poznajszkolyRozpoczyna się akcja edukacyjną dla szkół podstawowych, w ramach której uczniowie spotkają się z łódzkim fotografem i podróżnikiem, Pawłem Rakowskim, który opowie o swoich podróżach w Himalaje i ekscytujących spotkaniach z mieszkańcami Nepalu. Spotkania będą miały formę warsztatów podróżniczych, wykładów oraz wystaw fotograficznych w CH Guliwer w Łodzi. Program został podzielony na dwa etapy spotkań – przed kolejną wyprawą podróżnika do Nepalu oraz po jego powrocie z październikowej podróży.

ETAP I – 18-30.09 – WITAMY W NEPALU!

Uczniowie odbędą 45-minutowe spotkanie z Pawłem Rakowskim, wysłuchają opowieści z podróży do Nepalu oraz wezmą udział w warsztatach podróżniczych. Podczas zajęć uczniowie napiszą listy do swoich nepalskich kolegów, które Paweł Rakowski zabierze ze sobą w kolejną podróż. Cykl spotkań pierwszego etapu zakończy zwiedzanie edukacyjnej wystawy zdjęć z podróży.

26.10-17.11.2017 wyprawa Pawła Rakowskiego

ETAP II – 20.11-15.12

Kolejne spotkanie z Pawłem Rakowskim odbędzie się na gorąco po zdobyciu Dhampus Peak i odwiedzeniu nepalskiej szkoły w wiosce Muri. Tę niezwykłą lekcję geografii zakończy wystawa fotograficzna z ostatniej podróży, obrazująca nepalskie szkoły i codzienne życie Nepalczyków.

Do udziału w projekcie edukacyjnym zaprosimy prawie 300 uczniów ze szkół podstawowych z dzielnicy Chojny. Dla kursantów przygotowany zostanie poczęstunek oraz upominki od Guliwera!

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
biotrendy
Łódzkie BioTrendy 2016
piwowary
Piwowary 2017 – informacje
wwk4
#4 Wielka Wymiana Kontaktów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*