Pozytywka w CH Tulipan

pozytywkaFundacja „Dom w Łodzi” od 10 lat prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Został on stworzony z myślą o ciężko chorych, niepełnosprawnych i porzuconych dzieciach. To bezpieczne i pełne miłości miejsce, zapewniające jednocześnie profesjonalną opiekę medyczną i specjalistyczną rehabilitację.

W Domu jest miejsce dla dziewięciorga Dzieci. Każde z nich cierpi na inne schorzenie i boryka się z inną niepełnosprawnością – wymaga więc specjalnych warunków, specjalistycznego sprzętu medycznego, indywidualnego programu leczenia i codziennej terapii. Jeśli myślicie, że miejsce to jest pełne smutku i bólu – jesteście w błędzie. Choć rytm wyznaczają szpitale, zabiegi i badania, pełno u nas śmiechów i chichów. Dzieci są fantastyczne i dają z siebie ogromnie dużo. Zarażają nas wszystkich swoją niesamowitą siłą i energią. A i my – fundacyjne Ciotki – robimy wszystko, by mobilizować, dopingować, zachęcać do rozwijania pasji i zainteresowań.

Od roku prowadzimy akcję społeczną „POZYTYWKA”. Pomysł był taki, by dzielić się ze światem wspaniałymi Gośćmi, którzy czasem odwiedzają nasz Dom. By podzielić się energią, którą nam dają. A także – by zatrzymać piękne chwile.  Z czasem okazało się jednak, że akcja ma wiele innych – szalenie ważnych aspektów. Najważniejsze jest to, że nasze Dzieci – będąc Bohaterami akcji – czują się ważne. Stoją przecież na równi ze znanymi ludźmi, takimi jak m.in.: Muniek Staszczyk, Cezary Żak, Artur Barciś, Aleksandra Szwed, Katarzyna Skrzynecka, Feel, Kamil Bednarek, Michał Wiśniewski, Jasiek Mela… okazuje się, że i One mają coś światu do powiedzenia. Ich głos jest ważny. Powtarzają swoje hasła bardzo często… wierzą w nie.

Kolejna rzecz, to odczarowywanie wizerunku domu dziecka, dziecka z domu dziecka, dziecka niepełnosprawnego – my też możemy coś zrobić dla innych, a dzieci mają ważne miejsce w świecie. I mogą wiele osiągnąć, jeśli tylko da się im szansę.  Akcja jest oczywiście fotograficzna. W każdy poniedziałek wrzucamy do sieci zdjęcie Bohatera trzymającego w dłoniach swoje pozytywne hasło.  Różni są bohaterowie, różni fotografowie. Nagraliśmy nawet spot! Akcja jest całkowicie non-profit.

Ku naszej radości – udało nam się nagrać spot, w którym wystąpiły nasze Dzieci! A do tego – w tym roku – ruszamy z akcją Pozytywka na kółkach! Nawiązaliśmy współpracę z MPK Łódź – zdjęcia Bohaterów będzie można zobaczyć na monitorach w tramwajach, a także – na samochodach „przewozów osób niepełnosprawnych”, czyli ZPON. Teraz wystawę w nowej odsłonie oglądać można w galerii na terenie CH Tulipan, ul. Piłsudskiego 94 w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *