Poznaj Łódzką Rzecz! (wideo)

lŁódzka Rzecz to młody portal dotyczący łódzkiego: wzornictwa, architektury i architektury wnętrz. Tworzy go zespół młodych ludzi, którym wzornictwo leży na sercu, mają jednak świadomość, iż ta dziedzina jest mało znana i często źle rozumiana w Polsce.

Postanowili coś zmienić, działać w taki sposób, aby w Łodzi stało się głośno o dizajnie, nie tylko w czasie festiwalu Łódź Design. Celem grupy jest pobudzenie współpracy łódzkich producentów z projektantami. Stworzenie wielopoziomowej platformy porozumienia: między młodymi projektantami wchodzącymi na rynek a profesjonalnymi pracowniami z dłuższym stażem oraz pomiędzy uczelniami o charakterze technicznym i artystycznym.

W tym celu Łódzka Rzecz zamierza nawiązać współpracę ze wszystkimi uczelniami w Łodzi związanymi z projektowaniem, wnętrz, produktu i architektury, biurami projektowymi oraz przedsiębiorstwami korzystającymi z usług wzorniczych bądź chcących rozpocząć podobną współpracę. To wszystko ma na celu oswajanie mieszkańców Łodzi z nowoczesnymi projektami, a więc pośrednio pobudzenie rynku i ułatwienie wprowadzania dobrze zaprojektowanych rzeczy do sprzedaży.

 

Na stronie można odnaleźć artykuły o studenckich projektach, konkursach, wydarzeniach z branży, sukcesach i sylwetkach projektujących łodzian oraz o nowościach wprowadzanych na rynek przez firmy stacjonujące w naszym mieście. Portal będzie stopniowo rozbudowywany. Niedługo rozpocznie się publikacja artykułów sięgających również do najciekawszej historii projektowania związanego z regionem. Tematyka portalu dotyczy także architektury, zarówno tych obiektów, które w Łodzi powstają ale i tych, które prawdopodobnie nie wyszłyby na światło dzienne gdyby nie możliwości pokazania ich właśnie w takiej formie jaką proponuje Łódzka Rzecz.

Chcemy zdementować błędny pogląd, że w Łodzi nic ciekawego się nie dzieje w sferze projektowej, będziemy również wzbogacać to, co już sprawnie w Łodzi działa i aktywizować zainteresowanych tą dziedziną. Nie tylko tych fachowo związanych z zawodem, ale i tych tworzących z zamiłowania – mówi Kasia Fortuna, jedna z założycielek portalu. Portalowi mają towarzyszyć różne działania, wydarzenia takie jak: happeningi, warsztaty oraz panele dyskusyjne. „Warsztaty przeprojektowe“ już niebawem – aktualnych informacji należy szukać na stronie www.lodzkarzecz.pl.

Łódzka Rzecz zachęca do publikacji projektów i tekstów związanych tematycznie z treścią portalu na stronie www.lodzkarzecz.pl. Aby ułatwić wszelkie procedury portal posiada specjalną zakładkę KONTAKT oraz WSPÓŁPRACA.

Zapraszamy!!

(Inf. prasowe){jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *