W sobotę 26 czerwca w Łodzi przy Górniczej 5 odbędzie się Międzynarodowym Turnieju Rugby 7 „Olimpijskie Nadzieje 2021”, w którym zobaczymy aż 16 zawodniczek z Venol Atomówki Łódź.

Udział w turnieju kobiecym zapowiedziały Reprezentacje: Polski, Czech, Węgier, Niemiec i Regionu Łódzkiego podzielone na dwie kategorie wiekowe: U16 i U18.

Powołanie do Reprezentacji U18 otrzymała Nela Wójcik, a do U16 powołania otrzymały: Iza Gumińska, Lena Rowińska oraz Amelia Olczyk – brązowe medalistki Mistrzostw Polski Kobiet U16.

W Reprezentacji Regionu Łódzkiego wystąpi aż 12 zawodniczek Venol Atomówek Łódź i de facto to one będą reprezentować Województwo Łódzkie są to: Gurzawska Wiktoria, Orlik Zuzia, Witońska Klaudia, Klamka Nina, Gurzawska Emilia, Majewska Jagoda, Roźniatowska Weronika, Służewska Natalia, Dubielak Kinga, Kruszyńska Wiktoria, Biesaga Anna i Feliksiak Zosia.

Natomiast mamy też akcent w Reprezentacjach Męskich, ponieważ kierownikiem drużyny U16 został jeden z trenerów Venolek – Szymon Walczak, który współtworzy drużynę U16.

– W kategorii U16 zakończyliśmy sezon na trzecim miejscu – mówi Zbigniew Grądys trener – co było dla nas dobrym wynikiem choć liczyliśmy na złoty medal. Udział w tym turniej to miłe zaskoczenie i fajne zakończenie sezonu, dla nas jak i zawodniczek. Dziękuję organizatorom, a przede wszystkim Michałowi Czerwiowskiemu trenerowi Kadry Wojewódzkiej za umożliwienie gry w tym turnieju. Liczę, że dziewczyny pokażą się z dobrej strony zarówno w Reprezentacjach Narodowych jak i naszej drużynie.

– Dla szesnastek sezon już się kończy – mówi trener Ernest Hejna – ale seniorki w tym Nela Wójcik jeszcze 10 lipca rozegrają Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7, który odbędzie się w Gdańsku. Jako trenerowi seniorek miło mi, że duża część dziewczyn z U16 w przyszłym sezonie zagra w seniorkach, a taki turniej to dla nich najlepsza nagroda i okazja do zdobywania doświadczenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5321
Mała Liga Rugby Tag – 2 kolejka
Master Pharm Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 38:16 (foto)
IMG_8936_kopia
Rugby: Polska – Holandia 14:13 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*