Mahmoud_Ahmed_1775Trzeci dzień 10. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur za   nami. Na festiwalowej scenie pojawił się koreański duet Su: m, tworzący oryginalny mariaż tradycyjnych brzmień i współczesnych kompozycji. Drugą gwiazdą wieczoru był król abisyńskiego soulu Mahmoud Ahmed, którego występ porwał warszawską publiczność do tańca.

A wszystkich, którzy po wczorajszym koncercie chcą dowiedzieć się więcej o etiopskiej muzyce i literaturze, zapraszamy na dzisiejsze spotkanie „Kierunek Etiopia” o godz. 17. W namiocie festiwalowym poprowadzi je dziennikarz Polskiego Radia Kuba Borysiak.Jego gośćmi będą: Michal Lipszyc – wybitny tłumacz literatury, pod którego redakcją powstał najnowszy numer „Literatury na świecie” poświęcony Etiopii orazFrancis Falceto – odkrywca i promotor etio-jazzu, wydawca ponad 30 płyt „Ehtiopiques”. O kulturze i historii rodzinnego kraju Mahmouda Ahmeda opowie także dr Hanna Rubinkowska-Anioł. A swoim świeżym spojrzeniem na muzyczne tradycje Etiopii podzieli się reżyser Maciej Bochniak.

Wieczorem na festiwalowej scenie jako pierwszy pojawi się mistrz morny z Wysp Zielonego Przylądka Zé Louis. A potem publiczność rozgrzeją Brazylijczycy z Barbatuques.

Zobacz także:

Poza Łodzią: Sounds Like Poland (foto)

Poza Łodzią: Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Shortparis w Formacie (foto)
Perfect-1940_naglowne
Perfect i Łowcy.B w Wytwórni (foto)
18ruu
Ania Rusowicz w Klubie Wytwórnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*