6 marca o godz. 19 Maciej Łabecki i Sebastian Wypych dokonają prawykonania Koncertu podwójnego Ignacego Zalewskiego. Utwór, napisany na zamówienie Filharmonii Łódzkiej, został zadedykowany obu solistom. Jego prawykonanie miało się odbyć w ubiegłym roku, lecz z powodu pandemii koronawirusa musiało zostać przełożone. „Koncert w formie tańca”, jak sam kompozytor określa swój utwór, składa się z czterech części: tanga, walca, czardasza i finału w formie poloneza-fantazji.

Ignacy Zalewski (ur. 1990) to kompozytor, dyrygent oraz pedagog i popularyzator muzyki poważnej. Zdobył ponad 20 nagród na konkursach kompozytorskich z zakresu muzyki poważnej i ilustracyjnej. Jego utwory były wykonywane w najważniejszych polskich salach koncertowych, w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Singapurze i Wietnamie. Zalewski jest autorem muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych. W marcu 2019 r. w Filharmonii Łódzkiej odbyło się prawykonanie jego utworu „Symfonia. Pamięci Dominika Połońskiego”.

W programie koncertu znajdzie się także Uwertura do opery „Cyrulik sewilski” G. Rossiniego i Gran duo concertante na skrzypce i kontrabas G. Bottesiniego. Orkiestra Filharmonii Łódzkiej zagra pod batutą Grzegorza Wierusa. Koncert poprowadzi Piotr Matwiejczuk („Ruch Muzyczny”).

Zapraszamy do Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, gdzie udostępniamy połowę miejsc na widowni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
TANSMAN_2012_graphic
Tansman 2012 – informacje, program
Piano.pl – koncert charytatywny w Filharmonii Łódzkiej
plakatforum
Muzyczne Forum Młodych Naukowców i Artystów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*