Powołania łódzkich rugbystek na kadrę

Sześć zawodniczek Venol Atomówek Łódź zostało powołanych na kadrę Jurijego Buchało. Będzie to wspólne zgrupowanie kadry U16 i U18, a odbędzie się 10.12. – 11.12.2022 w Gdańsku na boiskach krytych przy ul. Janusza Meissnera 3. Trener powołał 24 zawodniczki z 10 klubów w Polsce, startujących w rozgrywkach.

– To największa ilość zawodniczek z jednego klubu – mówi trener Zbigniew Grądys – w sumie z Łodzi pojedzie aż 11 zawodniczek co daje prawie połowę wszystkich powołanych.
Oznacza to że mamy szkolenie na naprawdę wysokim poziomie w Łodzi. Kiedy 13 lat temu zakładaliśmy pierwszą sekcję żeńską w Łodzi nie myślałem, że będziemy czołowym ośrodkiem szkolenia.
Cieszy mnie też że drugą drużynę z Łodzi prowadzi Patrycja Badowska, która zaczynała trenować w Atomówkach.
Ze względów osobistych na kadrę nie pojedzie Iza Gumińska, która w poprzednim roku wygrała z koleżankami grupę Trophy Mistrzostw Europy U18 (druga liga) i zakwalifikowała się z drużyn a do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Powołania z Venolek otrzymały: U18 Weronika Roźniatowska, Zuzanna Orlik oraz debiutujące: Klaudia Witońska oraz Emilia Gurzawska. U16: Nina Klamka oraz Nikola Talkowska (wypożyczona z Arki Gdynia)
Powołania z KS Budowlani Łódź otrzymały z U18: Dorota Krawczyk, Karolina Krawczyk, Zofia Fornalczyk,  Patrycja Kowalska, Nadia Rowińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *