Pleń i Klama/Sokołowski w Pop’n’Art

bigposterzinW piątek, 1 września w Pop’n’Art wystąpi formacja Pleń i Klama/Sokołowski. Wcześniej jednak odbędzie się premiera BiG Poster ZIN #2. Początek imprezy o godz. 19:30. Wstęp wolny.

BiG POSTER to darmowy zin który został założony przez dwóch pasjonatów plakatu – Bartosza Mamaka i Grzegorza Myćkę. Kto do kogo pierwszy napisał i jak powstała grupa niewiadomo, wiadome jest jednak to, że wspólnie zaprojektowali jeden z ciekawszych zinów w Polsce. Nabór do każdego numeru ma charakter konkursowy, spośród nadesłanych plakatów wybierane są najciekawsze. Zin ma formę broszury, która po rozłożeniu przybiera format 98×68 cm. Na pierwszej stronie znajdziemy wybrane plakaty, tekst krytyczny, informacje o autorach oraz stopkę redakcyjną, natomiast na odwrocie wyodrębniony plakat w dużym formacie. Projekty, które są publikowane w danym numerze mają określone, kontrastujące ze sobą kolory oraz wspólną tematykę. Za pierwszym razem różowemu i niebieskiemu towarzyszyło hasło „narcyz”, natomiast teraz jest to „kryzys” w pomarańczy i fiolecie. Z plakatami oraz tekstami można zapoznać się również na stronie: www.bigpostergroup.com

Pleń (niem. Heerwurm) – pełznąca masa, złożona z tysięcy maleńkich larw muchówki z gatunku ziemiórki pleniówki. Pleń jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, pierwsze wiadomości o nim pochodzą z XVII wieku, ze Śląska. Obserwowany na obszarach górzystych (a także 11 razy w Puszczy Białowieskiej), był również obiektem zabiegów magicznych. Przez ludność XIX w. uważany za zwiastun nieszczęść, wojen i klęsk.

Klama/Sokołowski – „Bo pomyśleliśmy, że dobrze jest też jak muzyce towarzyszy słowo, więc spróbujemy to jakoś połączyć. Wyrażamy nadzieję, że efekty będą zdumiewające.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *