openerNiewiele jest zespołów, które witamy i gościmy na scenie Open’era z taką radością. Niewiele jest też zespołów, które mogą pochwalić się takim dorobkiem w historii muzyki rockowej. Jednak dla polskich fanów i fanów festiwalu to coś więcej niż 22 lata bardzo dobrej muzyki – to po prostu PEARL JAM.

Z naprawdę wielką i dumą ogłaszamy, że Pearl Jam wystąpią w Gdyni 3 lipca 2014 i będzie headlinerem festiwalu Open’er. Pearl Jam ogłosili składającą się z 11 koncertów trasę po Europie w czerwcu i lipcu 2014. Letnia trasa startuje 16 czerwca w Amsterdamie i kończy się 11 lipca w Milton Keynes (Wielka Brytania). Pearl Jam będą mieli tylko dwa przystanki na europejskich festiwalach – jeden z nich to Open’er.
 
Pearl Jam wydali swój długo oczekiwany, dziesiąty album Lightning Bolt 14 października tego roku nakładem Monkeywrench Records/Republic Records. Międzynarodowym wydawcą i dystrybutorem jest Universal Music Group International. Wyprodukowany przez Brendana O’Briena Lightning Bolt to pierwszy album Pearl Jam od czasu rewelacyjnie przyjętego  Backspacer, wydanego we wrześniu 2009.
 
Lightning Bolt zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200, był też numerem jeden na platformie iTunes w ponad 50 krajach. W czołówce listy przebojów album znalazł się także w Polsce. Płyta nadal jest w sprzedaży na stronie www.pearljam.com, w iTunes i u wszystkich głównych sprzedawców.
 
W 1991 roku, dzięki debiutanckiemu albumowi  Ten,  Pearl Jam, mało znany zespół z Seattle został supergwiazdami. W trakcie kariery wydał dziesięć płyt studyjnych i setki oficjalnych bootlegów koncertowych. Zagrał też niezliczoną liczbę wyjątkowych koncertów, wciąż ciesząc się przychylnością krytyków i ogromną popularnością – na całym świecie sprzedał ponad 60 milionów albumów. Przez dwadzieścia dwa lata kariery Pearl Jam byli i nadal są wielką siłą rocka, zarówno z uwagi na niezłomną wierność swoim poglądom politycznym i społecznym, nieustanną skłonność do eksperymentów, jak i znane wszystkim rockowe hymny i bestsellerowe albumy. Dwa lata temu, Pearl Jam uświetnili 20-lecie działalności weekendową wycieczką do Alpine Valley w stanie Wisconsin, oraz trasą po Kanadzie, Ameryce Południowej i Środkowej oraz Meksyku. Z tej okazji zespół nakręcił także film Pearl Jam Twenty, któremu towarzyszyła okolicznościowa książka i ścieżka dźwiękowa.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fireball
Lux Perpetua, Fireball, Reign Of Fire, Rain in Florence w Andrzeju, nie denerwuj się
krzeminski
Krzemiński/Parker/Serafiński Trio u Milscha
MU w TU

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*