Psychocukier_w_odzi_KaliskiejKoncertowa prapremiera trzeciego albumu zespołu Psychocukier odbyła się już pod koniec maja w łódzkim klubie Jazzga. Za to wczoraj (6-go października), dzień przed oficjalną premierą Królestwa, ze sceny w Łodzi Kaliskiej po raz kolejny wybrzmiały na żywo utwory z tego albumu.

Setlistę w całości (nie licząc bisów) wypełniły utwory premierowe. Tym samym zespół postawił wszystko na jedną kartę. Nie przeplatając nowych kawałków z „ogranymi hitami” dużo ryzykował, ale chyba się opłacało. Nowe oblicze Psychocukru prezentuje się doskonale. Po raz pierwszy wszystkie utwory z płyty zaśpiewane są w języku polskim. Po raz pierwszy też całość jest niezwykle spójna, a o wybraniu jednego faworyta nie ma mowy – wszystkie numery z płyty są równie dobre.

Czas biegnie nieubłaganie, koncert też musiał się kiedyś skończyć. Ale łódzka publiczność nie pozwoliła tak od razu Psychocukrom na długo zejść ze sceny. Musieli wrócić na bis. Zagrali trzy starsze, sprawdzone utwory: Śpiący pies w BMW, Harry J i Blues.

– Nowe piosenki Psychocukru łodzianie przyjmowali z pewnym dystansem. Dopiero, gdy pojawiły się numery ograne i dobrze wszystkim znane, zaczęli wykazywać nieco więcej inicjatywy i reagować bardziej żywiołowo – relacjonuje Krzysiek, jeden z uczestników koncertu.

Publiczność na dobre rozbudzona bisem wywołała zespół raz jeszcze na scenę. Na deser zespół zaserwował Bikiniarską potańcówkę suto zakrapianą wyjątkowo nie Jamajką, a… happysadem. Utwór został zagrany w hołdzie dla tego zespołu, którego muzycy właśnie obchodzą dziesięciolecie istnienia i jak powiedział Sasza  Tomaszewski z charakterystycznym dla siebie sarkazmem – „Niestety nigdzie się jeszcze nie rozbili”. Po tej dedykacji koncert dobiegł końca. Apetyty na nowy materiał Psychocukru zostały mocno rozbudzone. Nie pozostaje więc nic innego jak czym prędzej iść do sklepu i Królestwo zakupić, zdecydowanie warto!

Zobacz także:

W ogniu pytań: Sasza Tomaszewski (Psychocukier)

W ogniu pytań: Marcin Awierianow (Psychocukier)

W ogniu pytań: Piotr Połoz (Psychocukier)

Fonovel & Psychocukier w Jazzdze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5656
F.E.T.A. 2018 w DOMu (foto)
Przybysz Przybysz w Wytwórni (foto)
IMG_3566
Edyta Bartosiewicz w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*