Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi na czas wakacji przenosi się do sieci. Już od teraz dostępne są miniatury teatralne „Opowieści z baru Kokos” w reżyserii Macieja Wojtyszki, które powstały na podstawie zabawnych felietonów Anatola Potemkowskiego, który publikował w magazynie „Szpilki”. Drugi sezon „Opowieści…” startuje już we wrześniu! W ramach projektu Kultura online „Zarzucamy sieć” będziemy także prezentować spektakle i monodramy, które widzowie doskonale znają z repertuaru Teatru Nowego.

Na sześć miesięcy udostępnione zostaną w Internecie spektakle „Kościuszko. Ostatnia bitwa” oraz „Kobro” w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. W sieci pojawią się także lubiane monodramy z Sceny pod Sufitem. Zobaczymy spektakle w wykonaniu Wojciecha Bartoszka i Wojciecha Oleksiewicza.

Pierwszą premierą, którą widzowie będą mogli oglądać już od 24 lipca będzie spektakl w reżyserii Leny Frankiewicz – „Humanka”. Jest to tegoroczna premiera Teatru Nowego, która wzięła udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Spektakl ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród widzów i uznaniem krytyków.

Akcja „Humanki” dzieje się w nieodległej przyszłości, w świecie zdominowanym przez technologię. Ludzie żyją w otoczeniu humanoidów – obdarzonych sztuczną inteligencją robotów stworzonych na podobieństwo człowieka. Humanki i humani wyręczają ludzi w pracy, ale pełnią też funkcję idealnych partnerów życiowych – idealnych, bo wyposażonych zgodnie z potrzebami właściciela. „Humanka” to miłosne science-fiction opowiedziane w błyskotliwy, dowcipny sposób, ale nie pozbawione poważnych refleksji o przyszłości ludzkiego gatunku, który sam dla siebie jest największym zagrożeniem. Czy człowiek w swoim dążeniu do perfekcji i technologizacji życia stracił podstawową dla człowieczeństwa umiejętność budowania relacji? Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest jest jeszcze miejsce na miłość? Co jest smutniejsze od robota, który ma w sobie więcej emocji i empatii niż człowiek?

Zapraszamy na pokaz premiery on-line już 24 lipca o godzinie 19:00 na naszą stroną internetową www.nowy.pl.

fot. Natalia Kabanow

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
NIE JEDZ TEGO! TO JEST NA ŚWIĘTA w Teatrze Studyjnym
thecity
The City w Teatrze Studyjnym
jatobiore2
Ja to biore. vol.2 w KIJu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*