Poznaski_z_on-_Elbieta_Pd__ziwiatr_i_Piotr_MachlaskiZbliża się 182. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego (fabrykant urodził się 25 sierpnia 1833 roku), jednego z najbogatszych mieszkańców Łodzi, zwanego „królem bawełny”.  Z tej okazji Muzeum Fabryki i Muzeum Miasta Łodzi serdecznie zapraszają na zwiedzanie fabularne pt. „Poszukiwany Izrael Poznański”, które odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku o godz. 11:00 oraz 13:00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) dostępne są w Muzeum Fabryki.

Zbliżają się urodziny właściciela fabryki. Izrael jest jednak bardzo zapracowany i nie planuje żadnej uroczystości. Nie zorientował się nawet, że minął kolejny rok. Leonia Poznańska (w tę rolę wcieli się znana łódzka przewodniczka – Elżbieta Pędziwiatr) planuje zrobić jednak mężowi niespodziankę.  Zaprasza gości na wspólne przygotowanie urodzin i spacer po fabryce i pałacu. Izrael odgadł zamiary żony i postanowił ukryć się w fabryce. Czy grupie uda się znaleźć jubilata?

By dowiedzieć się tego – a także wielu innych ciekawostek – zapraszamy do Muzeum Fabryki i do Muzeum Miasta Łodzi! Będzie to niezwykła podróż w czasie, w trakcie której w rolę Państwa Poznańskich i pracowników fabryki wcielą się przewodnicy. W czasie zwiedzania na gości będą czekały atrakcyjne zagadki i nietypowe zadania.

Miejsce rozpoczęcia: Muzeum Fabryki
Wstęp biletowany: bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy- 15 zł
Zapisy: telefonicznie pod numerem 42 664 9293 bądź mailowo na adres muzeum @manufaktura.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zielona Łódź zaprasza na zajęcia biegowe
QViva20Flamenco20201120_
Już w lipcu jubileuszowy X Międzynarodowy Festiwal „Viva Flamenco”
Wakacyjna oferta Centralnego Muzeum Włókiennictwa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*