Powrót Łajzy w Teatrze Muzycznym

fot._Michal_MatuszakPo krótkiej przerwie na scenę Teatru Muzycznego powraca wyjątkowe miscenium rockowe „Łajza”. Przedstawienie bardzo dobrze przyjęte przez widzów oraz nagrodzone Złotą Maską. Najbliższe terminy to 13 i 14 stycznia 2016 r.

Niezwykłe widowisko artystyczne, miscenium rockowe. Nowatorskie widowisko taneczne – to gratka nie tylko dla fanów tańca. Coś dla siebie odnajdą tu również miłośnicy muzyki, a szczególnie – mocniejszych brzmień.

Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o utwory, powstałego w 1999 roku, łódzkiego zespołu rockowego NORMALSI. Obecnie w skład kapeli wchodzi czterech muzyków: Piotr 'Chypis’ Pachulski (wokal, gitary), Mirek 'Koniu’ Mazurczyk (gitara), Przemek Wyrwas (gitara basowa), Grzesiek Szelewa (perkusja). Ekspresyjne teksty NORMALSÓW autorstwa Arka i Piotra Pachulskich zostały wybrane z trzech albumów zespołu, by utworzyć jedną spójną opowieść.

Historia znalezionego na ulicy, wychowanego w patologicznej rodzinie chłopca. Bez miłości i wskazówek na dalszą drogę życia. Historia życia zdeterminowana brutalnością miasta i przestępczego świata tocząca się na tle walki o władzę oraz zubożałego moralnie i materialnie społeczeństwa.

Oprawa taneczna, za którą odpowiada reżyser i choreograf Teatru Muzycznego w Łodzi Artur Żymełka, stanowi innowacyjną interpretację fabuły. Tradycyjny balet dostaje zastrzyk 'inności’ w postaci nowoczesnych technik tanecznych. A. Żymełka jest również autorem scenografii.

Niekonwencjonalny pomysł połączenia rockowych piosenek granych „na żywo” z barokowymi utworami J.S. Bacha w interpretacji Michała Jelonka z pewnością przykuje uwagę nawet bardzo wybrednych widzów. Różnorodność form, zarówno tanecznych jak i muzycznych, synteza muzyki poważnej ze współczesną, sztuki wysokiej z uliczną, z pewnością zaintryguje zarówno młodzież, jak i dojrzalszych widzów.

/fot. Michał Matuszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *