsada: Sophie Turner, James McAvoy

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 14 CZERWCA

– Agent Kot
Animacja/Komedia, Belgia/Niemcy, 85 min.
reżyseria: Christoph Lauenstein
głosy: Jolanta Fraszyńska

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. . W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię. (opis dystrybutora)

Godzilla II: Król potworów
Akcja/Sci-Fi, USA, 132 min.
reżyseria: Michael Dougherty
obsada: Kyle Chandler, Vera Farmiga

Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie ludzkości. (opis dystrybutora)

Hej, sokoły!
Familijny, Islandia, 97 min.
reżyseria: Bragi Thor Hinriksson
obsada: Lukas Emil JohansenRobert Luu

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnać szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim. (opis dystrybutora)

– Krew Boga
Historyczny, Belgia/Polska, 100 min.
reżyseria: Bartosz Konopka
obsada: Krzysztof Pieczyński, Karol Bernacki, Olivier de Sagazan, Wiktoria Gorodeckaja

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord. Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie „starej wiary” Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe – charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć… (opis dystrybutora)

Men in Black: International
Komedia/Sci-Fi, USA, 120 min.
reżyseria: F. Gary Gray
obsada: Chris Hemsworth, Tessa Thompson

Men in Black zawsze chronili Ziemię przed szumowinami z innych planet. Tym razem zmierzą się z największym globalnym zagrożeniem w historii – w ich organizacji jest… wtyczka. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=xNFDB9NS5E0

Tajemnice Joan
Dramat, Wielka Brytania, 110 min.
reżyseria: Trevor Nunn
obsada: Judi Dench, Sophie Cookson

Rok 2000, przedmieścia Londynu. Spokojne życie starszej pani, Joan Stanley, przyjmuje nieoczekiwany obrót, kiedy zostaje aresztowana przez MI5 i oskarżona o szpiegostwo na rzecz komunistycznej Rosji. Rok 1938. Młoda Joan studiuje fizykę w Cambridge. Nieśmiała i łatwowierna dziewczyna szybko daje się uwieść uroczemu i tajemniczemu Leo, który wkrótce staje się jej przewodnikiem po obcym, ale intrygującym świecie ideologii komunistycznej. (opis dystrybutora)

Z pianą na ustach
Dramat, Polska/Litwa/Łotwa, 80 min.
reżyseria: Janis Nords
obsada: Vilis Daudzins, Ieva Puke

https://www.youtube.com/watch?v=gluha4gr1Ec

PREMIERY – 20/21 CZERWCA

– Kobieta idzie na wojnę
Dramat/Komedia/Przygodowy, Francja/Islandia/Ukraina, 101 min.
reżyseria: Benedikt Erlingsson
obsada: Halldóra Geirharðsdóttir. Jóhann Sigurðarson

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „kobieta z gór”, samotnie wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=5W4WGsTh7g8

Laleczka
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Lars Klevberg
obsada: Aubrey Plaza, Gabriel Bateman, Brian Tyree Henry

Współczesna wersja kultowego horroru. „Laleczka” przedstawia historię Karen, która w prezencie urodzinowym daje synowi lalkę. Kobieta nie jest jednak świadoma złowieszczej natury zabawki. (opis dystrybutora)

Ma
Horror, USA, 99 min.
reżyseria: Tate Taylor
obsada: Octavia Spencer, Juliette Lewis

Pewnego dnia Maggie, nastolatka, która niedawno wprowadziła się do miasta, prosi Sue Ann o to, by ta kupiła dla niej i jej przyjaciół trochę alkoholu. Kobieta widzi w tym szansę na zyskanie nowych – młodszych – przyjaciół. Zaprasza ich więc do siebie, by korzystali z jej piwnicy zamiast włóczyć się po mieście. Ale obowiązują zasady: jeden z dzieciaków musi zawsze pozostać trzeźwy, nie wolno przeklinać i wchodzić na górę. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=jk93hx59CN0

– Oszustki
Komedia, USA, 94 min.
reżyseria: Chris Addison
obsada: Anne Hathaway, Rebel Wilson

Młody milioner stanie się obiektem rywalizacji dwóch oszustek, zarabiających na życie wyłudzaniem pieniędzy od zamożnych mężczyzn. (opis dystrybutora)

– Petra
Dramat, Dania/Francja/Hiszpania, 107 min.
reżyseria: Jaime Rosales
obsada: Bárbara Lennie, Àlex Brendemühl

Tytułowa bohaterka, Petra, nigdy nie poznała swego ojca, a jego tożsamość była przed nią ukrywana. Dopiero po śmierci matki dziewczyna postanawia uzupełnić tę lukę w swojej historii i wyrusza na poszukiwania. Gdy trafia do pracowni sławnego artysty, musi zmierzyć się nie tylko z potencjalną prawdą, lecz także ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, które zastaje w jego domu. Na jaw wychodzą szokujące tajemnice… A im dłużej tam przebywa, tym bardziej sytuacja zaczyna przypominać typową grecką tragedię… (opis dystrybutora)

PREMIERY – 28 CZERWCA

– Anna
Thriller/Akcja, Francja, 118 min.
reżyseria: Luc Besson
obsada: Sasha Luss, Helen Mirren

Wczoraj była narkomanką w moskiewskim półświatku. Dziś jest topową modelką w największych paryskich domach mody. Być może żadne z tych wcieleń nie jest prawdziwe. Kim naprawdę jest Anna? Odkryta przez paryskiego łowcę talentów piękna Anna Poliatova błyskawicznie pnie się po szczeblach drabiny sukcesu trafiając do ekskluzywnego kręgu supermodelek. To jednak tylko etap na drodze do prawdziwego celu. Urodą i wdziękiem posługuje się jak niebezpieczną bronią. Ulegają jej najpotężniejsi mężczyźni i najpiękniejsze kobiety. Zna tajemnice o jakich nie śniło się zwyczajnym śmiertelnikom. Uwikłana w walkę dwóch największych światowych potęg wywiadowczych, Anna zdaje sobie sprawę, że dla swoich mocodawców warta jest tyle, ile skrywane przez nią sekrety. Dzięki nim, gdy przyjdzie czas, będzie musiała zmienić zasady gry, w której stawką okaże się jej życie. (opis dystrybutora)

– Ja teraz kłamię
Thriller/Sci-Fi, Holandia/Polska, ? min.
reżyseria: Paweł Borowski
obsada: Maja Ostaszewska, Joanna Kulig

Metafizyczny thriller, którego akcja rozgrywa się w retro-futurystycznym świecie. Jego bohaterowie zostają wciągnięci w misterną, mroczną intrygę, w której nic nie jest takim, jakim się wydaje, a ciąg dramatycznych wydarzeń prowadzi do kompletnie zaskakującego finału. (opis dystrybutora)

Kickbokserka
Dramat/młodzieżowy, Holandia, 84 min.
reżyseria: Johan Timmers
obsada: Aiko Beemsterboer, Bas Keizer

Kiedy jej rodzice się rozwodzą, 12 letnia Bo musi się przeprowadzić wraz z matką i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Jej sąsiadka trenuje kickboxing i Bo także chce spróbować. Okazuje się, że jest naturalnym talentem i ma szanse na udział w mistrzostwach Holandii. Lecz najpierw Bo musi poradzić sobie z agresją i brakiem samokontroli, które są skutkami ubocznymi rozwodu rodziców. (opis dystrybutora)

Polaroid
Horror, Kanada/Norwegia/USA, 88 min.
reżyseria: Lars Klevberg
obsada: Madelaine Petsch, Javier Botet

Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca? (opis dystrybutora)

– Sekretne życie zwierzaków domowych 2
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, 86 min.
reżyseria: Chris Renaud
głosy: –

Poznamy dalsze losy najsłodszych zwierzaków świata, które, gdy tylko zamykamy drzwi, wychodząc do szkół i pracy, prowadzą swoje pełne przygód sekretne życie. (opis dystrybutora)

https://www.youtube.com/watch?v=hwQcMaqNl8w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy