DSCF4201W czwartek, 9 lipca o godzinie 17 w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta odbyła się promocja książki polskiego poety Adama Raczyńskiego pt. „Poza tym wszystkim”. To już piąty tomik poezji autora.

Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego gościł ŁDK, aby promować swój najnowszy zbiór wierszy. Mimo, że spotkanie odbyło się w kameralnej scenerii, to pomiędzy autorem a publiką nawiązał się swoisty dialog; widzowie z uwagą śledzili komentarze pisarza, aby móc wejść w nim w dyskusję. W ten sposób nawiązała się rozmowa o sztuce dobierania słów, obrazowania za pomocą krótkich form. Raczyński usłyszał również pytania, m.in. o zależność między długościami jego utworów, gdyż autor wyznaje minimalistyczne podejście do poezji, zarówno w środkach stylistycznych jak i oprawie graficznej („Poza tym wszystkim” nie posiada ani jednej ilustracji), a jednak, pomiędzy trójwyrazowymi wierszami, pojawiły się również nawet i piętnastowersowe poematy. Oprócz dyskusji odbył się również odczyt wierszy przez samego autora.

Spotkanie było bardzo interesującą, niemal filozoficzną dyskusją na temat istoty poezji i ich narzędzi oraz postrzeganiu świata przez autora, który w piątym tomiku poezji skupił się na Morzu Bałtyckim oraz innych krajobrazach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
I Festiwal Grozy i Fantastyki w EC-1 (foto)
IMG_6891
Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim (foto)
Mieszkańcy regionu łódzkiego w czasie pandemii
1 Komentarz
  • Ryszard
    1 kwietnia 2018 at 13:42

    Adaś! Proszę o kontakt. Wujek Ryszard 512554701

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*