ogr_zachWe wtorek, 6 października, przedstawiciele UMŁ i spółki „WX Office Development” podpisali akt notarialny sprzedaży terenu przy ul. Ogrodowej 8-14, Zachodniej 34 i 36 oraz udziałów nieruchomości przy ul. Zachodniej 36. W wyniku rozstrzygniętego w pierwszej połowie roku przetargu, cena sprzedaży została ustalona na 6800001 zł. Nieruchomość ma powierzchnię 5955 mkw.

Nowy właściciel planuje w sąsiedztwie pałacu Poznańskich wzniesienie budynków usługowych z przeważającą funkcją biurową na piętrach. W parterze planuje ogólnodostępne usługi, m.in.: kawiarnie, cukiernie, gabinety lekarskie, etc. Inwestycja obejmuje także budowę garaży wielostanowiskowych na dwóch poziomach.

ogrod_zach

Dzięki inwestycji narożnikowi zostanie przywrócony kształt zbliżony do historycznego. Przed wojną, nie tylko na tym, ale każdym z rogów skrzyżowania ul. Ogrodowej z Zachodnią stał narożny budynek. Najdalej za pięć lat znowu będą tu stały kamienice. Inwestor ma 60 miesięcy na zrealizowanie inwestycji w oparciu o koncepcję, którą dołączył do oferty złożonej w przetargu. Jeśli nie dotrzyma tego terminu zapłaci karę umowną w wysokości 2,5 miliona złotych.

Jeśli zbędzie nieruchomość, czy to w drodze sprzedaży czy darowizny, zapłaci karę umowną w wysokości 750 tysięcy złotych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIV Giełda Biletów i Pamiątek Komunikacji Miejskiej (foto)
eldezet222
Turniej Tańca Eudezet All Star 2 (foto)
IMG_0095
Targi Medycyny Naturalnej i Kosmetyki (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*