ifestivalCzwarta odsłona ifestival w nowym wydaniu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dwóch miastach: 12 sierpnia w Warszawie @ Soho Factory i 16 sierpnia w Gdańsku @ klub B90.

Headlinerem warszawskiej odsłony ifestival jest futurystyczna rap-rave’owa kapela performerów z Kapsztadu – DIE ANTWOORD. Do line-upu dołączają: Dub FX, Dorota Masłowska z projektem Mister D., Major Look, DJ Aphrodite + Junior Red, pzg i Twin Prix

Bilety już w sprzedaży: 96 zł (I pula), 110 zł (II pula) , 130 zł (III pula). Punkty sprzedaży: salony EMPiK, Saturn, MediaMarkt i inne punkty Ticketpro w całej Polsce. Sprzedaż internetowa: illegalbreaks.com, ticketpro.pl, biletin.pl, biletomat.pl.

***

DIE ANTWOORD

Według intro jednego z klipów historia Afryki Południowej to Nelson Mandela, Dystrykt 9 i Die Antwoord.
Za całym zamieszaniem stoją: atakujący dzikim rapem Ninja, nieziemska Yo-Landi i rzucający urok na beat’y DJ Hi-Tek. Dzięki mieszance kultury Zef z rapem i muzyką rave, a także niesamowitym klipom, szalonym występom live i niepowtarzalnemu stylowi, którego nikomu nie udało się skopiować, założona w 2008 roku grupa zyskała ogromną popularność i rozpoznawalność.

***

DUB FX

Występ na ifestival będzie pierwszym koncertem w Polsce po premierze najnowszej płyty, „Theory of Harmony”!
Charakterystyczne dla utworów tworzonych przez australijskiego artystę jest to, że powstają jedynie przy użyciu jego własnego głosu, wzbogaconego o zapętlenia i efekty.
Kiedy kilka lat temu Dub Fx spakował się i zaczął występować jako uliczny muzyk, zapewne nie spodziewał się tak wielkiej sławy i koncertów na całym świecie.

***

MISTER D.

Muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Jej album to autor­ska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecz­nej. W war­stwie tek­stowej to psychodeliczny zlep opowieści z popular­nej prasy, wyrażony statystycz­nie pol­skim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.
W lutym 2014 nakładem Galerii Raster ukazała się płyta MISTER D. zatytułowana „Społeczeństwo jest niemiłe”.

***

MAJOR LOOK

Major Look ze swoim charakterystycznym głosem zwrócił na siebie uwagę już pierwszym trackiem „Levels”. Jego klasyczne bity D’n’B połączone z wokalem szybko trafiły w upodobania fanów, producentów i stacji radiowych (jak chociażby Radio 1 i 1Extra). Wkrótce po swoich pierwszych produkcjach podpisał kontrakt z London Records oraz zawojował klubowe i festiwalowe sceny. Hush Ya Gums, Bass Generation, Never Hold Us Back czy No Hope City – jeśli kochacie połamane beaty, numerów jakie zapewne usłyszymy na ifestival nie trzeba przedstawiać!

***

DJ APHRODITE + Junior Red

DJ Aphrodite (Gavin King) jest jednym z najdłużej działających producentów d’n’b, bez wątpienia może poszczycić się niemałym dorobkiem oraz ogromnym wpływem na ten gatunek. W 1988 uruchomił własny klub – „Aphrodite”, stoi też za wytwórnią Aphrodite Roceordings. Doświadczony przez lata występów na całym świecie Aphro słynie z wprowadzania wyjątkowego klimatu podczas setów. Nie zapominając o klasykach, jednocześnie odkrywa mniej znane winyle i doprowadza parkiety do szaleństwa!


ANDY C headlinerem gdańskiej edycji ifestival – legenda jungle i drum’n’bass wystąpi obok BLACK SUN EMPIRE i NEONLIGHT.

BILETY na gdańską edycję ifestival są dostępne! Cena: 45 zł (I pula). Punkty sprzedaży: salony EMPiK, Saturn, MediaMarkt i inne punkty Ticketpro w całej Polsce. Sprzedaż internetowa: www.illegalbreaks.com, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl, www.biletomat.pl, www.tickets.soundrive.pl

ANDY C
Jego produkcje miały znaczący wpływ na rozwój całego gatunku. Jedno z największych nazwisk w świecie muzyki elektronicznej. Założyciel słynnej wytwórni Ram Records, pod skrzydłami której wydawali Chase&Status czy Sub Focus. W wieku 12 lat zafascynował go rave i jeszcze przed ukończeniem szkoły stał się odnoszącym sukcesy DJ’em – już wtedy pracował nad pierwszymi produkcjami. Współzałożyciel Origin Unknown i Ram Trilogy, Andy C jest także rezydentem słynnego londyńskiego Fabric.
Od niemal 20 lat obsypywany jest najważniejszymi nagrodami sceny D’n’B, takimi jak Drum & Bass Arena Awards dla najlepszego Dja (czterokrotnie!), nagrody DJ Mag, National D&B Awards i wiele innych.

***

BLACK SUN EMPIRE
Niderlandzkie trio – bracia Milan i Micha Heyboer oraz Rene Verdult. Jako DJ’e i producenci działają już od 1993 roku, ale dopiero po kilku latach żmudnych poszukiwań wyklarowali swój styl i zaczęli działać jako BSE. Ich produkcje są doskonałym przykładem wszechstronności, przy ciągłym utrzymaniu własnego, niepowtarzalnego stylu. Na koncie mają liczne single oraz cztery kompletne albumy, w tym ostatni „From The Shadows” (2012), na którym usłyszymy także świetne kolaboracje z artystami takimi jak Noisia, Foreign Beggars, State od Mind czy Audio.

***

NEONLIGHT
Pochodzący z Niemiec duet, którego początki sięgają późnych lat ’90. Dzięki kreatywności, indywidualności i oryginalnym, silnym produkcjom dali poznać się jako pierwszorzędni zawodnicy na scenie d’n’b. Wydawali pod skrzydłami Bad Taste, Trust in Music, Lifted, BSE Recordings czy Viper. Neonlight to drum’n’bass w czystej postaci!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lwl2
Little White Lies w Łodzi Kaliskiej
ironhorse
18-tka Iron Horse
natu
Natu w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*