Mskie_Granie_20120714-9589Za nami pierwszy koncert tegorocznej trasy Męskie Granie. Wieczór w warszawskim Koneserze pełen był energii, muzycznych uniesień i… niespodzianek. Dla zebranej publiczności zagrali m.in. Leszek Możdżer i Tomasz Stańko, Wojciech Waglewski oraz Katarzyna Nosowska – dyrektor artystyczna projektu.

Pierwsza odsłona tegorocznej edycji zaskoczyła wszystkich. Koneser wypełnił się prawdziwą feerią dźwięków – od jazzu, przez hip hop i elektro aż po rocka. Na wielkie emocje publiczność przygotowali zwycięzcy konkursu Nowe Męskie Granie, czyli zespół Crab Invasion. Zaserwowali widzom świetną mieszankę indie, popu i rocka. Publiczność entuzjastycznie przyjęła także soulowe numery w wykonaniu grupy June. Zagrali również: BaBu Król, czyli Bajzel i Budyń z formacji Pogodno, którzy zaserwowali prawdziwą energetyczną eksplozję, prezentując utwory Edwarda Stachury. Muzykoterapia zachwyciła niezwykłą mieszanką jazzu  i wibrującego głosu wokalistki Izy Kowalewskiej. Po nich na scenę wszedł Kamp! i porwał publiczność doskonałą dawką elektro – popu.

joomplu:39342

Jedną z największych sensacji wieczoru był występ Marka Dyjaka, który jak zwykle ujął szczerością, głębią głosu i siłą ekspresji. Publiczność zgotowała mu gorące powitanie, a oklaski z każdym kolejnym utworem narastały. Czuję wdzięczność za otrzymanie szansy od Kasi i Organizatora. Dziękuję, że mogłem dziś wystąpić dla Was na tej scenie – powiedział po występie artysta. Po poruszającym występie Dyjaka, dyrektor artystyczna przygotowała dla publiczności prawdziwą woltę. Pablopavo i Ludziki, wspierany przez sekcję dętą i Marikę, zapewnił widzom dużą dawkę pozytywnych wibracji. Z kolei Leszek Możdżer i Tomasz Stańko przenieśli słuchaczy w magiczną krainę jazzu, wręcz hipnotyzując wsłuchaną w każdy dźwięk widownię. Tak spektakularnej mieszanki lekkości, delikatności a zarazem siły i buntowniczego ducha z pewnością nie spodziewał się nikt.

joomplu:39332

W końcu na scenę weszła sama Katarzyna Nosowska. Od pierwszych dźwięków porwała. Prawdziwą gratką był jej wspólny występ z Wojciechem Waglewskim. Ten niezwykły duet brawurowo wykonał utwory Sfera zmor zespołu Voo Voo oraz Kto? z repertuaru tegorocznej dyrektor artystycznej.

– Czasem, gdy jest kumulacja w totka, tak sobie myślę, jak bardzo chciałabym wygrać. Dzisiaj tak się stało i jestem tym niesamowicie przejęta – powiedziała Nosowska, zapowiadając kolejny występ. Razem z Leszkiem Możdżerem, Tomaszem Stańką i Izą Kowalewską wykonali utwór Polska. Temperatura sięgnęła zenitu wraz z pierwszymi dźwiękami utworu Ognia!, promującego tegoroczną trasę Męskiego Grania. Razem z wybuchowym duetem śpiewał nie tylko zespół. Fani dali się usłyszeć i nie było wątpliwości, że singiel promujący tegoroczny cykl koncertów nie jest im obcy. Wieczór magicznie zakończył multiinstrumentalista Grabek.

joomplu:39318

Tego lata Męskie Granie zabrzmi jeszcze w następujących miejscach:
Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca
Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca
Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia
Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

fot. Gosia Wojna, www.gosiawojna.pl

Zobacz także:

Poza Łodzią: Wianki nad Wisłą 2012 (foto)

Poza Łodzią: Nightwish na Ursynaliach 2012 (foto)

Poza Łodzią: Sabat Czarownic 2011 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0096muchy
Muchy i Little White Lies w DOMu (foto)
IMG_2254
Jan Kondrak w Domu Literatury (foto)
F.E.T.A. 2019 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*