preludium21 czerwca o godz. 13 w BOK Lutnia odbędzie się finał szesnastej edycji Ogólnopolskiego Dziecięcego Festiwalu Muzyki Elektronicznej PRELUDIUM 2014.

Elektronika i dzieciaki – to brzmi dość niebezpiecznie. Jeżeli do tego dodamy jeszcze zamiłowanie do muzyki, talent i keyboard, to otrzymamy mieszankę wybuchową – mówi koordynator projektu, Mateusz Błażejewski.

Celem Festiwalu, który na stałe wpisał się do kalendarza kulturalnego Łodzi, jest promocja dziecięcej twórczości muzycznej, a także stwarzanie możliwości rozwoju najmłodszym artystom. Swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych zaprezentuje zakwalifikowanych 23 uczestników – solistów z całej Polski, według następujących grup wiekowych: do lat 8, 9-12 lat oraz 13-16 lat.

Zwycięzcy w Festiwalu otrzymają nagrody firmy CASIO ufundowane przez Sponsora Głównego Festiwalu firmę ZIBI-Casio S.A. oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów Foto ABC-Centrum Foto SONY, Real, Delia Cosmetics, Rewon, Dziennik Łódzki-Polska the Time, a także organizatora Bałucki Ośrodek Kultury.
W ramach projektu tegorocznego Preludium zaprasza na koncert gościa specjalnego – Kamila Syzdoła, który zagra dla nas swoje elektroniczne utwory oraz na pokaz i prezentacje najnowszych modeli instrumentów elektronicznych typu keyboard przygotowane przez RIFF Salon Muzyczny w Łodzi wraz z firmą ZIBI Casio S.A.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
christagony
Christ Agony, Stillborn i Hybris w Stereo Krogs
funky
Funky Flow w Scenografii
Eros Ramazzotti w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*