20150415_220201Czwarty raz w Polsce pojawili się wrestlerzy z World Wrestling Entertainment. Tym razem wystąpili w warszawskim Torwarze. Po bardzo krótkim spotkaniu z Adamem Rose i Taminą, z którymi miałem szczęście zrobić sobie zdjęcie czas na pierwszą walkę.

Jest godzina 19:30 na scenę wchodzi były mistrz interkontynentalny Bad News Barrett. Niestety ma dla nas złą wiadomość, do Polski nie przyjechał Daniel Bryan. A ponieważ nie zjawił się – zapowiedzianej walki nie będzie. Gdy Barrett schodził z ringu pojawił się nie kto inny, a Jimmy Uso. I tak otrzymaliśmy dość dobry opener.

Publiczność, która w tym roku była dość aktywna, przez całą walkę „chantowała” za BNB, który przez większość pojedynku okładał niemiłosiernie przeciwnika. Chwila nieuwagi, odżycie Uso i niestety pojedynek wygrał ex-mistrz Tag Teamów.

joomplu:88507

Bad News Barrett – Jimmy Uso

Po krótkiej przerwie czas na kolejną walkę – najpierw Fandango z Rosą Mendes, potem Miz, chwilę po pojawia się Zack Ryder, a na końcu Damien Mizdow. Wiadomo, że będzie to walka dwóch na dwóch i… że będzie więcej zabawy i żarów, niż porządnej walki. Zapamietać warto zwrot Mizdowa skierowany do Miza – Zamknij mordę, który podchwycili przybyli na WWE fani, a także zwycięstwo face’ów.

joomplu:88502

Fandango, The Miz – Damien Mizdow, Zack Ryder

Po spotkanie z Adamem Rose wiedziałem, że jego walka będzie numerem trzy w karcie. Niestety na ringu pojawił się bez rosebud (zapewne niejeden polski fan chciałby wcielić się w tę rolę). Po nim zobaczyliśmy Finna Balora, przedstawiciela NXT, na którego debiut w głównym rosterze oczekujemy.  Głównie dzięki Balorowi mieliśmy dość dobrą i szybką walkę, z kilkoma ciekawymi akcjami technicznymi. Zwycięzca do przewidzenia – Fin Balor.

joomplu:88498

Finn Balor – Adam Rose

New Day (Big E i Kofi Kingston), Los Matadores oraz Cesaro i Tyson Kidd, to uczestnicy kolejnej walki, jedynego pojedynku w Warszawie, podczas którego mieliśmy na szali mistrzowski pas. Co oczywiste zwyciężyli jego posiadacze, wcześniej jednak mieliśmy przeplatanie ciekawych akcji (Cesaro) z nudnymi wstawkami za mikrofonem w wykonaniu członków New Day.

joomplu:88495

New Day –  Los Matadores – Cesaro i Tyson Kidd

Za nami cztery walki, na zegarze widnieje 20:45, na ekranie wspomnienia związane z Nagrodą Warriora oraz reklama WWE Network – większość widzów wychodzi na przerwę… a tymczasem pojawia się muzyka Shemusa i przed nami kolejna walka. Niestety jego pojedynek z Dolphem Zigglerem w pierwszej części był bardzo nudny. Wrestlerzy dość djługo rozkręcali się, na szczęście końcówka i dość niespodziewane zwycięstwo Celtic Warriora nieco polepszyły obraz całości. Ponieważ face musiał jednak zejść przy swojej muzyce Shemus wrócił i próbował ponownie znokautować Zigglera. Ten jednak okazał się lepszy i przy uciesze fanów poszedł na zaplecze.

joomplu:88493

Dolph Ziggler – Sheamus

Po piętnastominutowej przerwie czas na pojedynek kobiet. Cameron, Tamina, Rosa Mendes kontra Layla, Emma, Natalya. Od lat wiadomo, że im ładniejsza wrestlerka, tym gorzej walczy. Tym razem było podobnie. Ostatecznie Natalya (która chyba miała najlepsze przyjęcie wśród polskich fanów) wykonała sharpshooter i drużyna face’ów zwyciężyła.

joomplu:88490

Cameron, Tamina, Rosa Mendes – Layla, Emma, Natalya

Przed nami dwa ostatnie pojedynki i praktycznie już wszystko wiadomo. Na ringu Bryan Wayatt i Eric Rowan. Sporo ciekawych akcji, szybkie tempo i niezła technika (głownie Wayatta). I tak mieliśmy najlepszy pojedynek w karcie, który zwyciężył Bryan Wyatt.

joomplu:88489

Erick Rowan – Bray Wyatt

Na ringu Big Show, fani skandują zamknij mordę (ponieważ wrestler nie rozumie polscy fani tłumaczą mu to na angielski), za chwilę z publiczności na ring schodzi Roman Reigns. Czas na main event w formie street fightu (a raczej street fightu w wersji WWE) z udziałem m.in. stołu. Zwycięzca znany od początku – Roman Reigns.

joomplu:88484

Roman Reigns – Big Show

I tak  minęła czwarta, dla mnie druga, gala WWE w Polsce.

Zobacz także:

Wrestlemania Revenge Tour w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_N1I0232_small
14. edycja Konfrontacji Sztuk Walki – Dzień Sądu (wideo)
MP_Kobiet
Natalia Bernasiak medalistką Mistrzostw Polski w Boksie
IMG_7173
KSW 24 w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*