Poznaliśmy najlepszych młodych piłkarzy w województwie łódzkim (foto)

Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) już w czerwcu będą reprezentować województwo łódzkie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia.

W dniach 19-20 maja na boiskach treningowych przy ulicy Minerskiej w Łodzi, a dzień później na niedawno otwartym, pięknym stadionie ŁKS-u przy al. Unii Lubelskiej rywalizowały największe piłkarskie talenty z całego województwa, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyła słoneczna, choć momentami wietrzna pogoda i gorący doping ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek dzieci musiały odbyć jeszcze symboliczną odprawę – z Kubusiem, maskotką i przyjacielem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Walka trwała do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: AP Bąków (U8), LKS MOSiR Sieradz (U10) oraz UKS SMS Łódź (U12). Wśród chłopców zwyciężyli: Łódzka Akademia Futbolu (U8), MG13 (U10), a także SP Ksawerów (U12).

Chłopcy od małego uczeni są szacunku do przeciwnika, wiedzą jak dbać o zdrowie i nigdy się nie poddają, czego najlepszym przykładem był mecz finałowy. Obiektywnie, nie byliśmy w nim faworytem. Nasz przeciwnik strzelił do tego etapu kilkadziesiąt bramek, tracąc przy tym chyba tylko jedną. My z kolei lepsze mecze przeplataliśmy z gorszymi, ale w tym najważniejszym spotkaniu byliśmy górą. Chłopcy z obu zespołów znają się doskonale, przybili sztamę i wzajemnie trzymają za siebie kciuki. Teraz czas na finały w Warszawie, gdzie jedziemy pełni nadziei i optymizmumówi Radosław Bienias, trener SP Ksawerów, zwycięskiej drużyny chłopców z kategorii U12.

Oprócz zwycięskich zespołów poznaliśmy także najlepszych strzelców i strzelczynie, którymi
w kategoriach U8, U10 i U12 zostali kolejno Kordian Ciesielski i Wiktoria Gasik (U8), Olek Legęncki i Maja Kopiecka (U10) oraz Szymon Rózga i Julia Misiak (U12). Najlepszymi bramkarzami wybrano: Fabiana Kazimierczaka i Kaję Kowalczyk (U8), Jana Donegana i Jagodę Sobańską (U10) oraz Adama Osiejewskiego i Natalię Piskorz (U12). Wyróżnienie otrzymali również najlepsi zawodnicy w swoich grupach wiekowych, a zostali nimi: Oliwier Wicicki i Dorota Grabowska (U8), Maksymilian Lindner i Nadia Kokocińska (U10), a także Franciszek Zgoda i Aleksandra Kędzierska (U12).

Ogromny wpływ na naszą wygraną miał wyrównany skład. Każda dziewczyna prezentuje u nas podobny, wysoki poziom i możemy wyjść w dowolnym ustawieniu, mając równe szanse na sukces. Egzamin zdała również z pozoru prosta, ale niełatwa w egzekucji taktyka, polegająca na pełnym zaangażowaniu wszystkich zawodniczek w obronę i w atak. Dziewczyny grały odważnie, z pasją, na granicy ryzyka i nie bały się popełniać błędów, bo wiedzą, że mają do tego pełne prawo, a gra ma być dla nich przede wszystkim świetną zabawą. Do Warszawy jedziemy po zwycięstwo. Mamy szacunek do przeciwników, ale wierzę, że wrócimy do Łodzi z pucharemprzekonuje Anna Kaźmierczak, trenerka zwycięskiej drużyny dziewcząt w kategorii U12 – UKS SMS Łódź.

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Łódzkiego w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark,
a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem finałów w województwie łódzkim była Kompania Dystrybucyjna.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach z Finałów Wojewódzkich w Łodzi
– woj. łódzkie:

Dziewczynki

U-8

U-10

U-12

I MIEJSCE

AP Bąków

LKS MOSiR Sieradz

UKS SMS Łódź

II MIEJSCE

Pogoń Godzianów

GKS Bełchatów

Emka Skierniewice

III MIEJSCE

UKS SMS Łódź

SP Moszczenica

UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Chłopcy

U-8

U-10

U-12

I MIEJSCE

Łódzka Akademia Futbolu

MG13

SP Ksawerów

II MIEJSCE

RAP Radomsko

Orliki z Trójki Tomaszów Mazowieckie

MG13

III MIEJSCE

KKS Koluszki

SP6 Zduńska Wola

SP Drzewica

 

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki

Dziewczynki

U-8

U-10

U-12

Najlepsza zawodniczka

Dorota Grabowska
(UKS SMS Łódź)

Nadia Kokocińska
(GKS Bełchatów)

Aleksandra Kędzierska
(Emka Skierniewice)

Chłopcy

U-8

U-10

U-12

Najlepszy zawodnik

Oliwier Wicicki
(RAP Radomsko)

Maksymilian Lindner
(MG13)

Franciszek Zgoda
(SP Ksawerów)

 

Najlepsi bramkarze i bramkarki

Dziewczynki

U-8

U-10

U-12

Najlepsza bramkarka

Kaja Kowalczyk
(Pogoń Godzianów)

Jagoda Sobańska
(LKS MOSiR Sieradz)

Natalia Piskorz
(UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski)

Chłopcy

U-8

U-10

U-12

Najlepszy bramkarz

Fabian Kazimierczak
(ŁAF)

Jan Donegan
(SP6 Zduńska Wola)

Michał Kowalski
(SP1 Złotoryja)

 

Najlepsi strzelcy i strzelczynie

Dziewczynki

U-8

U-10

U-12

Najlepsza strzelczyni

Wiktoria Gasik
(AP Bąków)

Maja Kopiecka
(SP Moszczenica)

Julia Misiak
(UKS SMS Łódź)

Chłopcy

U-8

U-10

U-12

Najlepszy strzelec

Kordian Ciesielski
(KKS Koluszki)

Olek Legęncki
(Orliki z Trójki Tomaszów Mazowiecki)

Szymon Rózga
(MG13)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *