wiankinadwisla

21 czerwca odbędzie się 19. edycja największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie – Wianków nad Wisłą. Oprócz dziennych atrakcji związanych z Piknikiem  Świętojańskim, zwolenników koncertów na żywo ucieszą występy zespołów Hey, Dżem, Łąki Łan oraz brytyjskiego zespołu Razorlight!

Pochodzący z Londynu Razorlight to jasno święcąca gwiazda gitarowego indie-rocka. Zespół powraca do Polski w dziesiąta rocznicę swojego debiutanckiego krążka „Up All Night”, który został wydany 28 czerwca 2004 roku. Album ten w błyskawicznym tempie przyniósł im sławę i miano najlepszego nowego zespołu Wielkiej Brytanii. Grupa szybko ruszyła w trasę promocyjną i w 2005 roku otwierała już koncerty takich gwiazd jak Queen (z Paulem Rodgersem) i Oasis.

Do tej pory zespół nagrał jeszcze dwa albumy „Razorlight” oraz „Slipway Fires”. Z albumu „Razorlight” pochodzi m.in. singiel „In the Morning”, który dotarł do 3. pozycji na UK Singles Chart, „Somewhere Else” zajął miejsce 2., a „America” dotarła na sam szczyt notowania. Zespół otrzymał również dwie nominacje do Brit Awards w kategorii Best British Band i Best Song za piosenkę „America”. Album „Razorlight” przyniósł grupie także nominacje do NME w kategorii Best Album i Best British Band. Godne wyróżnienia jest także ich uczestnictwo w koncercie charytatywnym organizowanym przez Boba Geldofa „Live8” w Hyde Parku oraz to, że mieli okazję zagrać przed takimi legendami rocka jak The Rolling Stones czy The Who. Razorlight  gościł w Polsce m.in. przy okazji Orange Warsaw Festival (2009r.).

W tym roku przybywają w odświeżonym składzie  i  po koncertowej przerwie jaką wokalista spożytkował na promowanie swojego solowego albumu „Borrell 1” oraz projektu Johnny Borrell & Zazou.

Zespół entuzjastycznie przyjął  specjalne zaproszenie Andrzeja Matusiaka, dyrektora Stołecznej Estrady, który myślał o zaproszeniu muzyków już od kilku lat.
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy okazję przyjechać do Warszaw i wystąpić 21 czerwca. Postaramy się ze wszystkich sił, by najkrótsza noc w roku była niezapomniana dla was wszystkich. Nie możemy się doczekać spotkania z polskimi fanami, którzy są niezwykle entuzjastyczni, a ich emocje na pewno przeniosą się także na scenę.” – napisali Razorlight.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hiphop
Hip Hop Festival Łódź w Wytwórni
Fisz Emade Tworzywo w Wytwórni
Ju00F3ga_plakat
Jóga w Cafe Bar Poczekalnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*