PA_-_plakat_malyPoszukiwanie Alternatywy 2013 to trzecia edycja festiwalu teatralnego, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród skierniewiczan i jest ważnym punktem na teatralnej mapie kraju.

W ramach festiwalu odbędzie się dwanaście wydarzeń, w tym: spektakl plenerowy Teatru Biuro Podróży (na skierniewickim rynku), osiem spektakli kameralnych (w sali Teatru Realistycznego na tyłach Młodzieżowego Centrum Kultury), koncert grupy 19 wiosen (w klubie Art de Grand),dyskusja na temat roli teatru i proponowanych spektakli oraz cykl akcji happenerskich i performatywnych w przestrzeni miejskiej

Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu będzie Teatr Biuro Podróży z Poznania, który istnieje od 1988 roku. Spektakle teatru zaprezentowane zostały w 50 krajach świata, na sześciu kontynentach. W spektaklu plenerowym „Carmen Funebre” Teatr Biuro Podróży używa spektakularnych środków przyciągających uwagę zarówno doświadczonego widza jak i przypadkowego przechodnia. Szczudła, ogień, efekty świetlne, przejmująca muzyka wywołują lęk i współczucie. W spektaklu używa się niewielu słów, ale sekwencja sugestywnych obrazów wywołuje u widza silne wrażenie.

Zaproszono również osiem spektakli kameralnych, które najlepiej reprezentują dokonania teatru alternatywnego ostatniego roku. Są to: Teatr Krzyk (Maszewo), Teatr w Krzywym Zwierciadle (Stepnica), Teatr 6 i pół (Gryfino), Teatr Art. 51 (Zgierz), Teatr Wahadło (Rybnik), Circus Ferus (Poznań), Teatr Karawana (Jelenia Góra) oraz gospodarze: premierowy spektakl zaprezentuje Teatr Realistyczny.

W trakcie trwania festiwalu odbędzie się cykl akcji happenerskich przygotowanych przez grupę młodych twórców w trakcie pięciodniowych warsztatów prowadzonych przez performera Szymona Pietrasiewicza (Lublin).  Akcje będą odbywać się w przestrzeni miejskiej, w miejscach dużego natężenia ruchu oraz w miejscach związanych z festiwalem.

Sobotni wieczór zakończy koncert zespołu 19 wiosen (Łódź).

Piątek 21.06
17.00 – Otwarcie festiwalu
17.15 – PREMIERA – Manifest – Teatr Realistyczny (sala TR)
18.30 –7 grzechów – Kabaret Inny (sala kameralna MCK) *
20.00 – Plan B – Teatr Art. 51 (sala TR)
21.00 – Carmen Funebre -Teatr Biuro Podróży (Rynek)

Sobota 22.06
17.00 – Na pełnym morzu – Teatr Karawana (sala TR)
18.00 – Kronika Przypadków – Teatr 6 i PÓŁ – (sala kameralna MCK)
19.00 – RTG Roland Topor Games – Teatr w Krzywym Zwierciadle(sala TR)
20.00 – Rozmowy (kanciapa TR)
21.30 – 19 wiosen – koncert (Art de Grand)
23.00 – V Ogólnopolski Nocny Turniej Gry w Wesołe Fasolki (sala TR)

Niedziela 23.06
17.00 – Osad – Teatr Krzyk (sala TR)
19.30 – Soczywistość – Teatr Wahadło (sala TR)
21.00 – Bóg zapłać – Circus Ferus (sala TR)
22.00 – Rozmowy (kanciapa TR)

W międzyczasie pokazy akcji happenerskich i performatywnych
* impreza towarzysząca

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ciotkakraola
Ciotka Karola w Teatrze Muzycznym
podniemieckimi
Pod niemieckimi łóżkami w Teatrze Lutnia
annabolena
Anna Bolena w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*