intrstellarW listopadzie warto obejrzeć m.in. Interstellar Christophera Nolana, Obywatel Jerzego Stuhra. Poza tym w kinach pojawią się Bella i Sebastian, Gottland według tekstu Mariusza Szczygła, Mapy Gwiazd Davida Cronenberga, rosyjski Lewiatan, Serce, serduszko Jana Jakuba Kolskiego czy Wolny strzelec.

Dla mniej wymagających m.in. Głupi i głupszy bardziej, Jak dogonić szczęście, Mów mi Vincent z Bill’ym Murrayem, Scenariusz na miłość i Szefowie wrogowie 2.

Dla najmłodszych – Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa, Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę, Gdzie jest Mikołaj?, Piorun i magiczny dom oraz Wielka Szóstka.


PREMIERY – 7 LISTOPADA 


– Bella i Sebastian
Dramat, Francja, 104 min.
reżyseria: Nicolas Vanier
obsada: Félix Bossuet, Tchéky Karyo

Ośmioletni Sebastian mieszka z dziadkiem w niewielkiej wiosce we francuskiej części Alp. Od pewnego czasu spokój tutejszych mieszkańców burzy wieść o grasującym w okolicy tajemniczym dzikim zwierzęciu. Pewnego dnia podczas spaceru po górach Sebastian spotyka na swojej drodze bezpańskiego owczarka. Udaje mu się zdobyć zaufanie zwierzęcia. Jest szczęśliwy, że znalazł przyjaciela. Wkrótce jednak okazuje się, że w psie, któremu chłopiec dał na imię Bella, dorośli widzą niebezpieczne zwierzę dziesiątkujące stada owiec. Czy chłopcu uda się ich przekonać, że to nie sprawka sympatycznej Belli i wraz z nią wytropić prawdziwych winowajców? (opis dystrybutora)

– Duży zeszyt
Dramat/wojenny, Austria/Francja/Niemcy/Węgry, 100 min.
reżyseria: János Szász
obsada: László Gyémánt, András Gyémánt, Gyöngyvér Bognár

II wojna światowa. Ojciec przed rozstaniem z dwoma trzynastoletnimi synami daje im zeszyt przykazując, aby zapisywali w nim codzienne doświadczenia. Chłopcy mają znaleźć schronienie na wsi, u babci. Jednak kobietę bardziej interesuje zawartość butelki niż jej własne wnuki. Zamiast azylu chłopców czeka brak miłości, walka o przetrwanie i doświadczenie w pełni okrucieństw wojny. Koszmarna rzeczywistość znajduje odzwierciedlenie w rzeczowych, pozbawionych uczuć wpisach w zeszycie. Film pokazuje drastyczny obraz wojny widzianej oczami dziecka, choć nieco inny niż kino zdążyło nas przyzwyczaić. Obserwujemy proces utraty złudzeń i wymuszone, przyspieszone przejście głównych bohaterów w dorosłość. (opis dystrybutora)
  
– Dzień dobry, kocham cię!
Komedia romantyczna, Polska, ? min.
reżyseria: Ryszard Zatorski
obsada: Barbara Kurdej-Szatan, Aleksy Komorowski, Łukasz Garlicki

Szymon jest przystojny, wysportowany i pracuje jako lekarz w jednej z prywatnych warszawskich klinik, gdzie wzdychają do niego zarówno pacjentki, jak i żeńska część personelu. Najwytrwalsza w tych staraniach jest pielęgniarka Pati, jednak jej zaloty nie robią na Szymonie żadnego wrażenia. Serce bohatera zmiękczy dopiero piękna i dowcipna miłośniczka jazdy na rolkach – Basia, pracownica korporacji, na którą chłopak wpada – i to dosłownie – na ulicy. Seria nieszczęśliwych zbiegów okoliczności powoduje, że młodzi tracą kontakt i nadzieję na to, że kiedykolwiek ponownie się spotkają. Tymczasem Basia wpada w oko playboyowi Leonowi, który dostał ultimatum od rodziców. Albo się szybko ożeni, albo zostanie wydziedziczony. (opis dystrybutora)

– Gottland
Animacja/dokumentalny, Czechy/Polska/Słowacja, 100 min.
reżyseria: Lukáš Kokeš
obsada: Eva Lecchiová, Vlastimil Čaněk

Przemysłowiec, który wprawił czeskie fabryki w ruch i gwiazda filmowa, która swą życiową rolę odegrała będąc kochanką Goebbelsa. Człowiek stawiający Stalina na piedestale i ten, który go z niego zrzucił. Pisarz, który nie kłamał tylko wtedy, kiedy tworzył fikcję. Chłopiec, który próbował podpalić kraj. Pięć epizodów, pięć wyjątkowych historii. (opis dystrybutora)

– Interstellar
S-f, USA/Wielka Brytania, 169 min.
reżyseria: Christopher Nolan
obsada: Matthew McConaughey, Anne Hathaway

Gdy okazuje się, że nasz czas na Ziemi dobiega końca, zespół odkrywców wyrusza na najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Badacze podróżują poza granice naszej galaktyki, aby przekonać się, czy rasa ludzka ma szansę przetrwać wśród gwiazd. (opis dystrybutora)

– Mapy Gwiazd
Dramat, Francja/Kanada/Niemcy/USA, 111 min.
reżyseria: David Cronenberg
obsada: Julianne Moore,  Mia Wasikowska, Robert Pattinson

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii.  Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważane problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha, u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand, która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki? (opis dystrybutora)

– Obywatel
Dramat/komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Jerzy Stuhr
obsada: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr,Sonia Bohosiewicz, Magdalena Moczarska

Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. (opis dystrybutora)

– Śmieć
Przygodowy/thriller, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Stephen Daldry
obsada: Martin Sheen, Rooney Mara, Rickson Tevez, Eduardo Luis, Ganriel Weinstein

Dwaj chłopcy ze slumsów Rio de Janeiro znajdują na wysypisku portfel. Kiedy na ich trop wpada miejscowa policja i oferuje imponującą nagrodę za zwrot portfela, chłopcy, Rafael i Gardo, szybko zdają sobie sprawę, że ich znalezisko musi być dla kogoś bardzo ważne. Razem z przyjacielem Rato rozpoczynają niezwykłą przygodę usiłując zatrzymać portfel, odkryć jego tajemnice i wymknąć się policji. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 14 LISTOPADA


– Głupi i głupszy bardziej
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Bobby Farrelly
obsada: Jim Carrey, Jeff Daniels

Kolejna odsłona kultowej komedii z Carreyem i Danielsem w rolach tytułowych głupków.

– Jak dogonić szczęście
Dramat/komedia, Kanada/Niemcy/RPA/Wielka Brytania, 120 min.
reżyseria: Peter Chelsom
obsada: Simon Pegg, Toni Collette

Hector jest psychiatrą. Praca przynosi mu coraz mniej satysfakcji, gdyż nie potrafi sprawić, aby jego pacjenci poczuli się szczęśliwi. Pewnego dnia porzuca wygodne życie, prosi partnerkę (Rosamund Pike) o „urlop” i wyrusza w samotną podróż w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia. Hector zwiedzi cały świat, od Paryża, przez Chiny, Afrykę aż do Stanów Zjednoczonych, a jego podróż będzie pełna zabawnych przygód, egzotyki i niebezpieczeństw. (opis dystrybutora)

– Lewiatan
Dramat, Rosja, 140 min.
reżyseria: Andriej Zwiagincew
obsada: Aleksey Serebryakov, Elena Lyadova

Kola mieszka z młodą żona Lilą i nastoletnim synem Romą w małym miasteczku nad morzem w północnej Rosji. Ma stary drewniany dom, położony nad zatoką, który odziedziczył po ojcu. Mer miasteczka Wadim Szelewiat, w którego gabinecie wisi na ścianie portret Władimira Putina, wygrał z Kolą sprawę sądową i zamierza wyrzucić go z domu. Na pomoc przybywa Dimitri – znajomy prawnik z Moskwy, który wie jak uratować majątek Koli. Rozpoczyna się walka o przetrwanie ze skorumpowaną strukturą władzy, która zaczyna być coraz bardziej agresywna. Sytuacja się komplikuje, gdy prawnik okazuje się kochankiem Lili. Brutalna miasteczkowa klika zmusza go do wyjazdu, a rodzina Koli zostaje sam na sam z bezwzględnym, pożerającym wszystko Lewiatanem, którym okazuje się współczesna Rosja. (opis dystrybutora)

– Majdan. Rewolucja godności
Dokumentalny, Holandia/Ukraina, 130 min.
reżyseria: Siergiej Łoźnica

Grudzień 2013 – luty 2014. Na Placu Niepodległości w Kijowie rodzi się nowa Ukraina. Ukraińcy protestują przeciw dyktaturze prezydenta Wiktora Janukowycza i korupcji rządu. Początkowo protesty mają spokojny, pokojowy przebieg, a wśród demonstrantów panuje ogromny entuzjazm. Widać solidarność, samopoświęcenie i zamiłowanie Ukraińców do ludowej kultury. Powiewają niebiesko-żółte flagi, ludzie śpiewają hymn narodowy i ludowe pieśni, miejscowi poeci czytają ze sceny wiersze o wolności i wyzwalaniu się spod totalitarnego jarzma. Ludzie poczuli w sobie siłę. Gra muzyka, przygotowywane jest jedzenie, trwa ludowa protestacyjna biesiada. Kamera nie podąża za protestującymi, to oni sami wchodzą w obraz, tworzą go i wypełniają. Nagle wszystko się zmienia. Atmosfera gęstnieje. Pojawia się milicja z tarczami, w maskach przeciwgazowych. Widać płomienie i dym. Słychać strzały, rzucane są kamienie. Próba stłumienia rewolucji rodzi sprzeciw i agresję. Tłum postanawia walczyć i się broni. Reaguje z impetem. Buduje barykady, toczy krwawe walki na ulicach. Słychać strzały i wybuchy. Przelewa się krew, giną ludzie. Pojawiają się trumny, organizowane są pogrzeby. Gdy wyczytywane są nazwiska poległych, ludzie zapalają latarki. W końcu nastaje cisza. Słychać poruszającą pieśń Chwała Ukrainie. Płoną świece i znicze. Rewolucja dobiegła końca. (opis dystrybutora)

– Melasa
Dramat/komedia, Francja/Kuba/Panama, 80 min.
reżyseria: Carlos Lechuga
obsada: Yuliet Cruz, Armando Miguel Gomez, Lucho Gotti

Cukier był od zawsze symbolem Kuby. Fabryki zajmujące się przetwarzaniem trzciny cukrowej dawały pracę mieszkańcom większości kubańskich wiosek. Melasa, której nazwa wywodzi się od ogromnych pól obsadzonych trzciną cukrową, była jedną z nich. Teraz jednak działanie cukrowni zawieszono, a pracowników zwolniono.  W scenerii opuszczonej hali, ukryci pomiędzy zniszczoną maszynerią, Monica i Aldo uprawiają miłość. Małżeństwo żyje w skromnym domu razem z ośmioletnią córką Moniki i jej sparaliżowaną matką, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Aldo jest nauczycielem pływania, ale nie może prowadzić zajęć, bo w miejscowym basenie brakuje wody. Monica jest jedną z nielicznych osób, wciąż zatrudnionych w cukrowni. Jej praca polega na codziennym oglądzie maszyn. Ich zarobki nie wystarczają na godziwe utrzymanie ani na dodatkowe wydatki, jak dom, który wynajmują na godziny od zaprzyjaźnionej pary. Kiedy Monica i Aldo kochają się w nim, właściciele wyczekują w parku na możliwość powrotu do siebie. (opis dystrybutora)

– Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa
Animacja, Francja, 75 min.
reżyseria: Thibaut Chatel
głosy: –

Jeanem opiekuje się niania i zapracowany tata. Chłopiec nie wie, że jego mama nie żyje. Bliscy utrzymują go w przekonaniu, że jest w podróży. Aby prawda nie wyszła na jaw, przyjaciółka Jeana wysyła do niego pocztówki. Dziewczynka, podając się za jego mamę, opisuje wakacyjne przygody i pełne niesłychanych wydarzeń sytuacje. Jean rozpoczyna naukę w szkole – stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o odejściu mamy. Film dla całej rodziny. Opowieść o relacjach między dziećmi i dorosłymi, przyjaźni i wyzwaniach stojących przed najmłodszymi. (opis dystrybutora)

– Mów mi Vincent
Komedia, USA, 103 min.
reżyseria: Theodore Melfi
obsada: Bill Murray, Melissa McCarthy, Jaeden Lieberher

12-letni Oliver po rozwodzie rodziców nie może znaleźć dla siebie miejsca. Ku zdumieniu wszystkich, znajduje zrozumienie i wsparcie u podstarzałego sąsiada ze skłonnością do alkoholu i hazardu, a przy tym zgryźliwego mizantropa i odludka, weterana wojennego Vincenta. (opis dystrybutora)

– Serce, Serduszko
Dramat, Polska, 110  min.
reżyseria: Jan Jakub Kolski
obsada: Maria Blandzi, Julia Kijowska

Serce, serduszko to nasycony poczuciem humoru i ciepłem familijny film drogi Jana Jakuba Kolskiego. Bajkowa opowieść o spotkaniu dwóch, spragnionych miłości, osób – kobiety i dziecka. (opis dystrybutora)

– Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę
Animacja/przygodowy, Niemcy, ? min.
reżyseria: Boris Aljinovic
głosy: –

Krasnoludek Bobo przypadkowo wywołuje wielkie zamieszanie w Zamku Fantabularasa. Przez jego niezdarność księżniczka Róża wraz z całym dworem pada ofiarą klątwy złej wiedźmy i zapada w 100-letni sen. Zły czar zdjąć może tylko pocałunek prawdziwej miłości. Problem w tym, że ukochany księżniczki – poczciwy kuchcik – trafił do niewoli strasznego smoka. Krasnoludki, chcąc naprawić błąd Bobo, sprowadzić chłopca do zamku i pokonać klątwę, wyruszają z misją ratunkową. Czeka ich nie lada wyzwanie, bo legowisko smoka znajduje się nieopodal siedziby złej czarownicy Dellamorty, tej samej, która rzuciła czar na Różę i bardzo nie lubi nieproszonych gości. (opis dystrybutora)

– Za jakie grzechy, dobry Boże?
Komedia, Francja, 97 min.
reżyseria: Philippe de Chauveron
obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby

O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? (opis dystrybutora)


21 LISTOPADA – PREMIERY


– Gdzie jest Mikołaj?
Familijny, Holandia, 81 min.
reżyseria: Lourens Blok
obsada: Arjan Ederveen, Dana Goldberg, Carla Hardy

Wyobraźcie to sobie: gigantyczny łoś spada z nieba i zostawiając potężną dziurę w dachu, ląduje prosto w Waszym garażu! Zwierzak nie tylko doskonale opanował umiejętność latania, ale też… mówienia! Cóż, wygląda na to, że Pan Łoś odbywał właśnie kurs podniebnego prawa jazdy ze Świętym Mikołajem. Niestety, sanie, do których był zaprzęgnięty, wymknęły im się spod kontroli… (opis dystrybutora)

– Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1
Akcja, S-f, USA, ? min.
reżyseria: Francis Lawrence
obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson

Katniss Everdeen, uratowana z areny, trafia do Dystryktu 13 po tym, jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Pod przewodnictwem Prezydent Coin i przy wsparciu zaufanych przyjaciół, Katniss rozpoczyna walkę o uratowanie Peety i całego narodu, który natchnęła odwagą. (opis dystrybutora)

– Piorun i magiczny dom
Animacja/familijny, Beglia, 85 min.
reżyseria: Jeremy Degruson
głosy: Mateusz Ceran, Dominika Kluźniak, Wiktor Zborowski, Jerzy Kryszak

Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek , które w jego domu ożywają. Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun – nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół. (opis dystrybutora)

– Rozgrywka
Thriller, Francja/USA/Wielka Brytania, 96 min.
reżyseria:  Hossein Amini
obsada: Viggo Mortensen, Kirsten Dunst, Oscar Isaac, Daisy Bevan

Charyzmatyczny i elegancki Chester MacFarland oraz jego zjawiskowa i uwodzicielska żona Colette podróżują po Europie. W jednym z ekskluzywnych hoteli zwracają na siebie uwagę przewodnika wycieczek, błyskotliwego Rydala. Skuszony olśniewającą urodą Colette oraz bogactwem i wytwornością Chestera, Rydal bez wahania przyjmuje od amerykańskiej pary zaproszenie na kolację. Nie wie, że to początek niebezpiecznej intrygi. Pomiędzy trójką bohaterów rozpocznie się gra, z której zwycięsko wyjdzie ten, kto wyprzedzi ruchy przeciwnika. (opis dystrybutora)

– Szalona miłość
Komedia/dramat/biograficzny, Austria, 96 min.
reżyseria: Jessica Hausner
obsada: Christian Friedel, Birte Schnoeink

Berlin, czasy romantyzmu. Młody poeta Heinrich chce pokonać śmierć miłością, ale nie potrafi przekonać kuzynki Marie, żeby popełniła z nim samobójstwo. Gdy próbuje sobie poradzić z bólem wynikającym z tego odrzucenia, spotyka Henriettę, żonę partnera w interesach. Na niej również jego oferta początkowo nie robi dużego wrażenia, ale potem kobieta dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. (opis dystrybutora)

– Totart
Biograficzny/dokumentalny, Polska, 76 min.
reżyseria: Bartosz Paduch

Rozwichrzona, porywająca opowieść o gdańskiej formacji artystycznej TOTART, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych ubiegłego wieku. Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i pop-kultury jak Paweł Końjo Konnak, Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur. Co z totartowych ideałów udało się uratować w skomercjalizowanej rzeczywistości po roku 1989? (opis dystrybutora)

– W kręgu
Melodramat, Szwajcaria, 100 min.
reżyseria: Stefan Haupt
obsada: Matthias Hungerbühler, Sven Schelker

Zurych, połowa lat 50. Nieśmiały młody nauczyciel Ernst Ostertag przyłącza się do stowarzyszenia wydającego magazyn „W kręgu”. Tam poznaje artystę drag queen Roebiego Rappa. Chociaż Ernst i Roebi zakochują się w sobie, jednak bardzo dużo ich dzieli. Dla Roebiego jest to pierwsza prawdziwa miłość, która sprawia, że chłopak rozkwita. Ernst natomiast boi się, że jego związek nie zostanie zaakceptowany przez jego arystokratyczną rodzinę, a także, że może przeszkodzić mu w wykonywaniu zawodu nauczyciela. Sytuacja komplikuje się, kiedy wród osób związanych z magazynem „W kręgu” dochodzi do serii morderstw. Policja przeprowadza upokarzającą inwigilację osób należących do stowarzyszenia. Rozpoczynają się pierwsze prześladowania gejów w liberalnej dotąd Szwajcarii. (opis dystrybutora)

– Wolny strzelec
Dramat/kryminał, USA, 117 min.
reżyseria: Dan Gilroy
obsada: Jake Gyllenhaal, Rene Russo

Przyprawiający o gęsią skórkę Jake Gyllenhaal w życiowej kreacji wolnego strzelca, którego stać na absolutnie wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery kronikarza najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles. Zobacz, jak spełnia się American Dream w czasach, gdy sumienie jest wadą, a droga do zwycięstwa nierzadko wiedzie po trupach. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 28 LISTOPADA


– 3 serca
Dramat, Belgia/Francja/Niemcy, 106 min.
reżyseria: Benoît Jacquot
obsada: Benoît Poelvoorde, Charlotte Gainsbourg

Pewnej nocy w małym francuskim miasteczku kobieta spotyka mężczyznę. Sylvie mieszka tu od lat, Marc spóźnił się na pociąg do Paryża. Spacer i rozmowy o życiu sprawiają, że w ciągu kilku godzin stają się sobie bardzo bliscy. Umawiają się na kolejne spotkanie w Paryżu. Pech sprawi, że nie Marc nie pojawi się. Niespełniona miłość będzie dręczyć Sylvie przez lata… Jej siostra Sophie prowadzi mały antykwariat. Kiedy sprzedaż podupada i pojawiają się problemy finansowe, kobieta przestaje radzić sobie z sytuacją. Urzędnik skarbowy, do którego trafia, pomaga jej uporządkować sprawy podatkowe. Pomiędzy Sophie i mężczyzną, który ją wspiera, rodzi się uczucie. Sophie i Sylvie wspierają się wzajemnie i wiedzą o sobie wszystko… oprócz tego, że zakochały się w tym samym mężczyźnie. (opis dystrybutora)

– Klątwa Jessabelle
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Kevin Greutert
obsada: Sarah Snook, Mark Webber, Joelle Carter
Po tragicznym wypadku samochodowym młoda Jessabelle wraca do rodzinnego domu w odludnej Luizjanie. W mistycznym świecie, który tworzą miejscowe legendy, wyczuwa obecność niepokojącej, paranormalnej energii. Wkrótce odkrywa tajemnicze taśmy zostawione jej przez nieżyjącą matkę. Okazuje się, że na powrót dziewczyny od lat czeka przerażająca siła, która nie spocznie, póki nie osiągnie swojego celu. (opis dystrybutora)

– Scenariusz na miłość
Komedia romantyczna, USA, 106 min.
reżyseria: Marc Lawrence
obsada: Hugh Grant Marisa Tomei

15 lat temu scenarzysta Ray Michaels  miał świat u swych stóp. Dowcipny, seksowny i rozchwytywany laureat najbardziej pożądanej filmowej nagrody świata – Oscara. Teraz jest spłukany, rozwiedziony i cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Jedyne, co mu zostało, to  zawyżone poczucie własnej wartości – Ray mimo upływu lat i serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy, przyjmuje ofertę wykładów na niewielkiej uczelni. Tam, za sprawą ponętnej samotnej matki, sam dostanie twardą lekcję życia. (opis dystrybutora)

– Siostry i Schiller
Biograficzny/melodramat, Austra/Niemcy/Szwajcaria, 161 min.
reżyseria: Dominik Graf
obsada: Hannah Herzsprung,  Florian Stetter

Rudolstadt, lato 1788 roku. Zbuntowany poeta, Friedrich Schiller, i dwie zubożałe arystokratki przeżywają niezapomniany czas, który koniec końców zwiąże ich ze sobą. Nieszczęśliwa w małżeństwie Caroline von Beulwitz i jej nieśmiała siostra, Charlotte von Lengefeld, serio traktują przysięgę, że będą się wszystkim dzielić. Nawet autorem „Zbójców”. Charlotte wychodzi za mąż za Schillera, żeby mogli nadal wszyscy troje żyć razem zachowując pozory. Caroline opuszcza męża, a potem zachodzi w ciążę, co zachwieje kruchą równowagą trójkąta. Jednak Schiller jest zdecydowany walczyć o obie siostry. Pełna namiętności historia z Weimarem i Rewolucją Francuską w tle. (opis dystrybutora)

– Szefowie wrogowie 2
Komedia, USA, 108 min.
reżyseria:  Sean Anders
obsada: Jason Bateman, Charlie Day

Mając po uszy pracy pod dyktando szefów, Nick, Dale i Kurt postanawiają tym razem przejąć ster i założyć własny biznes. Wkrótce jednak ich plany krzyżuje przebiegły inwestor. Oszukani, zdesperowani i bez możliwości dochodzenia swoich praw, trzej niedoszli przedsiębiorcy opracowują plan porwania dorosłego syna inwestora w celu odzyskania kontroli nad firmą. (opis dystrybutora)

– The November Man
Thriller, USA, 108 min.
reżyseria: Roger Donaldson
obsada: Pierce Brosnan, Luke Bracey

Były agent CIA musi walczyć ze swoim byłym uczniem.

– Wielka Szóstka
Animacja/S-f, USA, ? min.
reżyseria: Don Hall
głosy: –

Młody geniusz robotyki, Hiro Hamada, uczy się korzystać ze swojego nieprzeciętnego umysłu. Pomaga mu w tym jego utalentowany brat Tadashi oraz ich szaleni przyjaciele: uwielbiająca adrenalinę To To Tomago, zawsze miły i uprzejmy Wasabi, maniaczka chemii Honey Lemon i fanboy Fred. Gdy dramatyczny splot wydarzeń rzuca przyjaciół w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo, Hiro szuka pomocy u swego najbliższego towarzysza – robota o imieniu Baymax – i transformuje grupę kumpli w ekipę zaawansowanych technicznie superbohaterów. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ENEMEF_Noc_Oscarowa_PLAKAT
ENEMEF: Noc Oscarowa
miasto44
Premiery kinowe – wrzesień 2014
thewalk
Premiery filmowe – październik 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*