POS Łódź ponownie wygrywa Polską Ligę Curlingu

 

Łodzianie z drużyny POS Telak okazali się najlepsi w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn! Łódzka drużyna w składzie Jeremi Telak (skip), Bartosz Dzikowski, Michael Żółtowski, Jan Karolewski i rezerwowy Kasper Knebloch pokonała w finale po dogrywce reprezentantów MCC Warszawa (skip Konrad Stych).

Wielki finał rozgrywek PLC trzymał w napięciu do samego końca. Spotkanie lepiej zaczęli warszawiacy, którzy w pierwszej partii zdobyli 3 “oczka”, ale łodzianie szybko odrobili straty i w połowie meczu to oni prowadzili jednym punktem. Przed ostatnią partią na prowadzenie ponownie wyszli aktualni mistrzowie Polski ze stolicy, ale drużyna POS-u doprowadziła do wyrównania i o tytule musiała zadecydować dogrywka. W niej precyzyjniej zagrał POS i to łodzianie mogli cieszyć się ze złotych medali.

Naszym celem na finałowy weekend PLC były przede wszystkim dwa zwycięstwa w sobotnich meczach i awans do wielkiego finału, co udało nam się zrealizować. W finale liczyliśmy na wyrównany pojedynek, trzymający w napięciu do samego końca i cieszymy się, że decydujący mecz był tak ciekawym widowiskiem. Oczywiście podwójnie cieszy nas fakt, że w końcówce to my okazaliśmy się lepsi o kilka centymetrów – relacjonuje Bartosz Dzikowski ze zwycięskiej drużyny.

Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej ligi zajęła drużyna KS Warszowice (skip Jacek Rokita), a tuż za podium uplasowali się curlerzy z AZS Gliwice (skip Paweł Hertman) i druga drużyna POS-u Łódź pod wodzą Pawła Włodarczyka. Te 5 ekip rywalizować będą w przyszłym sezonie w nowo tworzonej Ekstralidze curlingu mężczyzn. Wcześniej zakończyły się również rozgrywki 1. PLC w kategorii drużyn żeńskich i par mieszanych. W obu kategoriach zwyciężyli reprezentancji POS-u (drużyna POS Rybicka oraz para Rybicka/Dzikowski).

Tabela Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn:
1. POS Łódź Telak (Bartosz Dzikowski, Jeremi Telak, Michael Żółtowski, Jan Karolewski, Kasper Knebloch)
2. MCC Warszawa Stych (Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński, Bartosz Łobaza)
3. KS Warszowice Rokita (Jacek Rokita, Krzysztof Świątek, Damian Herman, Rafał Krystkiewicz, Bartosz Porwisz)
4. AZS Gliwice Hertman
5. POS Łódź Włodarczyk
6. KKC Kraków Kawecki
7. KKC Kraków Marek
8. ŚKC Katowice Beck
9. MCC Warszawa Stolarek
10. POS Łódź Pokusiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *