W VI edycji kalendarza TOYA „Kochamy Łódź” znalazły się prace malarskie uczniów Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Tematem przewodnim wydawnictwa jest łódzka przyroda, aczkolwiek znaleźć w nim można także elementy architektoniczne.

Prace do kalendarza powstały w trakcie plenerów organizowanych przez szkołę, a później wybrane przez jury w swego rodzaju plebiscycie. – To już kolejny kalendarz z serii „Kochamy Łódź, w którym promujemy Łódź i łódzkich artystów. Dwa lata temu, w czwartej edycji, znalazły się prace absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – mówi Andrzej Pasowski, dyrektor marketingu TOYA. – Łódzki „plastyk” to szkoła z ogromnymi tradycjami, która wykształciła wielu wspaniałych artystów. To dla nas zaszczyt, że udało nam się nawiązać taką współpracę. Dziękujemy dyrekcji i gronu pedagogicznemu za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że wśród autorów wybranych przez nas prac, znajdują się przyszli mistrzowie malarstwa – dodaje.

Państwowy Zespół Szkół Plastycznych w tym roku obchodzi swoje 75-lecie. – W imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów, chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie do udziału w tej inicjatywie. Cieszymy się, że w tak szczególnym dla nas roku, mogliśmy wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu – powiedziała Agnieszka Sowińska z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi. – Myślę, że także dla naszych uczniów jest to ogromne wyróżnienie i dodatkowa motywacja i inspiracja do pracy, szczególnie teraz gdy nie mogą się tak często spotykać w szkole, bo znajdują się w izolacji. TOYA ma bardzo szczytną ideę wspierania kultury. To bardzo ważne, że znajdujemy takich mecenasów, którzy pamiętają o łódzkich artystach w tak trudnych czasach – dodała.

– W kalendarzu znalazło się 13 wyjątkowych prac, które skupiają się wokół łódzkich parków i terenów zielonych. Znalazły się tam między innymi pejzaże Parków na Zdrowiu, Staromiejskiego, Julianowskiego czy Źródliska. Warto pamiętać, że parki są w obecnych czasach bardzo wartościowym miejscem do spędzania wolnego czasu, a Łódź przecież z nich słynie – powiedział Łukasz Myszka, PR manager TOYA. Jak co roku kalendarz został wydany w nakładzie ponad tysiąca egzemplarzy i nie jest przeznaczony do sprzedaży¬ – będzie dostępny dla partnerów i pracowników firmy. Istnieje jednak możliwość wygrania własnego egzemplarza w organizowanych przez Grupę TOYA konkursach. – Zapraszamy na nasz facebook’owy profil, gdzie już 18 grudnia startuje konkurs, w którym będzie można wygrać kalendarz. Przez 12 kolejnych roboczych dni aż do 11 stycznia, będziemy publikować tam kolejne pytania.

Obrazy wykorzystane w kalendarzu zostały wystawione w lobby hotelu DoubleTree by Hilton przy Łąkowej 29.

Spis dzieł zamieszczonych w kalendarzu TOYA „Kochamy Łódź” 2021

Okładka: Kamila Suska, klasa VI OSSP gr. 1, „z cyklu łódzkie Parki”
Styczeń – Wiktoria Głowacka, klasa III c LP – Park na Zdrowiu
Luty – Martyna Tomczak, klasa VI OSSP – Park na Zdrowiu
Marzec – Zofia Safinowska, klasa IV b LP – Willa Reinholda Richtera
Kwiecień – Weronika Szachniewicz, klasa VI OSSP – Park na Zdrowiu
Maj – Aleksandra Muszyńska, klasa III a LP – Park Staromiejski
Czerwiec – Alicja Michalak, klasa II b PLSP – Cmentarz Stary przy ulicy Ogrodowej
Lipiec – Wiktoria Głowacka, klasa III c LP – Park na Zdrowiu
Sierpień – Matylda Szewczyk, klasa III a LP – Park Staromiejski
Wrzesień – Zofia Safinowska, klasa IV b LP – Park Julianowski
Październik – Julia Solecka, klasa IV a LP – Park Źródliska
Listopad – Natalia Indraszczyk, klasa III a LP – Park Julianowski
Grudzień – Zofia Safinowska, klasa IV b LP – Piotrkowska 217

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Filthy_Luker_instalacja_artystyczna
Przecieki Sztuki w Łodzi
Wystawa Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”
Ewa Bloom Kwiatkowska. re_vival’22 w Ośrodku Propagandy Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*