Poza Łodzią: Camouflage w Progresji (foto)

IMG_2054W piątek, 17 kwietnia, w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpił niemiecki zespół Camouflage. Grupa powróciła do Polski po dziewięciu latach. Dla fanów to długie oczekiwanie na powrót przez zespół zostało wynagrodzone, muzycy odwdzięczyli się prawie dwugodzinnym występem w tym dwukrotnym bisem.

Niemiecka legenda muzyki synth-pop Camouflage wystąpiła po raz drugi w Polsce, ale pierwszy raz w Warszawie. Koncert był częścią trasy promującej nową płytę grupy zatytułowaną „Greyscale”. Za nim główni gwiazdorzy tego wieczoru wyszli na scenę, przed nimi wystąpił support z Polski Das Moon.

Przed godziną 21 wyszła oczekiwana grupa Camouflage. Występ słuchało ponad siedemset fanów. Z nowej płyty zaprezentowano pięć utworów, nie zabrakło znanych i cenionych utworów, m.in.: „Suspicious Love”, „The Great Commandment” czy „Love is a Shield”. Główny wokalista Marcus Meyn  zachęcał publiczność do wspólnej zabawy śpiewając z publicznością refreny znanych piosenek. Również wokalnie tego dnia zaprezentował się drugi członek zespołu – Oliver Kreyssing.

Po koncercie zespół Camouflage rozdawał autografy i pozował do zdjęć z fanami. Warto odnotować, że zespół tego dnia dwukrotnie bisował, co nie było wcześniej zaplanowane. Koncert zespół zakończył wspólnie śpiewanym utworem „Stranger’s Thoughts”, co zostało odebrane jako wyjątkowe pożegnanie, biorąc zwłaszcza pod uwagę ponadczasowy przekaz utworu. Komentarz zespołu po koncercie mówi wszystko o polskich fanach: „byliście po prostu najlepszą publiką na tej trasie”.

joomplu:88993

Set-lista  jaka została zagrana przez Camouflage:
1. Intro
2. Laughing
3. Passing By
4. That Smiling Face
5. I’ll Follow Behind
6. If…
7. Misery
8. In The Cloud
9. We Are Lovers
10. Leave Your Room Behind
11. Suspicious Love
12. Handsome
13. You Turn
14. Shine
15. The Great Commandment
bis 1
16. End Of Words
17. Me and You
bis 2
18. Love is a Shield (new intro)
19. Stranger’s Thoughts (acoustic)

Zobacz także:

Poza Łodzią: De/Vision w Warszawie (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *