IMG_2841Znajdujący się na terenie Ujazdu Park Edukacyjno-Rozrywkowy Mikrokosmos jest jedną z najciekawszych tego typu przedsięwzięć na terenie naszego województwa. Należy jednak pamiętać, że skierowany jest głównie do najmłodszego odbiorcy.

Gigantyczne owady usadowione na terenie ok 10 tys. m2 (przy nie nadmiernie szybkim tempie zwiedzanie zajmuje około 30-40 minut). Kilkadziesiąt okazów, w tym m.in. modliszka, biedronka, stonka, turkuć podjadek i mucha. Do tego plac zabaw, duże szachy, niewielkie minizoo, czarne łabędzie oraz grill. Mikrokosomos to idealne miejsce dla małych wielbicieli botaniki.

Jak piszą organizatorzy: „Ideą stworzenia Parku było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży, a także dorosłych na niezwykle bogaty świat owadów. Te małe istoty, mają olbrzymie znaczenie dla procesów warunkujących życie na Ziemi.” Warto nadmienić, że zimą Mikrokosmos zamienia się w Zimową Krainę.

IMG_2813

Cena biletów wynosi: 9 zł (ulgowe), 13 zł (normalne), 35 zł (rodzinne). Zdarzają się również promocje na Gruponie. Dzieci do lat 4 – wstęp gratis. Do parku można również wejść z psami (na smyczy i z kagańcami).

Dojazd z Łodzi jest bardzo prosty. Należy kierować się na Tomaszów Mazowiecki. Przy wjeździe do Ujazdu wciąż należy jechać na Tomaszów, aż do dojechania do głównego placu – tam skręcić w stronę Lubochni, zaraz skręcić w ulicę Parkową, która jest prostopadła do Pasikonika, gdzie znajduje się Mikrokosmos.

Zobacz także:

Poza Łodzią: Groty Nagórzyckie otwarte dla turystów (foto)

Wakacje poza Łodzią: Mały żubr w Smardzewicach (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_4095
Projekt P.I.W.O. 2014 (foto)
20150509_110119
Dzień pielęgniarek i położnych w Manufakturze (foto)
_MG_2714
Ćwiczenie antyterrorystyczne pk. NAREW-16 (foto)
1 Komentarz
  • Andrzej Witowicz
    19 maja 2014 at 14:43

    Malownicze miejsce! Darmowy plac zabaw dla dzieci, extra owady do zwiedzania, ciekawe miejsce. Kawiarnia dobrze zaopatrzona nie tylko w kawy ale też w smaczne jedzenie. Ceny znośne. Warto przyjechać tak po południu i posiedzieć do zamknięcia czyli do tej 19:00. POLECAM! 😆

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*