janusz_radek_20131216_1628875281W niedzielę, 27 września w Scenografii wystąpi Janusz Radek z projektem Poświatowska. Start o godz. 19. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Radek”, w treści napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w piątek (25 września), o godz. 22 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

Projekt Poświatowska/Radek w jesiennej odsłonie tym razem zagości także w Łodzi. Subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza w nowoczesnych aranżacjach będzie można usłyszeć w Klubie Scenografia 27 września 2015 r. Wokalista podczas koncertu zagra na instrumentach klawiszowych, wspomagać go będzie znany m.in.: z zespołu Pudelsi, pianista młodego pokolenia- Adam Drzewiecki.

Po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski Artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej – niezwykłymi aranżacjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy Umrę Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka. Artysta do Poświatowskiej sięga od dawna. Tomik jej wierszy od 20 lat towarzyszy mu w życiu codziennym. „Jej poezja zastępuje mi iluzję medialną“- podkreśla Artysta.

„Poezję tworzą wizjonerzy, taka była też Halina Poświatowska. Stworzyła niezwykle uniwersalne, mam wrażenie, wiersze, które z jednej strony odrywają mnie od rzeczywistości, a z drugiej w wyjątkowy sposób ją tłumaczą. Wciąż sięgam po Poświatowską, bo jej wierzę. Czuję ponadto ogromną symbiozę mojej muzyki z jej wierszami. W moich utworach zawieram cząstkę tego jej ogromnego pragnienia“– mówi Janusz Radek, dodając, że „tym razem nie usłyszycie Państwo popisów wokalnych, ale piosenki, w których najważniejsza jest treść wierszy Haliny Poświatowskiej“

Sam Artysta zapewnia, że będzie to wyjątkowo emocjonalny wieczór, pełen z jednej strony dwuznaczności i subtelności ale też ironii i przekory z jakiej zarówno poetka, jak i Janusz Radek, są znani. Patronat: Radio WAWA i Plaster Łódzki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2_800na500
Noc Żywych Bębnów 2016 (zakończony)
grzanek2
Weekend w New Yorku (zakończony)
maski_5_4
IMPACT FESTIVAL / konkurs na maski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*