Muzeum Kinematografii w Łodzi z dumą prezentuje nową publikację Nakręcone w Łodzi autorstwa Anny Michalskiej i Jakuba Wiewiórskiego.

W dniu oficjalnej premiery książki, w czwartek, 17 marca, o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z autorami oraz Piotrem Dzięciołem, producentem Idy w reżyserii Pawła Pawilkowskiego.

W dniu spotkania książkę będzie można zakupić ze specjalnym rabatem!  Co łączy Warszawę, Berlin, Wiedeń czy Paryż z Łodzią? Łódź grała każde z tych miast. Filmowe życie mają pofabrykanckie pałace i kamienice, parki, dziedzińce i podwórka, tłoczne dworce i prywatne mieszkania – nie sposób zliczyć, w ilu miejscach w słychać było charakterystyczny dźwięk klapsa rozpoczynający kręcenie ujęcia.

Nakręcone w Łodzi to książka, która opowiada historię HollyŁodzi z perspektywy lokacji planów filmowych.

W publikacji, wydanej przez Muzeum Kinematografii, Anna Michalska i Jakub Wiewiórski opisują 153 filmy fabularne nakręcone w łódzkich plenerach, od niemej Ziemi obiecanej Aleksandra Hertza i Zbigniewa Gniazdowskiego z 1927 roku po Piłsudskiego Michała Rosy z 2019. Autorzy przedstawiają plenery i wnętrza, opisują kulisy powstawania filmów, ich odbiór wśród widzów i krytyków oraz rozmaite łódzkie konteksty. Rozmawiają z reżyserami, scenografami, operatorami, aktorami i producentami, a także ze szczęśliwcami spoza branży, którym udało się wejść na plan. Odkrywają wiele ciekawostek dotąd nieznanych i zabierają Czytelnika w podróż do filmowej Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Marcin Bałczewski – do Rady Miejskiej
ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 1:3 (foto)
Jak dodać treść na stronę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*