IMG_6895Rozpoczęły się prace nad dwudziestym czwartym wielkoformatowym muralem w centrum Łodzi stworzonym w ramach Galerii Urban Forms.

Tym razem, autorem malowidła jest najważniejszy obecnie polski artysta zajmujący się sztuką w przestrzeni miejskiej, gdańszczanin – Mariusz „M-CITY” Waras. W tej chwili jest to zdecydowanie numer jeden jeżeli chodzi o street art w Polsce, jedyny artysta na świecie, który tworzy wielkoformatowe szablony.

Autor kilkuset murali w ramach autorskiego projektu m-city. Pracuje przy wykorzystaniu techniki szablonu. Do malowania stosuje się specjalne matryce wycięte zazwyczaj w tekturze lub grubej folii, które przykłada się do malowanej powierzchni, a następnie pokrywa farbą. Techniką tą można wykonać zarówno proste, jednokolorowe prace, jak i prace bardziej skomplikowane, wymagające wykonania wielu matryc i dokładnego zaplanowania kolejności nakładania farb. Głównym motywem w jego twórczości jest pejzaż miejski oraz fascynacja architekturą przemysłową. Jego prace można zobaczyć między innymi w Berlinie, Paryżu, Budapeszcie, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Bolzano, Londynie, Pradze, Bogocie, Meksyku, Istambule, Melbourne, Tajwanie, Mediolanie a także w galeriach. Wielokrotnie nagradzany w różnych konkursach artystycznych.

joomplu:57172

M-CITY posiada już swoją pracę w kolekcji Galerii Urban Forms – mural przy Teatrze Powszechnym przy ulicy Legionów 21, który powstał w 2011 roku. Nowy mural powstanie na ścianie przy ulicy Tuwima 16 – skrzyżowanie z ulicą Sienkiewicza. Powstaje on przy współpracy z programem ‘Miasto 100 Kamienic’. Świeżo wyremontowana elewacja i powstający od razu na jej powierzchni, wysokiej jakości artystycznej mural wydaje nam się właściwym kierunkiem poprawy estetyki centrum miasta.

Do malowania M-CITY wykorzystuje farby w sprayu oraz farby akrylowe. W zależności od warunków pogodowych, prace będą trwać około pięciu dni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9747
Foto Dej na Górnej #1 – Popioły (foto+wideo)
Dawid Pruski mistrzem 7. edycji Red Bull Skim It! (foto)
IMG_2251
Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*