everestDramat boksera w Do utraty sił, Nigdy nie jest za późno  z Meryl Streep w roli podstarzałej gwiazdy rocka, Wizyta od twórcy Szóstego zmysłu, spektakularny Everest.

Poza tym Pieśń słonia z występującym w jednej z głównych ról Xavierem Dolanem, Młodość Paolo Sorrentino czy dokument o tym, co ludzie robią… W piwnicy.

Sporo polskich produkcji – Mur, wojenna Karbala, Anatomia zła, Król życia, Noc Walpurgi, Wołanie, a także długo oczekiwany Pilecki. Dla mniej wymagających – Transporter: Nowa moc, W nowym zwierciadle: Wakacje, Więzień labiryntu: Próby ognia. Dla młodszego widza trzy propozycje – Hugo i łowcy duchów, Klub Włóczykijów oraz Operacja Arktyka.


PREMIERA – 4 WRZEŚNIA


– Mur
Dramat, Polska, 82 min.
reżyseria: Dariusz Glazer
obsada: Tomasz Schuchardt, Aleksandra Konieczna, Marta Nieradkiewicz, Krzysztof Olszewski, Ewa Telega, Ewa Kolasińska, Ewa Kasprzyk, Piotr Machalica

Jest prawie niewidzialny. Nie rzuca się w oczy. Zwłaszcza dla tych, którzy odgradzają nim swoje strzeżone osiedla od tych wszystkich, z którymi nie chcą mieć nic do czynienia. Po drugiej stronie muru, w ciasnym mieszkaniu, z chorą na depresję matką mieszka Mariusz (Tomasz Schuchardt). Na życie zarabia remontowaniem mieszkań w tych „lepszych” dzielnicach. Marzy, że kiedyś zamieszka w jednym z nich – i konsekwentnie do tego dąży, zarabiając pieniądze legalnie i nielegalnie. Wierzy, że może przekroczyć mur – być jednym z lokatorów apartamentowca, mieć miejsce w podziemnym garażu i robić zakupy w luksusowym centrum handlowym. To synonim innego, lepszego życia, w którym nie jest się niewidzialnym. (opis dystrybutora filmu)

Pieśń słonia
Dramat, Kanada, 110 min.
reżyseria: Charles Binamé
obsada: Bruce Greenwood, Xavier Dolan

Michael zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę. (opis dystrybutora filmu)

Straight Outta Compton
Biograficzny, Muzyczny, USA, ? min.
reżyseria: F. Gary Gray
obsada: Jason Mitchell, Corey Hawkins

Historia powstania i upadku zespołu hip-hopowego N.W.A. Członkami grupy byli Eazy-E, Dr. Dre, Ice Cube, MC Ren i DJ Yella.

– Szkolna imprezka
Komedia, Niemcy, 119 min.
reżyseria: Bora Dagtekin
obsada: Elyas M’Barek, Karoline Herfurth

Zeki Müller jest przystojniakiem, który poza dobrym wyglądem nie reprezentuje sobą zbyt wiele. Jest bezczelny, prostacki i agresywny. Kiedy dostaje prace w szkole w charakterze nauczyciela na zastępstwo, poprzez dość kontrowersyjne metody udaje mu się jako pierwszemu zapanować nad dziesiątą B – najgorszą klasą w szkole. Nikt jednak nie wie, że właśnie wyszedł z więzienia, a jego celem nie jest praca nauczyciela, lecz dostanie się do łupu, który został ukryty pod halą sportową gimnazjum, gdzie pracuje… (opis dystrybutora)

– Transporter: Nowa moc
Akcja, Chiny/Francja, ? min.
reżyseria: Camille Delamarre
obsada: Ed Skrein, Ray Stevenson, Anatole Taubman

Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin, otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Jego ojciec zostaje porwany przez groźnego rosyjskiego gangstera, który daje uprowadzonemu 12 godzin życia. Mistrz kierownicy rusza z piskiem opon z misją ratunkową. W najeżonej niebezpieczeństwami eskapadzie po drogach malowniczej Francuskiej Riwiery nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera. (opis dystrybutora filmu)

– W nowym zwierciadle: Wakacje
Komedia, USA, 99 min.
reżyseria: John Francis Daley
obsada: Ed Helms, Christina Applegate

Dorosły Rusty Griswold, pełen nadziei na zacieśnienie rodzinnych więzi, idąc w ślady ojca, organizuje niespodziankę dla swojej żony Debbie i dwóch synów. Jest nią wycieczka do Walley World — ulubionego parku rozrywki całej Ameryki. Co więc może pójść nie tak? (opis dystrybutora filmu)


PREMIERY – 11 WRZEŚNIA


Do utraty sił
Dramat/Sportowy, USA, 123 min.
reżyseria: Antoine Fuqua
obsada: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Naomie Harris, 50 Cent, Forest Whitaker

Billy „The Great” Hope ciężką pracą osiągnął to, czego pragnął. Ma piękną i kochającą żonę, uroczą córkę i tytuł bokserskiego mistrza świata. Choć wydaje się to niemożliwe, w ciągu jednego dnia traci wszystko, co jest dla niego ważne. Musi teraz znaleźć sposób, by odbić się od dna… Wsparcie znajduje na sali treningowej prowadzonej przez emerytowanego pięściarza i trenera najtwardszych bokserów. Dzięki jego pomocy, Billy rozpoczyna swoją największą walkę, która ma przynieść odkupienie i zwrócić mu zaufanie bliskich. Najważniejsze starcie odbędzie się jednak poza ringiem. (opis dystrybutora filmu)

– Hugo i łowcy duchów
Familijny/Fantasy, Austria/Irlandia/Niemcy, 90 min.
reżyseria: Tobi Baumann
obsada: Milo Parker, Anke Engelke

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Jednak pewnego dnia w piwnicy swego domu spotyka galaretowatego zielonego duszka o imieniu Hugo. Dziwaczny stwór bardzo chciałby być straszny, ale średnio mu to wychodzi, bo jest poczciwym fajtłapą. Nieborak musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam starożytny duch zimna. Intruz stanowi zagrożenie dla całego miasta, które wkrótce może stać się wielką bryłą lodu. Jedynym sposobem na powstrzymanie bestii jest współpraca z Leokadią Parzydło – nieustraszoną funkcjonariuszką tajnej agencji profesjonalnych łowców duchów, która chroni świat przed złymi mocami. Tom, Hugo i Leokadia stworzą drużynę, jakiej nie widział świat… i zaświaty. (opis dystrybutora filmu)

Karbala
Wojenny, Polska, ? min.
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
obsada: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Hristo Shopov, Atheer Adel, Tomasz Schuchardt, Leszek Lichota

„Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii  polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. (opis dystrybutora filmu)

– Nigdy nie jest za późno
Dramat, USA, 101 min.
reżyseria: Jonathan Demme
obsada: Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer

Historia starzejącej się gwiazdy rocka, która w młodości porzuciła rodzinę na rzecz show biznesu. Teraz wraca na łono rodziny, a właściwie próbuje pozbierać jej szczątki. Nie jest przy tym pokorna i cierpliwa, tak jak współczująca nie jest jej rozwiedziona córka. (opis dystrybutora filmu)

– Paryska dziwka i książę
Komedia, Francja, 80 min.
reżyseria: Eloise Lang, Noémie Saglio
obsada: Camille Cottin

Camilla, dla przyjaciół Connasse, właśnie skończyła 30 lat i ma serdecznie dość wszystkiego. Korzystania z transportu publicznego, płacenia podatków i całej tej szarej rzeczywistości, z którą większość z nas zmaga się na co dzień. Kobieta pragnie czegoś więcej. Chce bogatego faceta, który uwolni ją od przymusu pracy i spełni wszystkie zachcianki. Innymi słowy prawdziwego księcia! A gdzie takiego szukać? Oczywiście w Wielkiej Brytanii. Uświadomiwszy to sobie Camilla pakuje walizki i wyjeżdża do Londynu, by tam odnaleźć miłość swego życia. Kiedy jednak bramy Pałacu Buckingham zamykają się przed jej nosem, kobieta wciela w życie niebywały plan. Poczynając od porwania psa księcia Harry’ego robi wszystko, by doszło do wymarzonej randki z koronowaną głową. (opis dystrybutora filmu)

– Płomień
Thriller, Grecja/Holandia/Niemcy, 83 min.
reżyseria: Syllas Tzoumerkas
obsada: Aggeliki Papoulia, Vassilis Doganis

Maria wchodzi w dorosłość z najlepszymi intencjami. Pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Ma szerokie plany na przyszłość. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest trójka dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statku. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się jednak ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna, a 10 lat później jej życie się rozpada. Kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać Maria decyduje się na desperacki krok. Chcąc ocalić siebie musi odrzucić własną przeszłość i tych, których kocha najbardziej. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, którego nic nie jest już w stanie zatrzymać. (opis dystrybutora filmu)

– Prawie jak matka
Dramat, Brazylia, 114 min.
reżyseria: Anna Muylaert
obsada: Regina Casé, Camila Márdila

Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w Sao Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w Sao Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki… (opis dystrybutora filmu)

Wizyta
Thriller/komedia, USA, ? min.
reżyseria:  M. Night Shyamalan
obsada: Kathryn Hahn, Ed Oxenbould

Mroczny, pełen zaskakujących wydarzeń film opowiada historię wizyty dwojga nastolatków, którzy spędzają kilka dni u dziadków. Dziadków, których nigdy wcześniej nie widzieli. Niezrozumiałe, dziwne, niepokojące zachowanie babci i dziadka jest wynikiem przerażającej tajemnicy… (opis dystrybutora filmu)


PREMIERY – 18 WRZEŚNIA


– Anatomia zła
Thriller, Polska, ? min.
reżyseria: Jacek Bromski
obsada: Krzysztof Stroiński, Marcin Kowalczyk, Piotr Głowacki

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator, który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka, wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie. (opis dystrybutora filmu)

Everest
Przygodowy/Thriller, Islandia/USA/Wielka Brytania, 150 min.
reżyseria: Baltasar Kormákur
obsada: Jason Clarke, Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Josh Brolin, Emily Watson, Robin Wright.

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Wszystko działo się w maju 1996 r., kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla, próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. (opis dystrybutora filmu)

– Klub Włóczykijów
Przygodowy/młodzieżowy, Polska, ? min.
reżyseria: Tomasz Szafrański
obsada: Bogdan Kalus, Franciszek Dziduch, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny. Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów. (opis dystrybutora filmu)

– Młodość
Dramat, Francja/Szwajcaria/Wielka Brytania/Włochy, 118 min.
reżyseria: Paolo Sorrentino
obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paloma Faith, Paul Dano, Jane Fonda

Wybitny kompozytor otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny, od której wszystko ją różni. Słynny reżyser szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor, znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości. (opis dystrybutora filmu)

Więzień labiryntu: Próby ognia
Thriller/Akcja/S-f, USA, ? min.
reżyseria: Wes Ball
obsada: Dylan O’Brien, Patricia Clarkson, Lili Taylor, Barry Pepper

Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko – najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać – chyba, że chce się być więźniem do końca życia. (opis dystrybutora filmu)


PREMIERY – 25 WRZEŚNIA


– 45 lat
Dramat, Wielka Brytania, 93 min.
reżyseria: Andre Haigh
obsada: Charlotte Rampling, Tom Courtenay, Dolly Wells

Zapowiada się fantastyczna 45 rocznica małżeństwa Kate i Geoffa. Tuż przed tym szczególnym dniem do pary dociera szokująca wiadomość – w lodowcu odnaleziono ciało dawnej partnerki męża. Kobieta okazuje się być dla niego ważniejsza niż przyznawał to żonie. Czy para będzie jeszcze miała co świętować?. (opis dystrybutora filmu)

– Cierpienia młodego Edoardo
Komedia, Iran/Wielka Brytania/Włochy, 86 min.
reżyseria: Duccio Chiarini
obsada: Matteo Creatini, Bianca Ceravolo

Bohaterem filmu jest siedemnastolatek z Pizy, który z powodów zdrowotnych nie może osiągnąć satysfakcji seksualnej, nie tylko z partnerkami, ale także sam ze sobą. W czasie lata Edoardo i jego najlepszy przyjaciel próbują stracić dziewictwo, żeby wejść w dorosłość. Chłopak odkrywa wtedy, że świat seksu, podobnie jak całe życie, jest bardzo skomplikowany, a w grę wchodzi tu nie tylko on sam, ale także jego rodzina. (opis dystrybutora filmu)

– Czy naprawdę wierzysz?
Dramat, USA, 115 min.
reżyseria: Jon Gunn
obsada: Ted McGinley, Mira Sorvino

Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. (opis dystrybutora filmu)

– Król życia
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Jerzy Zieliński
obsada: Robert Więckiewicz, Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela, Jan Peszek

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę. Edward nigdzie nie wyjeżdża, nie ucieka w podróż dookoła świata, nie jedzie do Amazonii. Mieszka w tym samym mieszkaniu, chodzi tym samym chodnikiem, spotyka tych samych ludzi, ale wszystko jest inne. (opis dystrybutora filmu)

– Noc Walpurgi
Dramat, Polska, 75 min.
reżyseria: Marcin Bortkiewicz
obsada: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński

Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia „Turandot” Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę. (opis dystrybutora filmu)

– Pilecki
Dramat, Polska, ? min.
reżyseria: Mirosław Krzyszkowski
obsada: Marcin Kwaśny, Andrzej Pilecki, Małgorzata Kowalska, Piotr Głowacki

Fabularyzowany dokument – biografia rochtmistrza, Witolda Pileckiego.

– Sicario
Dramat/Kryminał, USA, 121 min.
reżyseria: Denis Villeneuve
obsada: Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer  stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macy największym szokiem. (opis dystrybutora filmu)

– Wołanie
Dramat, Francja/Polska, 78 min.
reżyseria: Marcin Dudziak
obsada: Sebastian Pawlak, Witold Kotrys

Męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek tej prawie pozbawionej słów historii. Nieśpieszna, poetycka opowieść o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca, kiedy to coś nieuchwytnego, a jednak przeczuwanego odsłania przed nim swoje znaczenie. Niepojęta dla niego samego ciekawość i pragnienie nowych doznań stają się silniejsze niż strach przed wciąż nie do końca rozpoznanym światem. Poczucie samotności i braku bezpieczeństwa, pomimo obecności ojca, staje się dla chłopca doświadczeniem zapowiadającym jego przemianę. Wszechogarniająca przyroda, w której dominuje obraz płynącej rzeki, wnosi coraz bardziej wyczuwalne, choć trudne do uzasadnienia napięcie. Kiedy zagrożenie staje się realne i konkretne, chłopiec zdaje się być na nie przygotowany, jednak nic nie będzie już dla niego takie, jakie było przedtem. (opis dystrybutora filmu)

– W piwnicy
Dokumentalny, Austria, 90 min.
reżyseria: Ulrich Seidl

Piwnica to miejsce owiane tajemnicą. Jest lustrem duszy, odbijającym prawdziwe potrzeby, pasje lub obsesje. To, co bohaterowie Seidla robią w swoich piwnicach, mówi o nich znacznie więcej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jedni traktują ją jako miejsce do ćwiczeń głosu operowego, inni jako galerię nazistowskich pamiątek, przestrzeń do realizacji seksualnych fantazji czy schronienie dla hodowanego w ukryciu węża. Piwnica to w naszej podświadomości miejsce ciemności i strachu, swoiste siedlisko ludzkiej otchłani. Doskonale odzwierciedla więc zakamarki duszy jej właścicieli. (opis dystrybutora filmu)

(daty premier mogą ulec zmianie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
baner2semafor
Zostań wolontariuszem drugiej edycji Se-ma-for Film Festival
finlandia
Nowa Fala Fińskiej Animacji (2015 – 2017) w Kinie Bodo
10_0617_polowkaPlakat3_mmu2
Polówka po raz trzeci
5 komentarzy
 • Arlett
  3 września 2015 at 09:01

  Wezmę córkę na Klub Włóczykijów, niech zobaczy w jakich historiach była zakochana jej mama w dzieciństwie 😆

 • Mariola
  3 września 2015 at 08:56

  Czekam na Klub Włóczykijów! 🙂 🙂 Ekranizują moją ulubioną książkę z dzieciństwa. Nie mogę się doczekać!

 • emka
  31 sierpnia 2015 at 14:31

  Jesień zawsze dostarcza dobrym filmów.
  Do utraty sił, Karbala, Król życia, Młodość – na te filmy czekan najbardziej 🙂

 • Eli25
  31 sierpnia 2015 at 10:04

  Nie mogę sie doczekać najbardziej „Króla zycia” i „Karbali” 🙂
  Karbala ponoć będzie mega mocnym filmem… znajoma książke przeczytała i od wczoraj mnie męczy żebyśmy do kina na to poszły. Nawet premiera jest symboliczna- 11 września 😀 Mocne kino w końcu w Polsce!

 • Erwin
  28 sierpnia 2015 at 14:40

  No proszę mojego ulubionego pisarza z dzieciństwa ekranizują, świetnie, może i dzieci przekonam do Niziurskiego wreszcie jak pójdziemy razem do kina.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*