Poza Łodzią: Music Is My Radar na OFFie

162_offkatowice_1_copy

Podczas OFF Festivalu i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka odbędą się dwa wernisaże wystawy  Music Is My Radar – prezentującej prace Mateusza Holaka i Dawida Ryskiego. To autorzy plakatów muzycznych do koncertów szeroko pojętej alternatywy, która obecna jest na obu imprezach. Wystawa odbędzie się w galerii Rondo Sztuki i będzie miała dwie odsłony, specjalnie dedykowane obu katowickim festiwalom. 

Wystawa będzie otwarta w dniach 7-30 sierpnia 2015. Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek 11.00 – 19.00.

Sobota – niedziela 10.00 – 18.00

Wernisaże poszczególnych części odbędą się w dniach:
8.08.2015, godzina 12.00 – wernisaż I części wystawy (OFF Festival)
20.08.2015, godzina 18.00- otwarcie II części wystawy (Festiwal Tauron Nowa Muzyka) 

Na wystawie zobaczyć będzie można plakaty muzyczne, okładki płytowe i inne muzyczne artefakty. Co ciekawe, Mateusz Holak i Dawid Ryski są muzykami i projektantami jednocześnie. Ta perspektywa pomaga im w pełni przetłumaczyć język muzyki na język obrazu. Wystawa Music Is My Radar doskonale wpisuje się w dwa muzyczne festiwale, które odbywają się w sierpniu w Katowicach, ponieważ zarówno one, jak i Ryski oraz Holak skupiają się na tym, co ciekawe w szeroko pojętej alternatywie. 

Prac Mateusza Holaka i Dawida Ryskiego nie można zamknąć w wielozdaniowych opisach. Ich siła wali odbiorcę prosto w twarz. Nie można przejść obok nich obojętnie, bo albo cię denerwują, albo jesteś fanem. I co najważniejsze działają funkcją. Widząc ich plakat na ulicy zostajesz zainfekowany myślą przewodnią. Wyobrażasz sobie muzykę.
Wystawa Music Is My Radar pokazuje prace tych dwóch osobowości projektowych w dwóch odsłonach. W odsłonie pierwszej zostaną pokazane prace powiązane z szeroko pojętą muzyką alternatywną (OFF Festival). W drugiej – pokażemy realizacje dedykowane muzyce elektronicznej i nowym brzmieniom (Festiwal Tauron Nowa Muzyka).
Mateusz Holak i Dawid Ryski nie są tylko twórcami plakatów. Na wystawie pokazane zostaną także ich projekty okładek płytowych, ilustracje do wydawnictw oraz niekonwencjonalne rozwiązania projektowe. 

Kuratorem wystawy jest Adrian Chorębała 

Dawid Ryski – Rocznik 82. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Mieszka i pracuje w Puławach. Twórca licznych ilustracji prasowych (Przekrój, Gaga, Exklusiv, Bluszcz) oraz wielu plakatów koncertowych. Ponadto zajmuje się projektowaniem okładek do płyt oraz wzorów graficznych dla firm odzieżowych. Perkusista stołecznego The Black Tapes, współtwórca nowo powstałej inicjatywy Pinata Unique.
www.talkseek.com  

Mateusz Holak – muzyk, autor tekstów, lider gitarowego zespołu Kumka Olik i współtwórca projektu Małe Miasta. Projektant plakatów i okładek płytowych. W branży muzycznej działa od 14 roku życia. Projektuje od gimnazjum. Raper w sercu. Autor celnych tekstów na temat otaczającej nas rzeczywistości. Ma w planach projekty muzyczne, które zaskoczą.
www.mateuszholak.com   

MUSIC IS MY RADAR 

7-30.08.2015

Galeria ASP w Katowicach RONDO SZTUKI
I:   7-16.08.2015, wernisaż: 08.08. godz. 12.00
II:  20-30.08.2015, wernisaż: 20.08. godz. 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *