Sukcejsa_lot_ptaka_caloscPowstające w Łodzi nowe Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja będzie obiektem przyjaznym kobietom. Panie będą mogły skorzystać z szerokiego, wygodnego, bardzo bezpiecznego wjazdu na parking, tarasu i zielonego ogrodu na dachu oraz klubu fitness.

Prace budowlane przekroczyły półmetek. Wybudowane zostały już m.in. wszystkie kondygnacje galerii handlowej, zbiornik na wodę deszczową przeznaczoną do podlewania zielonego dachu, pierwsza kondygnacja parkingów, zaawansowana jest przebudowa zewnętrznych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Inwestor budujący obiekt, firma Fabryka Biznesu, postanowił szczególnie dostosować go do potrzeb kobiet. Panie, oprócz możliwości robienia standardowych zakupów, mają czuć się w Sukcesji bezpiecznie i komfortowo. Mają być po prostu zrelaksowane.  „Nowe Centrum będzie się wyróżniało zielonym ogrodem na dachu, specjalną strefą rekreacyjną z klubem fitness, sauną i jacuzzi. Wszystkie Mamy będą mogły bez przeszkód zająć się spełnianiem handlowych marzeń, zostawiając swoje pociechy na placu zabaw pod opieką doświadczonych animatorów. Panie będą mogły skorzystać również z unikatowego rozwiązania na skalę europejską, czyli bezpiecznej rampy wjazdowej na parking.” – zapewnia Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu, spółki realizującej inwestycję.

Sukcesja to ekologiczny i energooszczędny obiekt na miarę XXI wieku. Projekt przewiduje ścieżki rowerowe, zadaszony parking dla rowerów niedaleko wejścia oraz multimedialny kiosk z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej. Z pewnością każdej kobiecie spodoba się możliwość spędzenia czasu w ekologicznym, a zarazem komfortowym miejscu. Piękno jest w naturze kobiet, a nowo powstające Centrum z pewnością o to zadba.

Sukcesja nie zapomina także o osobach niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w windy ze specjalną kabiną dla klientów na wózkach, a w pobliżu wejść będą znajdować się specjalnie przygotowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.  Sklepy, salony kosmetyczne, kino, kręgle, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa i zielony dach to coś  czego Panie oraz Mamy z pewnością mogą się spodziewać po Sukcesji. Każda z nich znajdzie tutaj coś dla siebie i będzie mogła popaść w chwile zapomnienia.
 
„Każda kobieta ma swoje małe marzenia, a my chcemy je spełniać. Zachęcamy wszystkie Panie do komentowania naszego profilu na facebooku, do podzielenia się z nami informacjami jakich sklepów, jakich marek brakuje w Łodzi. Chcemy aby nasze przyszłe klientki podzieliły się z nami swoimi zakupowymi zachciankami, a my postaramy się je spełnić oferując szeroką bazę handlową w Sukcesji. Liczmy też na kobiety prowadzące w Łodzi własne firmy. Wspierając łódzki biznes chcemy zachęcić do współpracy z nami kobiety biznesu”.- tłumaczy Krzysztof Apostolidis.

Sukcesja nie zapomina również o mężczyznach. W trakcie gdy Panie wybiorą się na zakupowe szaleństwo, każdy dżentelmen będzie mógł poszukać gadżetów w sklepach przeznaczonych specjalnie dla niego. Zegarki, perfumy, garnitury, koszule, a także gry oraz akcesoria komputerowe na pewno przykują uwagę każdego mężczyzny. Dla Panów spragnionych relaksu Centrum przygotowuje specjalną strefę chillout. Dodatkowym udogodnieniem będzie tam możliwość  ładowania laptopów oraz telefonów komórkowych.

Inwestorzy myślą także o młodych Łodzianach. Łódź stawia na kreatywność i Sukcesja również. Jak przystało na nowego członka łódzkiej rodziny Fashion, Centrum przygotowuje specjalne powierzchnie dla młodych artystów i projektantów, gdzie każdy z nich będzie mógł zaprezentować swoją kolekcję. Powierzchnia całkowita Centrum wynosi około 128 tys. mkw., natomiast najmu powyżej 46 tys. mkw. Otwarcie Centrum planowane jest w 2015 roku. Dodatkowe informacje na www.sukcesja.eu

Sukcejsa_sterfa_dzeci_szklany_dach

SUKCESJA W LICZBACH:

– Powierzchnia użytkowa ponad 120 tys. m2
– Powierzchnia zabudowy prawie 2 ha na działce 3,2 ha
– Ponad 170 lokali i punktów usługowych
– Liczba kondygnacji: 7
– 3 kondygnacje galerii handlowej  /-1, 0,+1/
– 2 kondygnacje parkingów nad galerią – ponad 1000 miejsc parkingowych
– Zielony dach
– 10 tys. m2 strefy rozrywki: kino, klub fitness Pure Jatomi, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa
– Strefa dla dzieci : plac zabaw, dodatkowe atrakcje dla najmłodszych w pasażu, sklepy z różnorodną ofertą artykułów dziecięcych
– Toalety z udogodnieniami dla dzieci
– Kino Helios – 9 sal kinowych,
– Na parking prowadzi jednokierunkowa 9 metrowej szerokości  spiralna rampa wjazdowa, spadki dobrane tak aby wjazd na parking zajmował tylko 1,5 obrotu.
– Rozwiązanie unikatowe na skalę europejską, „przyjazna dla kobiet” i nie tylko.

BUDOWA W LICZBACH:
– Zaplecze budowy 17 000 m2
– Przewidywane zatrudnienie firm na budowie:
przeciętnie 300 osób na etapie konstrukcji żelbetowej,
do 500 osób z instalatorami w końcowym etapie żelbetów,
800+ osób z ekipami budowlanymi najemców po przekazaniu lokali (ostatnie 5 miesięcy budowy)
– Wykonanie studni depresyjnych głębokości 22m – 11 szt., które pompowały codziennie blisko 2000 m3 wody/dobę (ZAKOŃCZONE)
– Głębokość wykopu dla dolnego parteru (poziom -1 Galerii) – 8 m, blisko 150 000 m3 wywozu ziemi z wykopu
– Zabezpieczenie wykopu – LARSENY – grodzice stalowe wbijane do głębokości 14m, kotwione 18m (technologia ścianki szczelinowej tylko na czas wykopu) – ZAKOŃCZONE – GRODZICE ZDEMONTOWANE
– Ścianki zabezpieczające wykop /obwód budynku ~ 700 m,
– Płyta fundamentowa wraz ze ścianami dolnego parteru (poziomu -1) wykonane w technologii „białej wanny”  ~14 000 m3 betonu, 3 500 t stali
– Żurawie stacjonarne – 7 szt. (najwyższy z nich ma 77 m wysokości) + 2 żurawie kołowe dojeżdżające
– Jedna kondygnacja (18 000 m2) budowy w żelbecie w 6-7 tygodni (1500 t stali dla wybudowania żelbetów na jedne kondygnacji)
–  Ponad 13 000 m2 posadzek granitowych pasaży
– Prawie 1,5 km balustrad na pasażach
– Prawie 2 000 m2 świetlików
– 2,5 km linii najmu
– Blisko 10 000 m2 (1 ha) witryn lokali z kratami rolowanymi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódzkie Eureka przyznane
IMG_1201
Festiwal Ognia w Manufakturze (foto)
inters
Interstone 2010 odwołane
5 komentarzy
 • Weronika
  19 lipca 2014 at 23:12

  Inwestor najwyraźniej zalicza kobiety do kategorii niepełnosprawnych. Brawo, panie inwestorze. Nikt lepiej by tego nie wymyślił 🙁

 • Gośka
  18 lipca 2014 at 08:43

  Szkoda, że nie napisaliście jeszcze, że sukcesja to miejsce, w którym kobiety będą mogły chodzić w kusych spódniczkach nie prowokując gwałtów…
  Zawiedliście mnie bardzo:/

 • Gośka
  18 lipca 2014 at 08:37

  „… Panie będą mogły skorzystać z szerokiego, wygodnego, bardzo bezpiecznego wjazdu na parking,…”proszę mnie nie dyskryminować!
  Żenada!

 • Kamila
  17 lipca 2014 at 21:07

  „Każda kobieta ma swoje małe marzenia, a my chcemy je spełniać”. Moim małym marzeniem jest , aby redakcja nie publikowała takiego propagandowego bełkotu.

 • k
  17 lipca 2014 at 17:05

  Panie będą mogły skorzystać również z unikatowego rozwiązania na skalę europejską, czyli bezpiecznej rampy wjazdowej na parking. – co to ma być??? Twórca artykułu sugeruje, ze Panie nie potrafia jeździć?! Dzieki tak interesującemu wpisowi NIGDY NIE POJADĘ DO TEGO CENTRUM I NIE ZOSTAWIĘ TAM CHOĆBY ZŁAMANEGO GROSZA. Zatem przyjemnego parkowania mistrzowie parkingów (a zarazem idioci).

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*