FreeForm-Festival-14-300x220Brytyjski indie-rockowy Klaxons, elektroniczny projekt Simian Mobile Disco oraz polski duet Xxanaxx kolejnymi ogłoszonymi artystami na FreeFormFestival!

KLAXONS live
Indie-rockowa rewelacja z Wielkiej Brytanii na pierwszym koncercie w Warszawie
Koncertowa premiera trzeciego album zespołu pt. „Love Frequency”!

Brytyjski zespół powstał w 2005 roku, w Londynie. W skład grupy wchodzą Jamie Reynolds, James Righton, Simon Taylor-Davis i Steffan Halperin, którzy łączą rockowe brzmienie z muzyką elektroniczną.  Klaxons debiutowali w 2006 roku singlem „Gravity’s Rainbow / „The Bouncer”. Wytwórnia Angular wydała jedynie 500 kopii singla na winylu, który został wytłoczony osobiście przez członków zespołu. Drugi singiel Atlantis to Interzone ukazał się w tym samym roku, tym razem jednak zespół współpracował z wytwórnią Merok. Pierwszy mini album, „Xan Valleys”, powstały przy współpracy z Modular Recordings. Jeszcze w 2006 roku Klaxons ponownie zmienili wytwórnię, tym razem na Polydor, która wydała singiel „Magick”. Po jej szyldem ukazał się również singiel Golden Skans promującym debiutancki album grupy „Myths of the Near Future”, który został wydany w styczniu 2007 roku. Płyta z miejsca uplasowała się na 2 na liście przebojów Wielkiej Brytanii. Otrzymali za nią prestiżową brytyjską nagrodę Mercury Prize. W 2010 roku wydali kolejny krążek „Surfing The Void”, z przebojem Echoes. Ten album znalazł się w dziesiątce najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii. Obecnie ukończyli pracę na trzecim albumem „Love Frequency”, wyprodukowany przez  Jamesa Murphy z Chemical Brothers. Będzie to pierwszy występ Klaxons w Warszawie!

SIMIAN MOBILE DISCO live
Jeden z najpopularniejszych elektronicznych duetów ostatnich lat, wystąpi na żywo z nowym materiałem!

Simian Mobile Disco to duet powstały na gruzach popularnej formacji Simian. Tworzą ją James Ford i James Anthony Shaw. Na początku kariery wydali kilka singli w szanowanej wytwórni Kitsune Music. W 2006 roku ukazał się ich pierwszy prawdziwy hit na scenie alternatywnej: utwór Hustler. Zachęcony tym sukcesem duet w 2007 roku wydał swój pierwszy album nakładem Wichita Recordings – „Attack Decay Sustain Release”. Simian Mobile Disco poza pracą nad albumem remiksowali utwory znanych wykonawców, takich jak np. Muse, Klaxons czy Björk. Muzyka duetu opiera się na ciężkich elektronicznych rytmach, często bez używania żadnych instrumentów muzycznych. Kilka miesięcy po wydaniu debiutanckiego albumu ukazał się krążek „Sample and Hold”, na którym znaleźć można zremiksowane wersje utworów znanych z „Attack Decay Sustain Release”. W trakcie prac nad kolejnym albumem zespół występował kilkakrotnie jako support- m.in. dla Klaxons oraz The Chemical Brothers. W sierpniu 2009 ukazała się druga studyjna płyta Simian Mobile Disco – krążek zatytułowany „Temporary Pleasure”. Okazał się on znacznym odejściem od dotychczasowych brzmień tworzonych przez SMD. Utrzymana w klimatach muzyki popularnej płyta zawierała duety m.in. z Telepathe oraz Beth Ditto znaną z zespołu Gossip. Występ na festiwalu będzie jedynym koncertem w Polsce w tym roku i jednym z kliku ekskluzywnych koncertów na świecie, związanych z premierą najnowszego album  „Whorl”!

XXANAXX live
Nadzieja i odkrycie polskiej elektroniki 2013 roku,  jeden z naszych reprezentantów na The Great Escape Festival 2014

XXANAXX to polski duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Zespół powstał w 2012 roku a w jego skład wchodzą: Klaudia Szafrańska oraz Michał Wasilewski a.k.a. Lance Flare. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. Gatunki które są im bliskie to chillwave, witch house i electronica. Pierwszy singiel zatytułowany Disappear ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakladem U Know Me Records ukazała się debiutancka ep’ka zespołu z której znamy także utwory Broken Hope czy Got U Under. Zespół z powodzenie koncertuje w całym kraju i wystąpił też na kilka festiwalach. Wiele plebiscytów nominowany ich do tytuł odkrycie roku. Portal muzyczny Brand New Anthem nagrodził XXANAXX tytułem: Debiut Roku 2013. W kwietniu ukaże się ich debiutancki album. Premierę poprzedzi nowy singiel, który ukaże się w drugiej połowie marca. Koncert na FreeFormie będzie ich pierwszym występem w Warszawie po premierze album i dzień po ich występie na brytyjskim festiwalu The Great Escape.

FFF odbędzie się 9 i 10 maja w warszawskiej Fabryce Soho. http://www.freeformfestival.pl 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aniaszarmach
Ania Szarmach w New Yorku
avenge
Avenged Sevenfold w Atlas Arenie
odbijaj
Premiera teledysku i koncert Ted Nemeth

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*